| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ден на радиото  (Прочетена 7858 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Ден на радиото
« -: 25 Януари, 2014, 13:36:07 »
Май че според разпореждане на ООН днешния ден се води за ден на радиото.Сутринта видях някакъв (всъщност според мен никакъв) репортаж на ТВ Европа от Единствения и национален музей на радиото -вместо радиоапарати оператора показваше само снимки на заслужили деятели на българското радио, е и двата първи микрофона на радио София. Между впрочем за да не отварям нова тема пишете какво мислите по новия проекто закон за антиките - трябвало всяка вещ по-стара от 50 години да се регистрира, иначе , най- вероятно конфискация и пандела за собствениците.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ден на радиото
« Отговор #1 -: 25 Януари, 2014, 13:47:41 »
Хахах Естествено че съм против тоя закон. Какви са тия глупости! Аз ще тръгна да си регистрирам чиниите, приборите за хранене, столовете и полюлеите щото са по-стари от 50 години. Ми то някои хора целите си апартаменти трябва да регистрират. Не мога да разбера какъв е смисъла на това регистриране, тия хора съвсем не са в час.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Ден на радиото
« Отговор #2 -: 25 Януари, 2014, 13:49:12 »
И за всяка регистрация ще има ТАКСА. Не си мислете, че тез "хора" го правят тоз закон , за доброто на някой друг освен себе си. Така, че  българския колекционер ще трябва да си плати на държавата за частната си собственост още един път...

Ще направят един голям музей после на Техниката произвеждана в изчезналата  "българска" държава... А всички колекционери милеещи за запазване на Националната памет, ще заминат като най-долни престъпници в (по ново му) кауша или по скоро с по една регистрация, че да не надигат много главици. Защото, нали знаете наведената главица какво не я сече?  :D ...

Всичко гореизброено , не почива на реални факти а на гледане в "кристалните топки", но както се развиват нещата до сега през "демократичния български период" едва дали ще е далеч от истината...

@ Origo: В БГ никой не те пита дали си против даден закон или не. НЕ е твоя работа. Твоя работа е само да кешиш после на мързеливата класа, че и те хорицата трябва да почиват на Бахамите, щото иначе чуждите мулти-милионери им се подиграват а така не е достойно да живее един човек като му се подиграват и като вместо с държавен мерцедес го карат с държавна шкода примерно- ми унизително е...

Добре, че не колекционирам нищо вече.
« Последна редакция: 25 Януари, 2014, 14:01:30 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3532
  • Населено място: Варна
Re: Ден на радиото
« Отговор #3 -: 25 Януари, 2014, 13:51:48 »
Между впрочем за да не отварям нова тема пишете какво мислите по новия проекто закон за антиките - трябвало всяка вещ по-стара от 50 години да се регистрира, иначе , най- вероятно конфискация и пандела за собствениците.

Нищо старо не са забравили и нищо ново не са научили.Не са открили топлата вода сегашните стратези.Това го е правил Ленин в началото на 20те години на миналия век,после Сталин в началото на 30-те после Жуков в средата на 40 те и т.н  ..........да ги изброявам ли всичките :) Всички са имали подходящо обяснение :) Борба със злите престъпници колекционери :D

Всички радиоприемници и телевизори се регистрираха,по един на брой за домакинство ;) Обърнете внимание на датата на печата 30 януари 1982.Не толкова отдавна и не в годините на "диктатура" :D



Вижте и тук.

http://detstvoto.net/index.php?newsid=2502

« Последна редакция: 25 Януари, 2014, 14:16:41 от lz2xl »

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3903
Re: Ден на радиото
« Отговор #4 -: 25 Януари, 2014, 14:13:29 »
В другите европейски страни има ли подобен закон, направо ме отчаяхте колеги  :crazy: . То вместо държавата да стимулира, тя пречи. И какво ще излезе, че ако си регистрираш някое радио, и после ако искаш да го продадеш, трябва да се минават съответни процедури, пак такси, данъци и т.н.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3532
  • Населено място: Варна
Re: Ден на радиото
« Отговор #5 -: 25 Януари, 2014, 14:30:32 »
Валери представяш ли си да ти конфискуват като антикварна вещ остатъците от порцелановия сервиз от свадбата на майка ми от 1961 или помпата на велосипеда на дядо ми дето е от 1950 :) и двете са на повече от 50 години :D Има нещо сбъркано тук :)

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Ден на радиото
« Отговор #6 -: 25 Януари, 2014, 14:33:17 »
Честит Ден на радиото! :drinks:
Това за срокът от 50 години е някакъв слух мисля. По вероятно е да се отнася за много по стари неща.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Ден на радиото
« Отговор #7 -: 25 Януари, 2014, 15:16:56 »
Малеиии,значи аз съм си за панделата,като знам колко стари неща имам,ама не ми пука много - имам и хубава пушка от последно поколение!
0878640251

близо до София

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Ден на радиото
« Отговор #8 -: 25 Януари, 2014, 16:38:28 »


Пичагата къртиш!  :good: :hi: :D
« Последна редакция: 25 Януари, 2014, 17:45:48 от Pichaga933 »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Ден на радиото
« Отговор #9 -: 25 Януари, 2014, 17:46:08 »
По-скоро гледам да забавлявам...  :D
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Ден на радиото
« Отговор #10 -: 25 Януари, 2014, 18:46:59 »
Между впрочем за да не отварям нова тема пишете какво мислите по новия проекто закон за антиките
Би ли дал връзка към проектозакона?
/в момента чета ЗАКОН ЗА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО и ще резюмирам частта евентуално касаеща (ако има такава) нещата обсъждани и събирани тук /имам и адвокат под ръка за по-пълноценно разясняване/.
Публикувам бързите бележки тук, но ще ги отделя после в отделна тема.
По сега действащият закон:
Цитат
Чл. 6. Културно наследство са:
1. наземни, подземни и подводни археологически обекти и резервати;
2. исторически обекти и комплекси;
3. архитектурни обекти и комплекси;
4. етнографски обекти и комплекси;
5. образци на парковото изкуство и ландшафтната архитектура;
6. (доп. - ДВ, бр. 54 от 2011 г.) природни ценности (образци), включително антропологични останки, открити при теренни проучвания, и останки на палеозоологията и култивирани растения;
7. индустриално наследство;
8. произведения на изящни и приложни изкуства;
9. народни занаяти;
10. документално наследство;
11. аудио-визуално наследство;
12. устна традиция и език;
13. книжовни и литературни ценности;
14. обичаи, обреди, празненства, ритуали и вярвания;
15. музика, песни и танци;
16. народна медицина;
17. кулинарни и еноложки традиции;
18. народни игри и спортове.

Цитат
Чл. 7.
(4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 54 от 2011 г.) Не са културни ценности по смисъла на този закон:
1. машинно сечени монети и монетовидни предмети, които нямат значение за научните изследвания и експозиционната стойност, с изключение на особено редки и ценни екземпляри, идентифицирани по реда на този закон като културни ценности;
2. машинно произведени предмети, които не носят подпис или знак на своите автори или са произведени в големи количества, не притежават значима културна, научна или художествена стойност или не са свързани с историческа личност или събитие;
3. произведения на изкуството, собственост на български или чужди автори, или такива, които не са по-стари от 50 години;
4. антикварни предмети, непредставляващи произведения на изкуството, които не са по-стари от 100 години, с изключение на особено редки и ценни екземпляри, идентифицирани по реда на този закон като културни ценности;
5. остатъчен материал - отпадъчна субстанция, получена вследствие от човешка дейност, която няма функционално или художествено предназначение.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Ден на радиото
« Отговор #11 -: 25 Януари, 2014, 21:13:15 »
Не съм го виждал в писмен вид- гледах  някакво студио, може би по Нова телевизия. Най-вероятно и той няма да види бял свят ,както онзи за правене на снимки  без разрешение  да се влиза вътре , пак на това място Зинаида се отказа от него.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Ден на радиото
« Отговор #12 -: 30 Януари, 2014, 10:47:10 »
Да, сутринта около 7:20 го гледах по нова. Глупава работа, ненормалниците в парламента явно нямат друга по-важна работа.

линк

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3903
Re: Ден на радиото
« Отговор #13 -: 30 Януари, 2014, 12:06:49 »
И по Нова ТВ го обсъждаха, гост беше адв. Марковски, и по БНР също говореха. Не знам какво да кажа, с този закон вместо да се защитят, ще се унищожат според мен по-вече антики. Т.е. хората когато разберат, че трябва да ги регистрират, ще сметнат, че е изгодно да ги предадат на вторични, за техниката говоря. И то ако имаш над 3 броя 50-годишни примерно радиа, те очаква затвор до 6 години и солидна глоба  :o .

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Ден на радиото
« Отговор #14 -: 30 Януари, 2014, 16:59:56 »
Искат да постигнат 2 неща -
1) Да съберат парите на хората - поредната обирджийска такса, която да си пуснат в джобчетата. Същата работа като с въздушното оръжие - гербаджиите се присетили и пуснали справка колко единици газово и въздушно оръжие има в страната продадено от време оно. Установили, че има близо 1,2 милиона въздушни пушки, пистолети, вкл. състезателни и газови. 5 лева такса на бройка - 6 милиона лева ей така, директно от джобчетата на хората.
2) Да създадат единна база данни за предметите с антична стойност, намиращи се у гражданите. И тъй като регистрацията е свързана с адрес, ще имат един перфектен справочник за антики. И като почне да изтиа информация, което е задължително просто, и започнат обирите, няма да има край. И държавата ще се извинява после, ще "взима мерки" за изтичането и ще си намества пачката в задния джоб.

Това е. За съжаление.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |