| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос за турбина  (Прочетена 1294 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rambo123

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: гр.Враца жк''Дъбника''
Въпрос за турбина
« -: 22 Март, 2017, 16:51:05 »
Здравейте, изпадна ми тази турбина  :) проблемът е, че не зная дали работи, а за да я изпробвам трябва да знам как да я свържа  :master2: та за това точно имам нужда от помощ  :help: от нея изкачат три кабели и не зная кои от тях да използвам :( не искам да експериментирам.
« Последна редакция: 22 Март, 2017, 17:22:41 от Gabo »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Въпрос за турбина
« Отговор #1 -: 22 Март, 2017, 18:04:43 »
От това което се вижда ми се струва че мотора е асинхронен с екранирани полюси и две работни намотки. Излизат 3 кабела но в същност трябва да са 4 тъй като 4-тия в случая е откъснат, виждаш най вдясно на последната ти снимка там трябва да е запоен. Според мен трябва двата вътрешни края на намотките да се свържат на късо както е начертано на ламелния пакет а на външните да се подаде мрежовото напрежение. Следва да пробваш това свързване, но ако объркаш сфазирането ще протече голям ток и ще изгори мотора, затова те съветвам да правиш опитите за свързване към мрежата през крушка с нажежаема жичка с мощност 100 - 200 вата (може няколко крушки в паралел). С мултицет ще мериш и ако върху мотора пада голяма част от мрежовото напрежение значи си ок, ако повече пада върху крушките значи има проблем. Съответно трябва и да се завърти при това мотора ако е правилно свързването.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Rambo123

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: гр.Враца жк''Дъбника''
Re: Въпрос за турбина
« Отговор #2 -: 22 Март, 2017, 19:42:56 »
Благодаря за бързият отговор  :master2: ще пробвам, но не съм много добър с мултицета основно го използвам да си меря батериите  :dance:
« Последна редакция: 23 Март, 2017, 00:05:49 от Gabo »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |