| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Signal Generator E-630  (Прочетена 11719 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Signal Generator E-630
« -: 02 Март, 2014, 17:24:39 »
Колеги , попаднаха ми два Signal Generator E-630
големи , масивни уреди , с разнообразни възможности



искам да попитам - може ли този сигнал генератор да се преработи в трансивер/предавател/ на AM-FM  честоти като му подавам модулиращ сигнал от CD  или MP3 плеър?
схема не намирам засега :writer:
после щото имам един повече  , бихте ли ме ориентирали каква цена може да му искам ако реша да го продам?
нещо не намирам инфо за цена в нет-а дге :hi:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #1 -: 03 Март, 2014, 10:48:32 »
Трансивър е силно казано, първо няма как да го накараш да приема, за предаване може, ама трябва усилвател на мощност освен това има само амплитудна и честотна модулация, а за радиолюбителски връзки ти трябва еднолентова модулация (SSB). С две думи далеч по-полезно е да си го ползваш за настройка на приемници и друга ВЧ техника от колкото за предавател. Иначе ако закачиш една жица за антена в изхода и подадеш аудио сигнал на входа за модулация можеш лесно да получиш предавател с малка мощност на средни и къси вълни, ако щеш и на УКВ да си предаваш на старите приемници. Но внимавай че може да те хванат.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #2 -: 03 Март, 2014, 11:01:43 »
Сигнал ггенератора е доста добър.По добре го ползвай като уред.
За да ползваш трансивър трябва да имаш някой разрешения и документи.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #3 -: 03 Март, 2014, 11:16:45 »
наясно съм с разрешителните , идеята беше да го ползвам хем за тест уред - хем за ефирен излъчвател, хем душата в рая - хем тая работа в оная  :writer:
нещо напоследък опитите ме да си направя предавател с малка мощност - търпят неуспех , един колега ми даде схема - елементарна - сглобих я - няма никой, взех та си купих  модул за СВ , монтирах го в кутия ,


http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=119.msg23037#msg23037

 оказа се с линеен /кабелен/ изход , не става за ефирно излъчване , тоя дет ми го продаде - един грък от Ибей - не ще да дава схемата дге , иска да му поръчам той да ми направи усилвателя/дет се връзва след модула/ за ефирно излъчване ,да ама ми излиза дебело , аз за 100лв цял генератор ш си купя ... изобщо проблем :unknown:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #4 -: 03 Март, 2014, 13:50:15 »
Е че той за кабелно излъчване ако му свържеш една индуктивност в изхода с подходящ капацитет към маса за да вкараш в резонанс проводник за антена мисля че ще ти излъчва достатъчно добре за нуждите на старите приемници, ама не знам, все пак му нямаме схемата на изходното стъпало, но със сигурност щом драйви 50 ома кабел трябва да се справи. Не ти препоръчвам да му свързваш усилвател на мощност в изхода, може да загазиш, работата е много сериозна. Ако не си достатъчно запознат да ти кажа - може да ти лепнат от 10 до 50хиляди лева глоба.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #5 -: 03 Март, 2014, 13:53:36 »
Симо имам го същият,имам и оригиналната документация .! Това е добре познатият Полски "Еурека"Работи стабилно с някои леки забележки!Можеш да го ползваш спокойно за "демоничните" цели  :D. Във BNC гнездото долу вляво-Ext.Mod включваш звуков източник,натискаш бутона "Ext"  и си в боя!С антенюатора за изходно напрежение в позиция 100-300mV можеш да излъчваш спокойно до 300 mV.Кеф то до 500Mhz!Ама, недей много,много издувай,че може и до морето да фърлиш!!  :P А, за глобата си знаеш....  :drinks:

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #6 -: 03 Март, 2014, 17:23:23 »
 :drinks:

Неактивен DJ_DOGGY

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: Silistra
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #7 -: 17 Октомври, 2014, 16:25:12 »
И какво решихте ли им цена на тези генератори ?
Не го използвай за друго , освен за каквото е направен .

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #8 -: 17 Октомври, 2014, 20:18:53 »
Генераторите са в продажба от доста време, ето темата: http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=3715.msg25123#msg25123
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен DJ_DOGGY

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: Silistra
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #9 -: 17 Октомври, 2014, 21:27:55 »
чудесно , само дето не мога да отговарям в нея за да питам "ако не е дребен проблема на неработещите какво правим" ? .. купили сме си кутия за 80 лева ? ..  :) кофти . Работещите са на 120 , а неработещите би трябвало да са наполовина

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #10 -: 17 Октомври, 2014, 22:20:03 »
Този въпрос можеш да отправиш към продавача като лично съобщение. Риска при закупуването на неработещ си е твой. Като цяло не е така че купуваш кутия. Тези генератори до последно (95 - 97г.) са работили в завода, и не са бракувани, а просто завода е престанал да функционира. Повечето до сега са били с дребни дефекти. Повечето дори от престоя само. Дори да има нещо по-сериозно, генераторите са напълно ремонтопригодни, е зависи разбира се какъв опит имаш в областта и дали няма да ти се случи по-гаден проблем във високочестотната част. Аз купих на хазарт неработеш, оказа се простичък проблем - повреден превключвател за тактовия сигнал от термостатирания кварц, така че риск печели риск губи. Затова, ако не ти се рискува и ако има още налични може да купиш работеш :) И имай предвид че става въпрос за много сериозна лабораторна техника, изключително качество на изработка. Цената е направо подарък за това което получаваш. Генератор с дори близки до тези параметри не можеш да намериш под 600 лева.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #11 -: 17 Октомври, 2014, 22:41:42 »
Ако не се лъжа на форумци продадох 5 работещи и 4 неработещи генератори, неработещите всички ги оправиха и проблемите бяха ... не особено трудно отстраними, тоест не ги бях подвел в казаното ,че не са пипани и не са правени опит за ремонт от мен. Иначе имам два неработещи но са заявени и глася да ги вместя в графика на командировките си за да им ги откарам, щото Еконта е към 25 лв , за някои това са пари които биха пожелали да ги спестят  :hi:
Така , че засега нямам за продажба , но не е изключено да се появят още , в бъдеще  :writer:
Ползвам случая да помоля някой от притежателите на генератори да постнат линк към инструкцията за употреба на генератора , че ме питат на лични, а аз  имах проблеми с уиндоуса и някъде ми изчезна файла и дестинацията  :hi:

Неактивен DJ_DOGGY

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: Silistra
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #12 -: 18 Октомври, 2014, 00:47:45 »
Не знам колко са 600 , преди 3-4 дни ми се похвали един приятел че си е взел пак такъв до 500 Мхз за 40 лева. Руски, лампов.. и даже дава  до 3 Волта.
Това е само като информация. Затова тръгнах да видя изобщо продават ли се така интензивно генератори. Отговорът засега е -НЕ , тук там има с изключение на тук , където са повече бройки очевидно остатъци от завод. За нови не говорим.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #13 -: 18 Октомври, 2014, 16:11:10 »
Ми това дето е намерил руския лампов за 40 лева си е също удар, аз ти говоря за РЕАЛНАТА цена на генератора, дори не нов, нов не можеш да си го позволиш :). Освен това няма смисъл да ти изреждам параметрите които този има а ламповия няма. Тук е важно да уточня че ги няма не защото е руски, или защото е лампов а защото просто е друг клас машина. Този генератор има термостатиран кварцов генератор, по който може да се синхронизира високочестотния генератор, и да получиш всяка честота стабилно във времето и с точност до 100 херца, нещо което не е вярно за ламповия генератор. Тук също изходната амплитуда е стабилна и равна в целия честотен диапазон. Не подценявай наличието на микроволтни обхвати - те са най-ценни при тестване и настройка на приемници, да не ти обяснявам как се прави хубав атенюатор за 400 мегахерца ако ти затрябва за руския генератор. Не е за подценяване и наличния модулатор за амплитудна и честотна модулация с вход за външна модулация с АРУ т.е. процента на модулация няма да зависи от амплитудата на подадения външен модулиращ сигнал, само от положението на потенциометъра за дълбочина на модулацията. И много други предимства за този генератор тук. Просто ти казвам че е една много добра лабораторна машина с перфектно качество на изпълнение, просто е радост за окото да се гледа как е направен вътре. Не се съмнявам че и руския лампов генератор особено ако е военно производство е перфектен, и изработката е на ниво, но просто става въпрос за друг клас техника.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Signal Generator E-630
« Отговор #14 -: 18 Октомври, 2014, 18:35:59 »
DJ_DOGGY ,мога да ти кажа че специално E-630 е един лабораторен прибор с много високи качествени показатели и е почти пълно копие на един такъв Rohde&Swartz,изпълнен перфектно на модули!Лично аз работя с такъв от 1989 и досега не съм имал никакви проблеми!При все че съм Руски възпитаник,мога да ти споделя впечатления от много техни лабораторни прибори,но за съжаление даваха много дефекти във времето.За относителната стабилност-след 1ч.прогряване спират да пълзят!Наистина е досадно да чакаш час време да му дойде тонуса!Работил съм и с Унгарски сигнал генератор,също лампов и мога смело да заявя че за 10г.ежедневна работа,нямаше никакви повреди,като стабилността беше далеч по-добра!За да не приповтарям Ориго,който много добре е описал предимствата,а и конкретно в антенюатора ,лично на мен ми е незаменим помощник в обхвата 0,1-03 Мкв!!.В този смисъл когато ми трябват изх.напрежение от порядъка на 3 волта си ползвам трансиверите за банда, който ме интересува!А сме на ясно че една стока струва толкова за колкото е продадена! Надявам се правилно разбираш моите впечатления-оценям фактите по достойнства и недостатъци!Наистина Е630 си е в друг ценови клас и достойнства!:drinks:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
2814 Прегледи
Последна публикация 20 Декември, 2015, 16:00:59
от ahedproductions
2 Отговора
1802 Прегледи
Последна публикация 27 Март, 2016, 18:37:14
от simeon_ivanov
1 Отговора
1743 Прегледи
Последна публикация 11 Юли, 2016, 17:40:27
от simo_
11 Отговора
2624 Прегледи
Последна публикация 08 Август, 2020, 20:45:28
от GRIDLIC
2 Отговора
1346 Прегледи
Последна публикация 15 Януари, 2022, 19:33:45
от lopesbroko

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |