| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Най-качествените CRT телевизори?  (Прочетена 14399 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Нека по-опитните техници да си споделят мнението, за най-качествено направените CRT телевизори. За опита, който имам и ремонтираните телевизор ми се струва, че Nokia са доста качествена изработка. Вие как мислите?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #1 -: 19 Юни, 2014, 09:37:37 »
Няколко фабрики произвеждат шасита и няколко фабрики кинескопи.Примерно шасита 12.6 на Beco или 11АК30 на Vestel можеш да видиш в кутия от изброените по горе :) Времето когато всеки производител си правеше сам шаситата и тръбите отдавна мина,преди около 15 години ;) моя глас може да го сложиш в което сам и прецениш.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #2 -: 19 Юни, 2014, 09:42:45 »
Правил съм два blaupunkt-a и двата бяха с шаси на grundig. Beko и Vesel също съм правил, добре са що годе, като схемно решение и изработка. Всички PHILIPS-и май са си с техен кинескоп. Nokia с шаси Eurostereo или Stereoplus са с кинескопи videocolor, поне тези които съм виждал.

П.П: Има ли шаси на blaupunkt?
« Последна редакция: 19 Юни, 2014, 09:50:23 от eset2 »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #3 -: 19 Юни, 2014, 09:56:20 »
Аз не мога да ти кажа колко телевизора съм направил тая година,вероятно повече от 200.Няма начин да ги пребройш ;) все някъде ще сбъркаш :D Шаситата на Beko,Vestel,Erison,Neo и т.н.................са като мравки.Има ги навсякъде,примерно споменатите шасита 12-та серия съм ги срещал и в LG,Nova,Samsung,Philips,Panasonic спирам до тука че може да пренебрегна някой производител :D За това когато някой пита или за схема или за акъл първо да пише шасито какво е.Щото на въпроса отговарят,........ми телевизора е "марков" такъв един в сива кутия :D пък като твориш "марковия" красавец се оказва че от вътре ти се хили жълт китаец :P Демек марков,от село Марково от чайна майна ;) Сега се унифицираха и кой кой е стана студио Х.Ако става дума за телевизори производство преди 1994 г примерно това вече е друг въпрос.Там доминират "немците" Има шасита на Blaupunkt,периода до към 1995 и те са си ги правили съвместно с други немски производители.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #4 -: 19 Юни, 2014, 10:05:20 »
По-скоро имах в предвид по-старите партиди през 90-те години. Вече не съм чувал да има Nokia, а съм много доволен от тях, но развали ли се, който е правил знае........ :D :D До колкото знам старото има на LG е GoldStar или не?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #5 -: 19 Юни, 2014, 10:12:56 »
Немските и скандинавските телевизори от тоя период държат марка,принципно това са консервативни производители по отношение на конструкция и схема.За това техното производство беше скъпо и с високо качество.Имаше един лаф от него време,всичко ново Philips  го изобретява а Sony го вади на пазара ;) Примерно Nordmende,Malaga,Luxor и други модели от 80-те години се славеха с изключително високо качество,но трудни за ремонт в сравнение с другите от това време :) докато японците бяха компромис межди едното и другото.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #6 -: 19 Юни, 2014, 10:16:54 »
Наистина старите модели са много "навързани", откачаш един компонент два не тръгват  :D

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #7 -: 19 Юни, 2014, 10:30:14 »
Те и новите са така,е не всичките де.Това зависи от конкретния случай,обаче като цяло си прав.Немците въпреки консервативноста си обаче вкараха неща които после станаха стандарт.Примерно първите високоволтови умножители за напрежение,високоволтовата каскада такава каквато я познаваме днес,унификацията на ТХО и други елементи.Първите видеопроцесори и синхро процесори си бяха пак техни.Първите телевизори с управление по I2C.Говоря за периода до към 1990 г.Ивичестия кинескоп замени триаковия също в телевизор на Philips за сефте :) после Sony започна да си прави тринитроните ;) през 80-те. Philips и Siemens бяха най масово копираните.Даже и нашето родно производство не остана назад :lol: Поне когато все още го имаше :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #8 -: 19 Юни, 2014, 10:48:11 »
Защо в списъка не присъства Сони? Това е една доста сериозна марка за телевизори от миналото, която макар че в последно време си влоши качеството и си спечели по-лоша слава, във периода до 90-та година за мен е синоним на качествен телевизор. Кинескопите им са върха! Телевизора Сони на дядо ми от 1986-та не е ремонтиран НИКОГА и още си работи отлично, а за кинескопа няма да коментирам - като нов е! Само веднъж е отварян за продухване от праха, никога не е дефектирал. На това аз казвам телевизор. В къщи имаме Айва с кинескоп Голдстар. Нищо лошо не мога да кажа за кинескопа, все още си работи прекрасно без никакви признаци за издухване, но телевизора няколко пъти е правил проблеми. Първия път беше 3 години след закупуването му, после се позакрепи 10тина години и пак дефектира, ремонтирах го - студени спойки на цифровата платка. После след 3-4 години пак започна да прави проблеми, и пак го ремонтирах, пак студени спойки на цифровата платка. Като цяло добра схемотехника но явно некачествено производство, защото винаги дефектите които е давал до сега са студени спойки. Сега слаба богу работи добре. Та това е мнението ми. Добри са тръбите на Sony, Goldstar и Hitachi. Така че където са влагани, там са добрите телевизори. Тръбите LG са гола вода! Нямам добри впечатления и от тръбите Philips просто не са с това качество с което са гореизброените. Може би в сравнение с електронските кинескопи са върха!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #9 -: 19 Юни, 2014, 10:49:28 »
Добавен е и Sony :)

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #10 -: 19 Юни, 2014, 11:32:16 »
Сонито за мен е върха!Но подчертавам черните кутии и то на производители Япония и Малайзия.Няма такъв сладък образ като на тринитроните обикновенните не бляктринитрон.Имам 4 телевизора в къщи от различни марки но нито един не е на нивото на Сонито.Вярно е,че има лоши спойки най-вече в мчуто но предпочитам да презапоя и да гледам качествен образ.Произведено е в Малайзия.За сребристите кутии -пълна боза разфокусирани по краищата с разни измислени кинескопи произведени в Европа...Вярно е,че звука не блести с добра акустика но в пластмасова кратуна това може да се постигне.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #11 -: 19 Юни, 2014, 14:15:38 »
Кинескопите Toshiba и Videocolor също са много добри!!! Имам Велико Търново 84 от завода, кинескоп Toshiba, като нов и е вървял доста време. За Philips 29 инчовите кинескопи виждам само лоши мнения.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #12 -: 19 Юни, 2014, 14:25:36 »
И тошиба-та не е баш на нивото на Сони и голдстар, но е значително по-добре от филипс.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #13 -: 19 Юни, 2014, 15:10:34 »
За живота, който са изживели са перфектни. Китайските няма да ги месим, те са висша класа  :D

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #14 -: 19 Юни, 2014, 16:20:10 »
Ако говорим за най хубавите раритети то LG,Goldstar,Daewoo,Samsung и компания не са съществували изобщо в периода до 1990.Иначе ще трябва да включим тук и Neo,Nowa,Beco,Linea и останалите кучета от битпазара :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |