| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Колекция oт български абонатни високоговорители /радиоточки/ и други съоръжения  (Прочетена 17728 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Като размери на колоните мога да ти ги измеря и ще ти ги изпратя на лично,но не ти обещавам кога.За сметка на това ще ти пратя една обща снимка на всичките колони подредени да добиеш някаква малка представа.По въпроса за литературата да имам почти всичко което е издавано за радиофикацията без "Наръчник на радиофикатора" издадена през 1953г.Възможно и да е издавано нещо за което не съм чувал.

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Еха, много яко! Ами колоната най-вляво на снимката каква е? За пръв път виждам такава? Имаше подобни на пл. Ал. Батенберг, но май бяха по-различни все пак?
EIDT: Видях, в пост №31 е описана. Извинявам се за спама.
« Последна редакция: 12 Август, 2022, 12:29:48 от bxd »
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Сигурно към всичко това имаш и литература свързано с радиофикацията.
Колекцията ми от радиоточки и всичко свързано с жичната радиофикацията е някак тясно свързано с интересите на хората.Лесно може да видиш как всеки колекционира радиоапарати,магнетофони,грамофони но погледни радиочки и разни от сорта никой.Затова гледам да не спамя по темите като цяло че чак и литература да снимам.Но като проявяваш интерес ще покажа с какво разполагам.

Към литературата която остана да допълня е следната:
"Уредби за озвучаване"-А.Маринов Наука и изкуство 1956г
"Наръчник на радиофикатора"- И.Игнатов К.Витанов Х.Минев Наука и изкуство 1953г                                                                                                                                                                                                                                           
"Нискочестотни трансформатори в радиофикацията"- К.Витанов Х.Минев Наука и изкуство 1954г
"Правила за устройство и строеж на радиотранслационни централи и мрежи"-Формуляри и регистри 1956

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Към колекцията техническа литература добавям "Уредби за Озвучаване".Помня че някой колега се интересуваше какво съдържа тази книга и затова ще споделя съдържанието на тази книга.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Мислих си че всички контакти за радиофикация имам в моята колекция.Е да ама не.Появи се модел който никъде не бях виждал дори и на снимка.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Към колекцията добавям една звукова колана която е с неизвестно обозначение.Според мен тя е правена в завода за високоговорители "Гроздан Николов" Благоевград
Конструкцията и е направена от дърво която според мен е предназначена за озвучаване на закрити пространства с не големи площи.Тя е комплектована с 3 високоговорителя тип "ВЕ154" с мощност 2 вата
В нея има съгласуващ трансформатор за входящи напрежения 30V и 120V.Изходната мощност на звуковата колона е 6W Останалите данни за изделието са неизвестни

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Браво, колега! Това русенските ОТ от базара ли са, дето струваха 45 лева и собственийът го мързеяе да ги донаснима защото били закачени нависоко? Според мен ще свирнат супер с тия говорителчета и малко модове...
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Мноого е добре  трябва да има продължение. И книгите също са интересни  свързани с това

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Към колекцията от всичко съм пропуснал да ви представя нещо което също би се причислило към радиофикацията.
Става дума за акустична система чийто предназначение вероятно е за озвучаване на магазини,супермаркети,бензиностанции.
Акустичната система се състои от пластмасова кутия със високоговорител тип ВК 1731 и съгласуващ трансформатор
Произведат в три варианта "АС 6-01" за входящо напрежение 30V, "АС 6-02", с импеданс 12 ома и "АС 6-04" - с входящо напрежение 120V.

Номиналното входящо напрежение е 30V или 120V
Номинална мощност при номинално напрежение е 6W
Честотният обхват е 160-16000Hz
Неравномерността е 14dB

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Аа такива съм виждал , ама с китайски говорители....червени.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
След дълго търсене най-накрая се сдобих с книгата "Наръчник на радиофикатора" която е произвеждана в тираж 2000 бройки.Благодарение на един приятел който знае слабостта ми към жичното радио ми е подари.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Браво! Като гледам, налична е само в Университетска библиотека "Св. Климент Охридски".  :good:

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Когато най-малко очакваш нещо то се случва.Получих един много ценен подарък.Книжката "Правила за устройство и строеж на радиотранслационни мрежи и централи" която е в тираж 1070 бройки.Получих е от приятел който знае слабостта ми към радиофикацията.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Браво .  :hi: :hi: идват при точния човек тея неща

Активен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1165
  • Населено място: Пловдив
Поздравления и от мен за колекцията и находките.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |