| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Хей ръчички хей ги две , може вече да пишем на 8Д :)  (Прочетена 9049 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Поради не-толкова лесното намиране на клавиатури за Правец 8Д и поради причината че имам няколко платки без клавиатура , базирайки се на предишните ми творения си седнах на ръцете ( разбирай друго ) и сътворих ето това:



П.С
  Ако не ви харесва не стреляйте по пияниста той толкова си може :)
« Последна редакция: 03 Юни, 2013, 23:25:59 от TheHungry »
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
 :o

Мале, човек ти интерфейсна периферията за всички творения на завода в правец.   :o

Тая синя палтка лично повече ме кефи от белите.

пп.

Кажи, че са излезнали Бройки от контролера SD карта за флопи за 8, понеже от вчера имам вече и един работещ без забележки 8C и ми е много мерак да разцъкам игриците.  :D
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Казвам :).

То има още малко изненади ама първо да ги подкарам да вървят стабилно и тогава ....
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
КАратеката вървя стабилно май едно 8 часа на изложението.  :D :D :D :D

Пиши ми цифра на ЛС, да ти давам адрес за куриера. 

Или ако искаш може и бартер, че при мене се насъбраха 3 бройки 8-ци, ако още търсиш...

На мене това ми е достастъчно.  И е на световно ниво опредлено.

Ако беше произвоство  на Самсунг, да са го пуснали на пазара отдавана  със съпорт сайт с ъпдейт на софта когато им скимне.

Това писане между пътечките толкоз ли е важно? Нали може да заредиш няколко имиджа на дискети и си ги чете без яд.

Дали ще може д а подкара Contiki от имидж на Картата?

+ Контикито ползва мишката на GS-a,  джойстика на 8-цата може ли да се приспособи към същия драйвер?
 :D
Малко  поомазах темата , ще ги изместя менеията по SD дискусията в темата за SD  преходника.

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
SD Флопито има непоносимост към "TRANSCEND" карти и нещо не мога да хвана ясно причината, но като казах да ги подкарам стабилно имах в предвид други изненади :) , иначе са флопито има начин да си ъпдейтва firmware-то така че това не е проблем . За клавиатурата не съм измислил лесен начин за ъпдейт така че трябва да съм сигурен че няма някакви съществени грешки и да и направя свестен autorepeat че няма в момента и ме дразни .

П.С
  мен бялата си ме кефи повече , ама този път съм се объркал нещо и някои са бяли някои сини :)
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Човек, ти си вундеркинд - няма две менения. Хората по световните фен сайтове с години се борят да създадат такива неща и то за една платформа. Ти като на шега твориш периферия и за Епъл и за Атмос. И то всякаква периферия! Това е ужасно много труд и познания   :good:

пп: не знам жената как те търпи да пишеш хиляди редове код за Правец 8 от Тошово време, явно я баламосваш че твориш новия проект за бизнеспарк  :crazy:
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Човек, ти си вундеркинд - няма две менения. Хората по световните фен сайтове с години се борят да създадат такива неща и то за една платформа. Ти като на шега твориш периферия и за Епъл и за Атмос. И то всякаква периферия! Това е ужасно много труд и познания   :good:

пп: не знам жената как те търпи да пишеш хиляди редове код за Правец 8 от Тошово време, явно я баламосваш че твориш новия проект за бизнеспарк  :crazy:

Правилните думи са "CHANEL No. 5" , "Calvin Klein" ,"Gucci ", "Ralph Lauren " и всички други знайни и незнайни :)

П.С
  Да не се приема за реклама , всички прилики със действителни събития и лица  не са случайни.
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
" Да се приема като реклама" -Казвам аз и съм За!!!
Защо в тая държава всички имат нещо против рекалмата?

Виж епълското лого дето е  със златисто надписано, може да имат нещо против епълците   :D :D :D :D и да те сложат на щат кат разработчик ако вече не си..  8)

Може да сложиш, някаква работеща карта  към модула от тествана от теб марка и направо така да ги разпространяваш.

ПП.

Всяко съвремнно PC  има списък с МАРКИ  памет ,които не поддържа изцяло или не поддържа по определни параметри.
Никоя компания не дебъгва такива  проблеми...

Относно картата,  имам въпрос. Файловата система  каква е ? За да си намеря Файл мениджър, който може да я достъпва под Windows, че да мога да я зареждам.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Ако питаш за SdDisk][
Цитат
Картата е желателно да се форматира Fat16 (може и Fat32 но е по бавен достъпа.)
та не се притеснявай за ОС :)

Човек, ти си вундеркинд - няма две менения. Хората по световните фен сайтове с години се борят да създадат такива неща и то за една платформа. Ти като на шега твориш периферия и за Епъл и за Атмос. И то всякаква периферия! Това е ужасно много труд и познания   :good:

пп: не знам жената как те търпи да пишеш хиляди редове код за Правец 8 от Тошово време, явно я баламосваш че твориш новия проект за бизнеспарк  :crazy:
Ти почакай да се мерне тук и АЛФ /ако с този ник се регистрира/, тогава ще видите вече луди гении на тема периферия направена от нищото  :lol:

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Голям ли е проблема да адаптираш SD варианта от Apple към Oric? Ще ми се да е лесно, но май не е.

пп: ако се включи и Алф вече нещата отивт към Космоса, не че не са там вече  :D
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен Георги Драмчев

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 68
  • Населено място: София
    • www.pravetz8.visia.com
Цитат
Правилните думи са "CHANEL No. 5" , "Calvin Klein" ,"Gucci ", "Ralph Lauren " и всички други знайни и незнайни :)
Само се моля да не го прочете жена ми... :) Добре, че като види къде и с койси пиша  се усмихва с умилително снисхождение :)
Музей на древните компютри: www.pravetz8.com

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Голям ли е проблема да адаптираш SD варианта от Apple към Oric? Ще ми се да е лесно, но май не е.

пп: ако се включи и Алф вече нещата отивт към Космоса, не че не са там вече  :D

Не е малък но и това ще стане  :drinks:
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Хей ръчички хей ги две , може вече да пишем на 8Д :)
« Отговор #12 -: 15 Февруари, 2014, 21:05:54 »
Какво значи "трудно се намират клавиатури за 8Д" ?

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: Хей ръчички хей ги две , може вече да пишем на 8Д :)
« Отговор #13 -: 15 Февруари, 2014, 23:30:33 »
Значи, че трудно се намират за части Правец 8Д. Проблема е, че той е "монолитен", обикновено такъв компютър на части е ненамираем, освен ако не е изгоряло дъното поради някаква причина и собственика няма познания да си го оправи.

Хънгри, чакаме SD паметите, че не остава време за разработка на платката за Ейпъл флопи поне за сега.

Да използвам темата: Търся всякакъв БГ софт за 8Д. Досове за Правец 8Д от Боби Захариев. Текстов редактор също от него (голям малък шрифт) и още много забравени БГ програми за този малък компютър, някога мечта за всички бг младежи. Пишете ми на ЛС, ако разполагате с нещо и имате желание да го споделите.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен ivo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
  • Населено място: Бургас
Re: Хей ръчички хей ги две , може вече да пишем на 8Д :)
« Отговор #14 -: 16 Февруари, 2014, 10:39:13 »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |