| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: GSM клетките  (Прочетена 4466 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен триод

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 57
  • Населено място: София
Re: GSM клетките
« Отговор #30 -: 12 Април, 2017, 00:01:41 »
:off:
Извинявай, но не се сдържах. Рентген в летищата?!?! В Мините?!?! Ти наистина ли смяташ, че всеки минал през летището бива облъчен с Рентгенови лъчи и му правят Рентгенова снимка?!?!
O sancta simplicitas!!! както е възкликнал Ян Хус от кладата.
:off:
Колеги, раздела е Общи приказки, ама дайте да не си говорим простотии. (визирам и част от преждеписавшите). Море от информация има в Интернет по повод GSM и прочее клетки, дайте да не преповтаряме и препотретваме митове и легенди тук.
Който има АРГУМЕНТИРАН ТЕХНИЧЕСКИ отговор - да пише, който го сърбят пръстите за глупости - да ходи да ги почеше някъде другаде.
Благодаря!!!

Имах в предвид радарите по летищата ,а и ренгени имат. А за мините исках да визирам урановите. Явно съм се изразил неразбираемо.
ХАХА Абе вие, колеги, вече се оливате ,  :lol:
Кви са тия глупости, за магнитното поле на електъродвигателите!?  ???
Че то, ако беше и капка истина това,че да сме измрели вече до крак!
Спомнете си магнитното поле на земята! И нашият приятел Никола Тесла, надали щеше, да доживее преклонната възраст от 86 години, ако тия нещя бяха вярни, та той е бил в магнитни полета през половината си живот експериментирайки с електромоторите си и безживното пренасяне на енергия. 

Хаха Чернобил (по-точно Припять) е в Украйна не в Русия, да беше наоисал че у Съветският Съюз, по-добре щеше да е  :lol: :rofl:
Нещо не виждам къде съм написал че Чернобил (по-точно Припять) е в Русия.
Хубаво е все пак че има хора които се отнасят сериозно по коментираните въпроси.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: GSM клетките
« Отговор #31 -: 12 Април, 2017, 01:06:08 »
Имах в предвид радарите по летищата ,а и ренгени имат. А за мините исках да визирам урановите. Явно съм се изразил неразбираемо.Нещо не виждам къде съм написал че Чернобил (по-точно Припять) е в Русия.
Хубаво е все пак че има хора които се отнасят сериозно по коментираните въпроси.

Еми така си написал, или по-скоро пак не си се изразил разбираемо  :D

Даже вече може да си направиш туристическа разходка до Чернобил. В Русия да имаш дозиметър в къщи е нещо съвсем нормално.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: GSM клетките
« Отговор #32 -: 12 Април, 2017, 16:47:56 »
Момчета не си чешете клавиатурите. Както е писал админа, обсъждането е фейк. Защото живота ни толкова е зависим от тези неща и излъчвания, че няма на къде. Колко от вас са готови да изоставят за винаги интернета и безжичните си телефони? Иначе, че са вредни лъченията вредни са. Но колкото и смешно и абсурдно да ви звучи, решението е само едно и го писах в началото. Всичко друго е майтап  на различна степен, според случая. Само ще ви споделя нещо реално като дългогодишен радиолюбител. Началото на 90-те човек можеше да чуе нещо на 1,8 и 3,5Мхц. Сега фоновия шум от всякакви излъчвания и напрегнатост на полето в градовете е толкова голям, че нищо не се чува. И тема номер едно за любителите е как да си изработват нойс-канселери на радиата и антените за да могат да слушат нещо.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен триод

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 57
  • Населено място: София
Re: GSM клетките
« Отговор #33 -: 12 Април, 2017, 21:30:41 »
Идеята на темата въобще не е да си чешем клавиатурите а да бъдем полезни с нещо в борбата с радио смога ,пък който иска да се бори. Някой знае ли каква е диаграмата на насоченост на една GSM антена ,че на 300-тина метра пряка видимост от нас има една такава. Тези уреди които ahedproductions е посочил са интересни и ако сколасам с парите мисля да си взема един.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: GSM клетките
« Отговор #34 -: 12 Април, 2017, 22:36:23 »
Ти искаш да седиш в морето нонстоп гол и да си сух. Еми не става мой, ако искаш да си сух излез от водата, няма друго решение. И сега от метафората да минем в прав текст. Или 24/7 трябва да седиш в фарадеев кафез и да се откажеш от всичко свържано с ток, или фашташ гората в дън земи тилилейски дето няма излъчвания. По въпроса за борбата, еми не съм виждал и чувал за някой да се епреборил с океана докато се е давел в него.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: GSM клетките
« Отговор #35 -: 13 Април, 2017, 00:39:14 »
в борбата с радио смога ,пък който иска да се бори.
Ползваш Интернет, ползваш Мобилен телефон, според писанията - гледаш доста често Телевизия, живееш в един от най-замърсените градове, НО ........... призоваваш към борба?!? WTF?
Колегата shri ти го намекна заобиколно. Не можеш да ползваш всички тези технически постижения, но да претендираш че си борец срещу тях.
Другите колеги се опитаха да обяснят кой по-научно, кой по-простичко, че радиозамърсяването е неизбежно, но също така човешкият организъм неизбежно се променя.
Имало е бунтове срещу новите машини, срещу новите автомобили .......... не си намирайте проблеми там, където не ви са нужни ....... антените са ви най-малкия проблем, щом го споделете през устройство в пъти по-вредно от GSM-a.

И щото няколко пъти ПОМОЛИХ да не се изказват хора, дето не са наясно, ама явно не ме взимат на сериозно, едно заключванет на темата мисля, че ще е полезно, щото алтернативата е да я забърша.
« Последна редакция: 13 Април, 2017, 00:46:17 от Gabo »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |