| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Оркестър без име...  (Прочетена 7667 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3308
  • Населено място: София
Re: Оркестър без име...
« Отговор #15 -: 13 Януари, 2014, 13:15:05 »
Де да знаеш, може и аз да съм в грешка, не ми се случва рядко и просто да правя зверски оборот на някои фирми пък то да няма смисъл  :D
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1126
  • Населено място: София
Re: Оркестър без име...
« Отговор #16 -: 13 Януари, 2014, 13:23:15 »
              В спровете се ражда истината, аз благодаря на всички за мненията, съветите и схемата!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Оркестър без име...
« Отговор #17 -: 13 Януари, 2014, 13:43:50 »
Вторият електролит се намира зад резистора/дросела на филтъра. Зарядният му ток е силно ограничен от дадения резистор и лампата няма да го усети. Но за сметка на това ще се пододбри филтрацията и ще се намали брумът по анодно. 470 микрофарада е възможна стойност, и аз съм слагал, но излишна. Или 100 микро, или 220 максимум. Разбира се за първия кондензатор трябва да се спазва правилото за максималния ток през кенотрона, 47 микро стандартно.
Много навътре взимате нещата  :D Да сте ми живи и здрави!  :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Оркестър без име...
« Отговор #18 -: 13 Януари, 2014, 21:04:50 »
В момента правя един лампов магнетофон. Изправянето е еднопътно със селенов изправител, а филтрацията е с два електролита по 8 мкф. Отгоре на всичко, от производството са минали повече от 60 години - какво ли е останало от осемте мкф? Никакъв брум!  :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3537
  • Населено място: Варна
Re: Оркестър без име...
« Отговор #19 -: 13 Януари, 2014, 21:13:03 »
Едно интересно Gelozo преди време имаше подобен изправител.Еднопътен със селен и два електролита по 16 мкф и никакъв брум.Отоплението беше вързано много интересно по схема ендбрумер.Двата края не замасени,през тример 100 ома плъзгача към маса и от там убират брума :good: хитри италианци :)

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Оркестър без име...
« Отговор #20 -: 13 Януари, 2014, 21:17:39 »
Тример ендбрумер има и в по-съвременна техника например в ламповите магнетофони Unitra Zk120\140 по спомени 1 ком.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |