| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: батериен тулан  (Прочетена 38045 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: батериен тулан
« Отговор #150 -: 10 Май, 2017, 18:13:16 »
Благодаря за предложението, много вероятно е да се възползвам. Както личи от датата на първия пост в темата не бързам много :) а и също имам доста ангажименти та позарязвам хоби заниманията.

Тепърва имам да довършвам кутиите за батериите, да направя и монтирам скала, да боядисам белите кантове на кутията и други дреболии.....

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: батериен тулан
« Отговор #151 -: 05 Юни, 2017, 12:52:07 »
Кутията вече е с бели кантове, а гърба се поизправи доста след месец под малката съветска енциклопедия ;)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: батериен тулан
« Отговор #152 -: 05 Юни, 2017, 14:35:59 »
Аз може би, щях да "ремонтирам" и капака, т.е. да се възтанови изяденото от мишките. Сигурно, щях да забъркам някаква "каша" от лепило за дърво и дървени стърготини с някаква боя, и да отлея липсващото. Преди това, на обратната страна, трябва да се залепи една по-плътна хартия, или плат, за по-голяма якост. Накрая се оформя отлятото, като се пробиват на нужните места дупки и т.н. Другият вариант е, да се залепят парчета от мукава, като им се придаде необходимата форма.
Иначе добре е станало, браво  :bravo:

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: батериен тулан
« Отговор #153 -: 05 Юни, 2017, 19:15:11 »
Капака ще го "попълня", първо трябва да намеря що-годе подходяща мукава, междувременно съм го натиснал пак с енциклопедиите, но не на равно а с извивка обратна на неговата, барем стане плосък. Така или иначе съм го оставил за последно, като завършващ щрих ;)

Днес съм се посветил на батериите, ако успея по-късно да ги довърша ще пусна и фото.

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: батериен тулан
« Отговор #154 -: 06 Юни, 2017, 06:35:23 »
Успях, но стана среднощ и вместо да пускам снимки прерових късовълновия обхват. Попаднах на уникална джаз станция от .. Гърция, но нали още не съм сложил стрелката даже не разбрах и къде.

Батериите са мой дизайн ;) в крайна сметка това са само батерии и реших да не копирам съществували, просто батерии...

Букови кутии тип "домино", анодната е с 72бр."АА", отоплителната е с място за 4бр."D" в паралел, но съм сложил само 2, досвидяха ми се още 10лв за алкални енерджайзър. Като свършат ще му мисля... Терминалите са месингови болтове, кабелите се стягат с пластмасови ръкохватки с месингова втулка. Не намерих бакелитови ;)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: батериен тулан
« Отговор #155 -: 06 Юни, 2017, 08:10:03 »
Впечатляваща изработка  :good: .
Браво!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: батериен тулан
« Отговор #156 -: 06 Юни, 2017, 13:18:35 »
Един поглед под капака на батериите щеше да ме зарадва :). Иначе браво! Наистина много добро изпълнение! Много внимавай с анодната батерия, предполагам знаеш че е 100% летална!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: батериен тулан
« Отговор #157 -: 06 Юни, 2017, 18:52:04 »
Не ми хрумна че ще е интересно, но ще пусна и снимки на карантията :)

Отлично знам че е летална, исках да я направя със скрити терминали, но не измислих подходящо решение. Все пак пластмасовите гайки изолират, метала не е лесно достъпен. Държа ги високо, децата са инструктирани да не пипат мои неща, горещо се надявам че батерията е и безинтересна за тях, не става за телефон или мп3-ка ;)

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: батериен тулан
« Отговор #158 -: 06 Юни, 2017, 19:47:38 »
Батериите изглеждат много добре :bravo: , а и с тези видими главички на пироните имат много автентичен вид   :good: . Аз обаче, бих попришкурил ръбовете и байцвал или обработил с разредено кафе, за да придобият по-старохански вид, а после търкане по ръбовете с вълнен парцал - за да се "поизносят от употреба" и на края с ленено масло или вакса за дърво, за да поизпъкне все пак фладера. .. Но и така са си супер  :drinks:
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |