| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Имам питане за вход магнетофон  (Прочетена 5387 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Имам питане за вход магнетофон
« Отговор #30 -: 02 Октомври, 2017, 10:31:05 »
Очевидно има диференциални входове. Сега какво ще стане ако се заземят минус входовете а сигнала се подаде на + такивата не е ясно, най-вероятно ще работи. Разбира се аз все още не разбирам смисъла от заниманието с това устройство освен за чесане на краста но както и да е един се чеше с лампи и транзистори, друг с цифров записвач.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Имам питане за вход магнетофон
« Отговор #31 -: 02 Октомври, 2017, 17:39:42 »
Чакам резултати, да видим след това, което съм му превел, дали ще го пусне тоя вход. Тр да видя дали няма и нещо по софтуера да се селектне, за да ги слуша, щото в общото описание кават че се миксират с основните 2 входа което ме навежда на мисълта че тия не са много самостоятелни и май само дублират другите 2 ама тр да го проверя дали нямат пълна самостоятелност.

« Последна редакция: 02 Октомври, 2017, 17:51:42 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Имам питане за вход магнетофон
« Отговор #32 -: 02 Октомври, 2017, 18:50:45 »
След малко ровене в упътването ми се потвърдиха  съмненията за съжаление.  :( :( :(

Трябва AUX входа който се намира в 15 пиновия конектор, да бъде активиран и в софтуера, описано е как тук:
79749-0

Това което не ми хареса е, че Награ са сложили стерео процесор на сигнала вътре,и за съжаление 2 та нови аукс входа се смесват аналогово с другите 2 входа- тоест ги дублират преди резултата да се цифровизира. Друго яче казано, пускането им е напълно излишно... На това устройство НЕ могат да бъдат изведени 4 независими входа за микрофони, което пък го хвърля директно на тезгяха като Експонат.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Имам питане за вход магнетофон
« Отговор #33 -: 02 Октомври, 2017, 23:58:36 »
Добре бе pichaga и origo, хайде да не спорите, утре ще се опитам да направя поредния експеримент според инструкциите. Трудно ми е на три крака и с една ръка, но ще опитам.
Предлагам радикално решение, като гледам и двамата сте от София, що не се качите в една кола (с автобус, на двама май ще ви излезе по-скъпо) и не дойдете в Ботевград и да му направиме едно "тест драйф" на това цифрово поколение на Награ, пък да става каквото ще?! Важно е да начешеме крастата, както казва origo, щото на практика няма да го ползвам. После може да си направиме и на нас, нито ракията, нито виното ще свършат, а и мезе ще се намери (май е по-добре с автобус?). А и ще видите машини, които в тази конфигурация няма да видите на друго място (поне в България, сигурен съм)! Помислете!
0888981645, 072365106

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Имам питане за вход магнетофон
« Отговор #34 -: 03 Октомври, 2017, 01:15:00 »
Слави момко, поне едно мерси да беше казал за превода. Не, че се засягам нещо ама не съм длъжен никому.

Иначе, благодаря за поканата,обаче за сега ще откажа а има и други колеги, на които съм обещал да ги посетя в Ботевград, но като му дойде времето, може да е кръчма или нещо от сорта, че да се видя със всички.

Колкото до устройството, ами след изясняване на горната ситуация, за мене няма значение дали ще ги пуснеш тия 2 физически входа или не, те са чисто конекторно дублиране на 2 та основни входа за микрофони, което се управлява със софтуера. И да работят и да не работят за практиката по никакъв начин не са полезни в случая и не надграждат функционалността на уреда съществено, тоест няма какво да ги мислиш дали работят хич даже...Виж, ако имаш някакви допълнителни устройства да закачваш там като тоя шумоподтискач за радио микрофони -да, ама и те самите вече са тихи новите та и там не е необходимо... Виж за спорта един колега продаваше антични брошки микрофони по 5 лв, японски, неупотребявани, може да го окомплектоваш.

http://www.skrap.org/products/view/17054

Пожелавам ти скоро да се оправиш здравословно, че да може да се виждаме по сбирките.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Имам питане за вход магнетофон
« Отговор #35 -: 03 Октомври, 2017, 17:49:39 »
Пич, първо благодаря за това "момко"! А сега наистина БЛАГОДАРЯ за отзивчивостта, макар и със закъснение! Просто бях решил, че сега е момента, т.е. след експеримента, но както и да е..
С две думи - няма резултат! Първо го отворих, намерих превключвателите, но си бяха на място, левият наляво, десният надясно (на снимката се виждат добре, тези червеничките). Почетох за балансираните входове, поне научих нещо, (защо започвам да си мисля, че микрофона, с който го купих е такъв случай?). И вече тръгнах да му казвам, че искам да работя през D конектора, защото вече след пояснението с картинките бях убеден, че поне съм бил прав в усещането, че селектирането на входовете става софтуерно. Но не става и причината, според мен е, че вместо онова on, по средата на прозорчето стои off ?! Как ли не го въртях, но не се маха. Дали има стъпки, които не знам, дали е повреда или пък е "скопен" по някаква причина и стои това off?
Иначе си прав, че щом работи през каноните вход/изход може и без този конектор, но нали е тръпката, как да имаш машина с която не знаеш как се работи!? И защо си смятал, че трябва да има 4 микрофонни входа, това си е класическо стерео с два входа?
Ако има други идеи, ще действаме, а иначе си стои на рафта, не ми пречи.
Относно микрофончетата идеята е добра, но ме притеснява, че не са тествани, не че 10-15 лв. са кой знае колко.
А и поканата си остава в сила, отнася се и за останалите сандъкчии!
0888981645, 072365106

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Имам питане за вход магнетофон
« Отговор #36 -: 03 Октомври, 2017, 18:35:30 »
Би трябвало да застанеш със стрелката срещу ON и тогава да натиснеш бутона EXE.

Не е да съм смятал, просто като е Награ и е профи  се очаква да има и вход за насочен микрофон, ама...явно това устройство поради някаква причина са го лишили от такъв, жалко иначе щеше да става за кино записи.

Даже има модемен изход-разширителна карта за пращане на записания материал до студиото...
« Последна редакция: 03 Октомври, 2017, 18:45:44 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Имам питане за вход магнетофон
« Отговор #37 -: 03 Октомври, 2017, 21:18:07 »
Добре, утре ще пробвам, това май ще е последната възможност да го подкараме през този конектор. Просто този бутон не съм ползвал, нямаше го на картинката...
Иначе, за разните му възможности пише в проспектите, най вече за репортерските, но за кино нещо ми се губи. Виж, за старите аналогови това им е "коз" в рекламите. Не случайно имат четири Оскара за "технически принос към киноиндустрията"!
Сега се усещам, че не съм пуснал снимката, за което се извинявам!
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Имам питане за вход магнетофон
« Отговор #38 -: 04 Октомври, 2017, 14:31:29 »
Не, и така не става, това off не се маха?! Ами докато кормувах из бутоните паднаха и акумулаторите та ще чакам до утре да се заредят.
0888981645, 072365106

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |