| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: TV СПОРТ (Българска телевизионна игра - конзола)  (Прочетена 12163 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Здравейте, сдобих се с тази интересна джаджа, още по-любопитното е, че към нея има схема и гаранционна карта  :) годината е 1986та и е произведено в Пловдив.
Някой притежава ли такава или подобна , че да хръвли малко светлина?
Дали е била единствената "Българска" конзола и какво е представлявала кутията, както и странният й изход към телевизора за какви модели телевизори става, предполагам Великото Търното има такъв вход освен стандартният. :) ?
За тези, който не са запознати конзолката представлява разновидност на една от най-популярните конзоли през 70те години. Тази конзола наречена PONG има повече, модели и вариянти от която и да било конзола и както се оказва даже и у нас сме произвеждали било то и за кратко неен клонинг  8)
Е малко сме позакъснели с едно десетилетие, съдейки по годината в гаранционната карта,
но нали знаете, при нас тези неща са идвали от запада с година 2 3 (персоналните компютри) а в случая с 10 закъснение  :D.



























« Последна редакция: 27 Април, 2014, 21:28:27 от FAMICOM_87 »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Това е стандартен антенен съединител за симетричен кабел такива са на телевизорите от фамилията Мизия, за други не знам но със сигурност има и други с такъв съединител. Играта е интересна. Пусни я може би работи, свържи едното жило на тоя съединител към централното жило на коаксиалния вход, другото към маса, верно няма да е съгласувано но за тая дължина на кабела няма да има същестнвени проблеми, най-малкото ще разбереш дали играта работи, после може да замениш тая букса с букса за симетричен кабел с вграден „балун“ трансформатор, продават се по железариите и магазините за електроника. Та значи свързваш към телевизора и захранваш играта, после започваш да търсиш както се търсят канали на метровия и дециметровия обхват дали някъде ще хванеш сигнала от играта. Успех и ако тръгне ще се радвам да постнеш снимки от различните игри, или евентуално дори клипче, че ми е интересно това чудо на техниката!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Мисля ,че и София 31 има същата букса за симетричен кабел. 

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
 origo, доста сложно обясняваш и чесно казано нищо не разбрах от съветите ти,
 но както и да е, подкарах играта още преди да пусна темата  :)
 Просто не ми стигнаха ръцете, хем да държа кабела от антената допрян до този така наречен "съединител" хем да снимам  :D
иначе ще снимам как работи даже и клипве може да напрая :)
Но до тогава можете да се задоволите с това , игрите са същите

www.youtube.com/watch?v=_rGV8Vf5d5I

Впрочем притежавам и този "pong" от клипчето :) (клипчето не е мое)

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
С какви обикновени наглед игрички са се забавлявали хората преди време.  :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Ами явно не съм се изразил правилно и съм вкарал твърде много подробности, сега като се замисля не ти трябва специална букса с балун трансформатор, направо вземи една стандартна букса за антенен кабел и я монтирай вместо тая странната букса и си го включи нормално във входа на телевизора, това ми беше мисълта.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Ами явно не съм се изразил правилно и съм вкарал твърде много подробности, сега като се замисля не ти трябва специална букса с балун трансформатор, направо вземи една стандартна букса за антенен кабел и я монтирай вместо тая странната букса и си го включи нормално във входа на телевизора, това ми беше мисълта.

хехе да, ,но понеже имам още 2 "ПОНГ" конзоли не мисля да й режа на тази накрайника, ще я оставя автентична , пък и едната от конзолите ми дето е швабска е по удобна за игра, щото потенциометрите й не се въртят а са лостчета и така контролът й е невероятно прецизен, за разлика от тези врътки :) (имам швабската, руска - такава като на клипчето и разбира се тази дето сега ви показвам българската :) швабската изглежда така и джойстиците й се махат - http://www.pong-picture-page.de/catalog/images/consoles/universum/universum-2006-multispiel-boy02  8)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Ами добре, но запазваш автентична една букса която според мен е е от такова значение, а играта става непригодна за включване в съвременен телевизор.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Хубава игра, сигурно не са много бройки произведени. Буксата може културно да се демонтира и да се прибере в кутията на играта, така че всичко ще си е наред и винаги може да си я върнеш.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Хубава игра, сигурно не са много бройки произведени. Буксата може културно да се демонтира и да се прибере в кутията на играта, така че всичко ще си е наред и винаги може да си я върнеш.

прав си, но има мъничък проблем - играта е без кутия, така я намерих на битака, нея и докумнтацията  :D точно и за това питам, някой има ли я за да снима кутията и да ни я покаже :)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Ето още един Български хардуерен вариант на същия софт:

http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=4229.0

изпълнен е корус за ЕЛКА.


ПП, и аз имах Немския вариант със  вадещи се джойстици с лостчета...-сив на цвят
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
хаха стига бе брей значи сме имали и Елка ! яко! направо ми напълни душата хехе ама така като го гледам корпуса й е се едно некой си го е моднал , а не е заводски хехе  :D :)) аз моята я взех за 3 кинта забравих да спомена  :)

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: TV СПОРТ (Българска телевизионна игра - конзола)
« Отговор #12 -: 03 Февруари, 2015, 11:01:25 »
колегата rib4ev предостави снимки на кутията ето ги и тях :) :


Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: TV СПОРТ (Българска телевизионна игра - конзола)
« Отговор #13 -: 03 Февруари, 2015, 12:03:34 »
Направете едно клипче като работи  :) .

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Направете едно клипче като работи  :) .


 8) ето най сетне се хванах да направя видео как работи конзолката   :)


 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |