| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: присаждане на УКВ модул  (Прочетена 22120 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
присаждане на УКВ модул
« -: 10 Януари, 2013, 22:52:46 »
имам Мелодия 10 и щот средновълновите станции са кът искам съдействие или акъл как може да си направя радиото да има и укв обхват , някой прави ли модули , или преработки , какви пари са и т н  :)

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #1 -: 10 Януари, 2013, 22:55:04 »
Здравей
Може да разгледаш тази тема :

http://www.sandacite.com/forum/index.php/topic,453.0.html


Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #2 -: 10 Януари, 2013, 23:05:42 »
Сега лягам, утре щети напиша как става номера.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #3 -: 10 Януари, 2013, 23:50:15 »
Нещо не става ясно защо ще присаждаш модул като Мелодия 10 си има само трябва да го пренастроиш както може би ще видим Мано как го прави.
0878640251

близо до София

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #4 -: 11 Януари, 2013, 08:36:08 »
Soton , щот имам и един Телефункен , модел 1940 и той е за преправяне а няма укв 8)
http://www.radiomuseum.org/r/blaupunkt_5w641_5_w_641_1.html

« Последна редакция: 11 Януари, 2013, 08:44:02 от Simo »

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #5 -: 11 Януари, 2013, 09:33:07 »
Колега Симо, този телефункен е грехота да му разказваш играта. Не искаш ли да направим бартер нещо ? Иначе по темета виж тук тази тема с радиото Орфей.

http://www.sandacite.com/forum/index.php/topic,4.0.html

Малко след средата ползвам и дистанционното. Това е укв модул, който струва 20лв и е много удобен за панелен монтаж. Аз го монтирах на задния капак на радиото, който не е оригинален а обикновен шперплат. Захранвам го с импулсно 5 волта, а IR приемника съм го разпоил от мястото му и с помощта на проводници съм го изнесъл отпред зад скалата. Приемника е доста чувствителен и с едно парче жица около 60-70 см хващам много станции. Модула може да купиш от Елимекс или друг магазин.

http://elimex.bg/product/28511/kit-k152-mp3-3-mp3-modul-fm-radio-rc.html

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #6 -: 11 Януари, 2013, 10:45:49 »
Симо щон няма никакво укв направи следното-от едно радио за кола с укв но с променлив кондензатор присади само платката на радиото.Има модели с отделна платка на радиото и нчуто.Свържи само механично с променливия кондензатор на твоето радио и включи изхода на платката във входа за грамофон.Единственото което ще те затрудни е механичното-да куплираш двата кондензатора.И двата кондензатора имат половин оборот!!!Ако хванеш движение от кордата ти трябва голамо колело на новия променлив.Мислил съм да присадя едно колеленце със същия диаметър като на новия променлив и с корда да предавам движението.Ето идея за размисъл.Захранването на платката можеш да вземеш от катодния резистор на крайната лампа и да го стабилизираш.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #7 -: 11 Януари, 2013, 11:44:37 »
много благодаря за съветите ,засега ще пробвам лесния вариант - модула на елимекс ,захранване 5волта имам - от джиесеми стават ,обаче как да го свържа към входа за грамофон се чудя ,ако не се лъжа компонента по ток и напрежение на изхода на модула на елимекс е различен като параметри от грамофонния,дали да не го прекарам през променлив резистор ,а и дали не е уместно и през кондензатор , да го отделя галванично !?? ама спомените ми по НЧУ са избледнели , не сещам за схема-тично решение  :)
и щот мано попита - техника не разменям ,напротив дебна нещо да щипна от базара ала тука много "хиени"  , не мога да се доредя,  инак тука до Благоевград има един мераклия вехтошар дето е събрал огромна колекция от сандъци




ама много трудно се лъже да продаде нещо  8)

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #8 -: 11 Януари, 2013, 11:46:59 »
Колекцията му е много хубава, явно наистина е мераклия. Поздрави го от нас :)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #9 -: 11 Януари, 2013, 11:53:56 »
@ Simo

Поздрави, за колекцията... Мераклията си ти или не съм разбрал?

Ако не си ти, Опера 1 от снимката продава ли се?

За мп3-то.  Подаваш сигнала през 100nano/400в полипропилен неполярен и си ок.

За предпочитане използвай трафово захранване...

В момета правя преработка на един Орфей...точно по тоя начин
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен BalkAnton

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 48
  • Населено място: гр. София / гр. Пирдоп
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #10 -: 11 Януари, 2013, 14:06:16 »
Ако наблизо има силни предаватели на УКВ, истината е в огледалния канал  :D  Тук в София, ж.к. "Младост 1" имам Мелодия 2, която хваща всичко де що има на УКВ, като обхватът е от 88 до някъде 98 МХц. Качеството на звука е доста добро (според моите изисквания) и най-важното е, че не съм правил каквито и да е промени по радиото! Много добре помислете, преди да направите някакви невъзвратими промени, защото след 40 години примерно, когато тези приемници са вече редки, може да съжалявате за стореното.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #11 -: 11 Януари, 2013, 16:35:54 »
Ех, завиждам ви, че имате излишни приемници за разваляне. Ама си мисля, какво ли ще им е на бъдещите колекционери, примерно след 100 години. Попада му едно радио и започва щуро чудене: На какви обхвати са се произвеждали ламповите приемници в далечното минало /напомням, че говоря за след 100 години/? Защо са смесвали лампови и транзисторни части вътре? А да не говорим когато им попадне радио с МП3. Не им завиждам на бъдещите колекционери.

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #12 -: 11 Януари, 2013, 16:52:40 »
Поздрави адаш! Съвета ми за Блаупункта е да не го разваляш. Може да се пробваш на Мелодията или просто да и пуснеш сигнал от MP3-ка в грамофонния вход. Приемниците са твои и ти преценяваш, а ние те съветваме само. :)

Активен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 437
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #13 -: 11 Януари, 2013, 17:57:27 »
Имам подобна сметачна машина като на втората снимка. Можеш ли да дадеш снимка на лицевия панел на твоята, защото ми изглежда запазена, а моята е малко обезобразена?  ::)

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #14 -: 11 Януари, 2013, 21:43:09 »
Имам няколко работещи платки на укв приемници от радиокасетофони,ако някой иска да си побългарява радиото ще ги дам на символична цена.
0878640251

близо до София

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |