| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Скала за Орион232  (Прочетена 17763 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Скала за Орион232
« Отговор #15 -: 28 Януари, 2013, 07:58:40 »
Моята самозалепваща скала е готова и изглежда като снимката-с черни букви. С бял цвят трябва да бъде оригиналната скала на радиото , което Мано ще получи като подарък.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Скала за Орион232
« Отговор #16 -: 28 Януари, 2013, 08:06:13 »
Още по-горе съм описал проблема с бялото. Аз лично съм го замествал с жълто, но може и с черно както е направил lager, само дето фона трябва да се смени отзад, за да контрастира. Иначе за сега не ми трябва скалата, но може ако искаш да я изпратиш да я сложа на сайта при другите.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Скала за Минерва 415W
« Отговор #17 -: 29 Ноември, 2013, 22:29:39 »
От днес съм притежател на въпросния апарат, който е нов бранд в моята скромна колекция.От натрупаният вече достатъчен опит за работа със скали съм много предпазлив и за да се застраховам допълнително, а и евентуално да помогна в нужда на някой колега качвам скалата във вид след разглобяването и. Всъщност тя се състои от три отделни части за всеки от наличните обхвати-ДВ, СВ и КВ. Както може да се види от снимките надписите са перфектни, но е налице тъмен налеп , който трябва да се отстрани. Именно това е деликатната част от упражнението и макар да съм направил опит с букви извън видимата част при който резултата е доста окуражителен аз се застраховах със сканиране.  Този приемник ме изненада с някои технологични и конструктивни особености, на които имам намерение да обърна внимание в друга тема. Моля колеги, които имат същия или друг модел да споделят мнение за качествата или недостатъците им.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Скала за Орион232
« Отговор #18 -: 22 Септември, 2017, 10:02:11 »
Аз също притежавам такъв ОРИОН 232 и бях го замразил няколко години.Не ме притеснява дефекта-беше някакво прекъсване в бобинния блок,а ме притеснява скалата.Няма я.Минавам на вариант да отида до подходящата рекламна агенция и срещу заплащане да ми изработят  скала.Моля за съвет ,какви да са ми изискванията.На прозрачен материал ли да се напечата,право или огледално.Да се подлепи ли на стъкло.С какво да се подлепи.Трябва ли да се матира.На това радио най-интересното му е скалата.Скалата я има тук във форума.Размерите си ги изясних.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Скала за Орион232
« Отговор #19 -: 16 Декември, 2017, 19:07:05 »
От вчера вече имам оригинална скала за Орион.Моя бил 233-тоест къси и средни.Изрових го отново от тавана и се захванах с него.
За сега успях да разкача бобинния блок,където имаше прекъсване.Това ще се оправи,но се оказа че превключвателя за обхватите е в лошо състояние и е бил ремонтиран и преди.Там май ще зацикля.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |