| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Нужда от съвет относно тонколони за дома  (Прочетена 247 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Бургас
Привет на всички ,

Имам нужда от съвет. Навих се да си взема тонколони но не знам какво точно да търся .
Държа да са качествени с мощност около 40 ватта и да са 8 омови, също така да са на поносима цена.
Не искам да вдигам гюрлотия, а да слушам качествена музика. Не да ми дере или да липсва някои честотен диапазон:)

Благодаря предварително !

Активен nickolaycho

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
  • Населено място: село Владая
Re: Нужда от съвет относно тонколони за дома
« Отговор #1 -: 15 Април, 2024, 16:50:52 »
На така зададения въпрос няма да получите правилен отговор! Уточнете източника на музика, усилвателя, помещението, предпочитани стилове и тогава се започва една одисея....
Реставрирани и налични: Мелодия, Мелодия 2, Мелодия10, Мелодия 14-стерео-3 бр,  Мелодия11, Хармония1, Хармония 20-2 бр, Симфония, Концерт, Пионер-2 бр, Акорд102 - 3 бр, Октава, Латвия, Ригонда102, ВЕФ-радио-2 бр, Сакта, Люкс2, Еделвайс, Концертино, Чайка,

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Нужда от съвет относно тонколони за дома
« Отговор #2 -: 15 Април, 2024, 17:31:26 »
... и най-високата честота която чувате. Може да се провери тук: https://onlinetonegenerator.com/hearingtest.html

14 kHz при мен. Беше 16,5 kHz преди 25 години!  :---

Активен nickolaycho

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
  • Населено място: село Владая
Re: Нужда от съвет относно тонколони за дома
« Отговор #3 -: 15 Април, 2024, 18:03:56 »
Аз съм вече на 66 и ги чувам тези 14 килохерца!
Реставрирани и налични: Мелодия, Мелодия 2, Мелодия10, Мелодия 14-стерео-3 бр,  Мелодия11, Хармония1, Хармония 20-2 бр, Симфония, Концерт, Пионер-2 бр, Акорд102 - 3 бр, Октава, Латвия, Ригонда102, ВЕФ-радио-2 бр, Сакта, Люкс2, Еделвайс, Концертино, Чайка,

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Бургас
Re: Нужда от съвет относно тонколони за дома
« Отговор #4 -: 15 Април, 2024, 19:04:39 »
За усилвател смятам да ползвам Onkyo tx-ds 575x. Помещението е около 20 кв . А на теста успях да чуя 14 khz :)

Неактивен vladimirstanoev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 102
  • Населено място: Sofia
Re: Нужда от съвет относно тонколони за дома
« Отговор #5 -: 15 Април, 2024, 21:09:29 »
На този усилвател му трябват 200 вата колони.
40 вата ще изпушат за нула време, ако случайно пуснеш по-силен сигнал на входа.
Или ако без да искаш ти (или някой друг) му бутне врътката на повече от 20%.

Активен nickolaycho

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
  • Населено място: село Владая
Re: Нужда от съвет относно тонколони за дома
« Отговор #6 -: 17 Април, 2024, 09:40:25 »
Както съм споделил в друга тема за избор на колони ще повторя - тонколоните се купуват с прослушване, а не със съвети от КАПАЦИТЕТИТЕ по форумите! Всеки човек чува различно, трябва на Вас да Ви хареса звученето - слушателя ще сте Вие....
Реставрирани и налични: Мелодия, Мелодия 2, Мелодия10, Мелодия 14-стерео-3 бр,  Мелодия11, Хармония1, Хармония 20-2 бр, Симфония, Концерт, Пионер-2 бр, Акорд102 - 3 бр, Октава, Латвия, Ригонда102, ВЕФ-радио-2 бр, Сакта, Люкс2, Еделвайс, Концертино, Чайка,

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |