| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Касетофон HITACHI  (Прочетена 1479 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен koketo93

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
Касетофон HITACHI
« -: 24 Януари, 2014, 10:09:20 »
Касетофона е в София работи отлично.
Цена 40лв.Ако имате интерес пишете на лични!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Касетофон HITACHI
« Отговор #1 -: 24 Януари, 2014, 10:14:40 »
Ммм имам два такива, много са добри! Е, механиката е малко китайска ама става. Лявата касета има функция за автоматично откриване на паузите между песните.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Касетофон HITACHI
« Отговор #2 -: 24 Януари, 2014, 10:17:19 »
Забравих да попитам при въртене на врътката за настройка на УКВ има ли пращене? И цената окончателна ли е?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен koketo93

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
Re: Касетофон HITACHI
« Отговор #3 -: 24 Януари, 2014, 10:29:27 »
Лови станциите без да пращи ако това ме питаш.А цената е окончателна.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Касетофон HITACHI
« Отговор #4 -: 24 Януари, 2014, 11:04:34 »
Имах предвид дали при ВЪРТЕНЕ има пращене, просто когато се износи и окислят контактите на променливия кондензатор започва да пращи много неприятно при самото въртене.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен nikp

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: София
Re: Касетофон HITACHI
« Отговор #5 -: 25 Януари, 2014, 14:23:28 »
 пращенето при въртенето на променливия кондензатор, за което origo споменава, аз също много пъти съм го имал. При транзисторните приемници ,където променливия  кондензатор е с твърд диелектрик между плочите ,от триенето между ротора и диелектрика се получава наелектризиране  на диелектрика,от там и пращене.Успешно съм го премахвал с впръскване на спрей.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
8 Отговора
1580 Прегледи
Последна публикация 13 Април, 2018, 14:23:05
от CecoRx2
0 Отговора
459 Прегледи
Последна публикация 25 Юни, 2018, 18:47:43
от kid
0 Отговора
276 Прегледи
Последна публикация 17 Юли, 2018, 08:45:38
от studio
3 Отговора
872 Прегледи
Последна публикация 27 Януари, 2019, 17:51:56
от NHB
1 Отговора
378 Прегледи
Последна публикация 08 Март, 2019, 18:44:53
от ingkunev

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |