| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телевизор Sony KV14T1R профилактика  (Прочетена 1545 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Бургас
Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« -: 31 Август, 2023, 13:08:08 »
Привет ,
Купих си едно телевизорче Sony KV14T1R.Продавача ми каза че като загрее започва да криви картината в горните ъгли.След разглобяване и проверка на всички кондензатори се оказа че 80% от кондензаторите му са под нормата с по 25-40% от тази която им е изписана. Дайте ми съвет от къде мога да закупя качествени кондензатори в БГ понеже в всички познати магазини продават боклуци който след мерене са дори под тези който съм свалил като повредени.
Благодаря :) 

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #1 -: 31 Август, 2023, 14:14:36 »
Бих препоръчал Комет.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #2 -: 31 Август, 2023, 14:37:17 »
Кривенето на картината в горната част на екрана точно при този модел Sony става и при лош контакт на входната букса или ниско ниво на видео сигнала. Виж да нямаш студена спойка някъде и провери буксите, а най-вече спойките на SCART буксата към платката.

Схемата и сервизното можеш да свалиш от тук: https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=16117.msg121973#msg121973
« Последна редакция: 31 Август, 2023, 14:49:00 от CVT »

Неактивен vladimirstanoev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 102
  • Населено място: Sofia
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #3 -: 31 Август, 2023, 16:36:54 »
Продавача ми каза че като загрее започва да криви картината в горните ъгли.
Продавача ли ще ремонтира телевизора или ти?
Качи едно клипче или поне две снимки, преди и след като загрее.
Ако нямаш генератор с таблица, включи декодер с ефирните цветни ивици.

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Бургас
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #4 -: 31 Август, 2023, 16:58:50 »
Пича който ми го продаде беше абсолютно точен.
Ще кача снимки но първо трявва да сменя една купчинка кондензатори тъй тъй съм ги свалил всички :) Около скарта всички конд. бяха много зле под 50%
А доколкото лоши спойки огледах всичко под лупа и всичко е перфектно.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #5 -: 31 Август, 2023, 18:07:07 »
Електролитите марка ELNA ли са и с какво ги мериш?

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Бургас
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #6 -: 31 Август, 2023, 18:47:41 »
ELNA, Rubycon,Nichicon,
меря ги с capacitance meter :)

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #7 -: 31 Август, 2023, 19:03:11 »
Не знам на колко ретро телевизора/монитора съм подменил цялостно електролитните кондензатори и намирам най-много един лош. Не си спомням даже да съм намирал два в един телевизор. Ако 80% от тях са 20% под капацитета, най-вероятно са нови и им няма нищо. Ако обаче са 40% под капацитета, значи са заминали. Старите са с по 50% че и до 100% над капацитета, по простата причина че изсъхват. Тези марки обаче са оригиналните кондензатори, затова нещо в уреда ти се съмнявам.

Другото е че трябва да им мериш и ESR-a. Само капацитета не ти дава ясна картина.
« Последна редакция: 31 Август, 2023, 19:16:22 от CVT »

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 278
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #8 -: 31 Август, 2023, 19:29:43 »
Цитат
Тези марки обаче са оригиналните кондензатори, затова нещо в уреда ти се съмнявам.
  :good:


Не знам каква е тази мания по смяна на кондензатори, мерене на ESR-и и т.н.  Умишлено съм свалял кондензатори от много стари платки с цел проверка на капацитета и нямам спомен да съм намирал с толкова променени параметри, максимум +/- 10-15%. Има си специфични места където е за препоръчване пълна смяна на кондензаторите, но около скарта не виждам никакъв смисъл. Съвсем друг въпрос е, че и каталожния разброс на електролитните кондензатори (дори и на любимите на много колеги БГ кондензатори), понякога е -50/+80% примерно.

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #9 -: 31 Август, 2023, 20:00:32 »
Вдигне ли се капацитета на кондензатора това е сигурен признак че кондензатора вече е пътник.Изтънява оксидния слой и се вдига капацитета,едновремено пада пробивното напрежение.Да се проверява ESR е препоръчителлно при ремонт на импулсното захранване и около ТХО  и вертикалното.Китайските всичкомери вършат работа.

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Бургас
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #10 -: 31 Август, 2023, 21:27:39 »
Телевизора си работеше "нормално" с изключение на това изкривяване. Не съм професинален тв техник :) като много колеги тук на който благодаря за
прекрасните съвети  :drinks:
А доколкото до уреда с който меря си мери добре.
Просто си насосах на ината да сменя всичко което не е в нормите (дори го изкъпах и суших 4 дена на слънце че имаше и 30 годишна оригинална мизерия вътре,беше с ориг.гар.стикер).
Искам това сони да го изпъна понеже много ми хареса :)

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #11 -: 01 Септември, 2023, 01:02:01 »
Ще бъде полезно ако споделиш дали дефектът се получава при всички източници на сигнал или примерно само при кабелна телевизия през антенния вход. И дали изкривяването всъщност не се мести бавно нагоре или надолу... Ако ти е трудно да обясниш, използвай телефона да заснемеш видео.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #12 -: 01 Септември, 2023, 10:24:55 »
Като за начало започни с едно презапояване на вертикалното.

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Бургас
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #13 -: 05 Септември, 2023, 14:24:46 »
По неизвестни причини едно TDA9302H реши да спре да работи :) След смяната му сонито изгря с страхотна картина.

170625-0

Иска малко тунинг надясно и леко разширяване на картината но не мога да се докопам до сервизното меню . С Display 5 Vol+ Power не става . Някой може ли да разкрие "тайната" как се влиза в това меню

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Телевизор Sony KV14T1R профилактика
« Отговор #14 -: 05 Септември, 2023, 16:32:42 »

Иска малко тунинг надясно и леко разширяване на картината но не мога да се докопам до сервизното меню . С Display 5 Vol+ Power не става . Някой може ли да разкрие "тайната" как се влиза в това меню
Здравей, тук са стъпките към сервизното меню. Но трябва да се внимава при боравенето с командите.
SONY: KV-M1440K; KV-M1441K; KV-M1441KR; KV-14M1K; KV-M1450K; KV-M1451K; KV-M1451KR; KV-14T1K; KV-14T1R; KV-M2180K; KV-M2181K; KV-M2181KR. Chassis BE-4

SONY: KV-M2170K; KV-2171K; KV-2171KR; KV-21T10R; KV-21M1K; KV-21M3K; KV-21T1R; KV-21T3R. Chassis BE-4A

In standby mode for no more than 20 s on the RM836 remote control, press the buttons in sequence: , , VOL +, . TT– – will appear in the upper right corner.

MENU1 mode

Press the MENU button. The MENU1 table will appear. Use the Æ (green and blue) buttons to select a parameter. Change the value of the parameter with the C buttons (yellow and red).

To turn on MENU2, select the "Adjust" line with a marker and press the yellow button. A list of options will appear. Select the parameter using the H buttons (green and blue). Adjust the parameter value with the C buttons (yellow and red). The parameter value is stored automatically. To exit the service mode, you need to give the command TT00 or turn off the TV.

TEST MODE 2 is carried out by sending commands from the remote control. The command is issued by successive pressing of the corresponding buttons.

List of main service commands:

TT00 - turn off the service mode, turn on the worker;
ТТ12 - TTX overlay on the image (on/off);
TT18 - on / off. performance characteristics;
TT15 - reading factory settings;
TT34 - automatic adjustment of the AFC;
TT33 - automatic AGC adjustment;
TT24 - incl. sound standard BG/L;
TT25 - incl. sound standard BG/DK;
TT26 - incl. sound standard I;
TT27 - incl. sound standard I/I';
TT28 - incl. sound standard BG;
TT41 - memory reset. Performed on channel 59;
TT49 - reset test byte. Performed on channel 59;
TT48 - recovery of the test byte. Performed on channel 59;
TT38 - adjustment of the accelerating voltage;TT43 - zeroing in the memory of data on geometry. Performed on the 59thchannel.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
SONY TC-W 490

Започната от gruyo Продавам

1 Отговора
1079 Прегледи
Последна публикация 06 Септември, 2015, 13:41:20
от gruyo
2 Отговора
1151 Прегледи
Последна публикация 15 Април, 2016, 16:43:13
от fozzy
1 Отговора
940 Прегледи
Последна публикация 19 Март, 2017, 12:06:33
от nik_ov
2 Отговора
629 Прегледи
Последна публикация 29 Август, 2018, 20:31:01
от Rambo123
37 Отговора
4437 Прегледи
Последна публикация 11 Октомври, 2021, 15:35:28
от lz2lx

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |