| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Асансьорите на старите сгради  (Прочетена 4103 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #45 -: 15 Февруари, 2024, 07:07:26 »
Колега нямате ли схемата за задвижването на ел.двигателя на асансьора?Бяхте споделили че пазите всичко.Извиняеам се за нахалството

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #46 -: 17 Февруари, 2024, 07:47:08 »
Колега не сте нахален.Самите схеми на нашият асансьор са в една отделна папка,защото има папки и със запазени дневници за ремонти а самата схема е разделена на три части.Основна схема,Монтажна схема и приложение към основната схема.Почнал отзад напред,но ето дойде време след обработка че беше в лошо състояние да кача и основната схема.Леко съм забавил защото нямам толкова време.Не че има заинтересовани,защото темата асансьори и форум стара електроника много не се връзва нищо,че е също старо електрическо съоръжение.Имам достъп защото съм домоуправител,а знаете че той има ключове за навсякъде  :D :D :D

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #47 -: 17 Февруари, 2024, 21:28:40 »
Да кажа че откакто се отвори тази тема за асансьорите до тоя момент не съм се замислял как работят и изобщо какво представлява всичко като цяло.Знам че горе където е таблото в повечето случай са развъдници на гълъби и като деца сме се качвали по блоковете да ги ловим.Абе лапешка работа.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #48 -: 24 Февруари, 2024, 11:45:40 »
Я да оплакна окото с нещо апетитно което в днешно време трудно може да се срещне

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #49 -: 25 Февруари, 2024, 19:00:05 »
Такива инструкции имаше навсякъде даже помня напечатани на хартия и отгоре с плексиглас за защита после ги правиха от тънка алуминиева ламарина и вече в днешно време на самозалепващи стикер.

И един въпрос.Каква е тази индикатора лампа която свети на бутониерата?

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #50 -: 27 Февруари, 2024, 22:15:12 »
Фирмата която поддържа асансьора ни си е направил патент като на мястото на бутона "АЛ.СИГНАЛ" поставят сигнална лампа която показва че всички врати са затворени.Не свети ли тази лампа значи има някъде проблем по вратите.Лошото е че в случая няма как да се възстанови аларменият сигнал поради липсата на бутона.
Ето как изглежда цялата бутониера

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #51 -: 28 Февруари, 2024, 13:15:41 »
Боби може да се възстанови алармата.Благодарение на твоята схема която публикува виждам следното:

Бутона "стоп" който е в кабината с означение "40" той е с нормално затворени контакти.Фактически при натискане на бутона веригата се разпада.Бутона "аларма" с означение "39" е с нормално отворени контакти.Според мен може да се използват тези нормално отворени контакти на бутона "стоп" и ще се получат нещата.Пожелаеам успех

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #52 -: 03 Март, 2024, 08:00:03 »
Краси по принцип живущите в блока както и други лица нямат право да извършват каквито и да е дейности по асансьора с изключения на почистване на кабината,машинното помещение и разни дребни бояджийски дейности.Това че съм домоуправител не ми дава право да бърникам навсякъде.Въпреки това направих малък компромис една вечер където всички живущи са се прибрали и видях следното.Бутоните които регистрирват заявките за потегляне на асансьора имат 4 контакта: 2 нормално отворени и 2 нормално затворени контакта.Бутона стоп има само два контакта нормално нормално затворени,а бутон аларма явно е свален и е монтирана сигналната лампа защото на нея седят само клеми за захранване на лампата.Кабелите за алармата седят изолирани.Благодаря Ти все пак за добрата идея но тоя вариант отпада като предложение.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #53 -: 03 Март, 2024, 10:38:56 »
Искам да се "похваля" с елтабло на асансьор в редовна експлоатация, в стара жилищна сграда в град Пазарджик.
След сигналите ми до ДАМТН се извършваха проверки и получавах писмени отговори пълни със стандартни цитати от наредби и мнения на проверяващите инспектори, които бяха откровени глупости със забрана да ги публикувам.
Един от сигналите беше за силни вибрации при движение на асансьорната кабина. При тези вибрации чиниите на масата в кухнята подскачаха. Един ден преди проверката от ДАМТН имаше усилено присъствие на асансьорни техници, които отстраниха повредата и при проверката се устави, че няма вибрации.
Тези номера са ми известни, защото съм запознат отвътре с дейността на ДАМТН.
В момента нямам проблеми с асансьора, защото се отказах да го ползвам.   

Актуална снимка на ел таблото на асансьора.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #54 -: 03 Март, 2024, 16:29:57 »
Искам да се "похваля" с елтабло на асансьор в редовна експлоатация, в стара жилищна сграда в град Пазарджик.Актуална снимка на ел таблото на асансьора.
Колега благодаря ти за снимката.Ще ти представлява ли трудност да щракнеш още няколко на таблото и на повдигателният механизъм.Нашето табло е абсолютно същото обаче е доста прегледно и няма такива стърчащи кабели.А като гледам и шишета по земята си представям какво сметище е станало там.Чудно ми е как минава технически контрол асансьора като видят че е пълно с боклуци помещението и не пишат ли предписания.

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #55 -: 03 Март, 2024, 17:28:20 »
Искам да се "похваля" с елтабло на асансьор...   

Актуална снимка на ел таблото на асансьора.

Какъв е този трансформатор, "облечен" в новичка бяла хартйка? Пожарникарите би трябвало много да му се "зарадват"...

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #56 -: 03 Март, 2024, 18:42:57 »
Колега благодаря ти за снимката.Ще ти представлява ли трудност да щракнеш още няколко на таблото и на повдигателният механизъм.Нашето табло е абсолютно същото обаче е доста прегледно и няма такива стърчащи кабели.А като гледам и шишета по земята си представям какво сметище е станало там.Чудно ми е как минава технически контрол асансьора като видят че е пълно с боклуци помещението и не пишат ли предписания.
Освен стърчащи кабели има релета, които висят на монтажните си проводници, а асансьорът е СПО.
Не знам от колко години таблото е в това състояние. Аз го забелязах преди около 15 години. Редовно се събират пари за технически прегледи, но прегледите се извършват без присъствието на представител от блока. Прегледите се извършват от частни фирми, а те със сервизите са си другарчета. Затова подавам сигнали до ДАМТН, но това е крайния резултат. Последният ми сигнал беше по повод на отворената врата и безобразното състояние на таблото, след което заключиха вратата в присъствието на инспектор от ДАМТН.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #57 -: 03 Март, 2024, 19:15:18 »
Какъв е този трансформатор, "облечен" в новичка бяла хартйка? Пожарникарите би трябвало много да му се "зарадват"...
От ДАМТН получих отговор, че това е разделителен трансформатор, който е сложен на пода, защото нямало място в таблото и всичко е наред. Отговорът беше писмен пълен с простотии и със забрана да го разпространявам. За пожарната безопасност носи отговорност надзорната фирма, но на нея хич не и пука.
Тези снимки са излъчвани и по Нова телевизия, но без никакъв ефект.  Може би ако ги пуснат по някоя руска телевизия ще ни обърнат внимание от ДАНС, но от ДАМТН ще кажат, че всичко е наред.
Само Господ може да ни помогне за да няма нещастни случаи !

 
 

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #58 -: 03 Март, 2024, 20:08:45 »

Тук сме се събрали , лобисти против асансьорите . ... Да няма някои уволнен от подобна фирма  ?  ;)
 
 
[/quote]

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Асансьорите на старите сгради
« Отговор #59 -: 03 Март, 2024, 20:56:36 »
"Лобисти против асансьорите" - това откъде го измисли ?
Каква е тази "подобна фирма" ?
Май си попрекалил с почерпката покрай Трети март !  :drinks:
176065-0


 
« Последна редакция: 03 Март, 2024, 21:07:04 от Radio208 »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |