| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: китайско радио WAXIBA XB-16U - помощ за намиране на интеграл  (Прочетена 14075 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Велин Панчев

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Асеновград
AC1435CF4J0.194E    такова обозначение видях на другото радио на същата интеграла , в търсенеи нета нищо не излезе . Не знам дали само част от него трябва да се пише или цалото име . Както казаха някой колеги тука , затова е по добре е да си купиш ново от колкото да се мъчи човек да  го отремонтира и са прави.Аз опитах но просто опрях до части. Другите интегралки се намират лесно ,само за  тази нищо не излиза за нея.

Ако на някой случайно му трябва за части ,ще го изпратя. на останалите интеграли съм постнал данните. Тъй като то е повредено и не мога да дам гаранция че са изправни ,естествено че ще бъде безплатно.

Благодаря на всички за отзоваването при опита ми да го поправя. Между другото научих много други  полезни неща за ремонта на радиоелектронна апаратура по край него.

Неактивен stenav

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Plowdiw
snimki na platkata

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Преди време ми се наложи да ремонтирам един телевизор с подобен процесор .Един руснак ми писа за един метод на отпояване. Прекарва се под чипа между краката които ще се отпойват емайлиран проводник. Той се запойва на последния крак . После загряваш с поялника първия крак и придърваш проводника . Той не се запойва и повдига крачето . После с пинсетата си го повдигаш още . После по същия начин втория третия  докато отпоиш всички крака. Пробвайте го действа добре и е елементарен .Аз имам такова радио  но ми прави отскоро един номер ползвам флашка на USB порта но след като завърши песента не преминава автоматично на следващата . Трябва ръчно да го превключиш.Преди то правеше  автоматично . Сега е като грамофон с малка плоча .

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
МЗ плеър с радио без ДУ от Елимекс за около 10 лв., когато го купих преди 5 години прехвърляше автоматично песните, а сега не ще! За да не натискам бутона през 3 минути записвам много песни в една МР-тройка по половин или един час и така го ползвам.
Какво им става на тези китайски машинки, уж са различни, но след време се издухват по един и същ начин !?
Този проблем има ли шанс за ремонт ?

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Какво имаш предвид под Триене. Същата флашка на ДВД с USB порт работи без проблеми дори изписва имената на мелодиите  и певците.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
"За триене" е моя отговор без текст, защото натиснах грешен бутон, за което се извинявам !

Според мен проблемът с автоматичното прехвърляне на песните не е във флашката, а в МР3 плеъра.
Моята флашка също работи нормално на други плеъри.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
24C02N ATMEL
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/175212/ATMEL/AT24C02N-10SA-2.7C.html

 Този ЕПРОМ , как се чете програмира/записва ?!?

Дадоха ми 2 дисплея от скутер/мотопедка ,

На едната платка , тая Епромка е овъглила/корозирала(трудно е да се каже кое от двете или и двете заради поливане с вода- има яко зеленясало по доста контактни плочки и доста нагорели писти) единия крак до прекъсване- тоест си е заминала тотално... Дисплея светва всичко и си стои така/

НА другата идентична платка същата схема  Има бая дебела писта, която минава под нея- явно за охлаждане, де да знам, и въпросната писта е обелила боята, явно от яко греене. Платката работи горе долу ама не коректно... пак след поливане с вода, тая поне са я изсушили веднага вместо да я оставят да позеленее...

Та въпроса ми е Въпросния АТмел ЕПРОМ, поне тоя дето си е със всички крака на какво мога да го прочета, ако изобщо може да се чете още де, и да му направя копие... ?

Чиповете са ЦМД на всичкото отгоре 8краки...

Сехми естествено няма..
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен veso74

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 339
  • Населено място: Силистра
  • LZ2WSG
Такова съм си взел от китайците. Чете и пише нормално, 2,5 до 3$.
Търси го примерно под: CH341A 24 25 Series EEPROM Flash BIOS USB Programmer

С малко тренировки, с помощни щипчици и др. помощни средства, с помощта на наличния в комплекта преходник четенето и записването е лесно.

Неактивен Здравко

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 69
  • Населено място: София
        Здравейте,

  Пиша тук за да не отварям нова тема. В службата имаме същото радио, което проявява странен дефект /ако е дефект/.
Когато го пуснем почва да свири на максимална мощност. На какво се дължи и има ли оправия?
  Благодаря предварително. :)

dakata.radio

  • Гост
Когато го пуснем почва да свири на максимална мощност.

Аз също имам такава джаджа. И тя като се пусне звука е на 20. Не е дефект, така са направени.

Неактивен Здравко

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 69
  • Населено място: София
  Доста странно решение, нещо не ми се вярва..... ;)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
За доброто на всички май е по-добре тия приемници да отидат в кофата. Не са безопасни!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Здравко

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 69
  • Населено място: София
 За съжаление Митко от тези боклучета са внесени хиляди, и което е по-лошо все още се купуват :(

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 593
Как няма да дефектира акумулаторчето ,като китайчето го е сложило наопаки.Намерили от какво да спестяват производителите!Мисля на мястото на акумулатора да сложа едно трафче,а по -нататък литиеви батерии със съответното зарядно.От тях поне имам бол.Чудно ми е как до сега не е експлодирало,а само тихо си е умряло.Даже по радиото имаше само един изтекъл кондензатор и след подмяната му си работи сносно.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Радио Waxiba

Започната от pana Колекции

6 Отговора
5287 Прегледи
Последна публикация 30 Декември, 2013, 04:21:32
от pana
Бандскан с "Waxiba XB-16U"

Започната от dakata.radio Общи приказки

3 Отговора
1815 Прегледи
Последна публикация 26 Май, 2017, 23:12:09
от Yassen
10 Отговора
1291 Прегледи
Последна публикация 22 Януари, 2020, 10:31:55
от electron

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |