| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Най-качествените CRT телевизори?  (Прочетена 14416 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен A.Z.Jordanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Около-София
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #15 -: 19 Юни, 2014, 16:24:14 »
 :D То по тази логика нема да стигне една страница . Но за мен LG и Panasonik са си най-добре.   :D Но и Неото не са лоши телевизорчета .
Не съм тъп обичам да задавам тъпи въпроси,да дразнЪ . И всичко това е защото ме мързи да мисля .

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #16 -: 19 Юни, 2014, 16:34:26 »
Ако говорим за най хубавите раритети то LG,Goldstar,Daewoo,Samsung и компания не са съществували изобщо в периода до 1990.Иначе ще трябва да включим тук и Neo,Nowa,Beco,Linea и останалите кучета от битпазара :)
Goldstar не са ли от стария материал?  :o :o
Нео-тата най-не ги харесвам

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #17 -: 19 Юни, 2014, 16:36:23 »
Корейците са от времето на демокрацията :) Нали говорим за телевизори от преди 1990 г.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #18 -: 19 Юни, 2014, 16:45:47 »
Да преди, преди 90-те и до 94-5 година. Не знаех, че Goldstar са от демокрацията!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #19 -: 19 Юни, 2014, 17:10:51 »
Не са чак толкова стари :)

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #20 -: 19 Юни, 2014, 17:48:29 »
Гласувах в графа "други"
Защото няма Тошиба :)

Имаме Кристал от 1990 или 1989...не знам точно кога бе купен от родителите ми. Все още е с добър контраст и фокус...а е работил много и още се ползува
Естествено с Тошиба кинескоп.
Като дефект - една смяна на интегралата за вертикално отклонение и един процесор в дистанционното - поставих руски някакъв...мой познат го ремонтира и от тогава няма грешка.
Естествено сега се ползува само като монитор с цифровия приемник, на вилата
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #21 -: 19 Юни, 2014, 18:41:45 »
Без да претендирам за голяма точност доста преди 90та имах видео плеър Голдстар, а 89та си купих телевизор от магазин "Донбас" - КРОУН с кинескоп Орион, корейски пак мисля че беше и щях да си го гледам и до днес ако не беше се запалил заради прахоляк по ТХОто!!!  :D :D :D

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #22 -: 19 Юни, 2014, 18:49:12 »
Никой не споменава "Шарп" като марка. Също са добри апарати. На времето (1986 г.) дядо ми е купил два от Кореком. С "Линитрон" кинескопи са машинките с дистанционно, шасито е на една платка, абе изпълнение като модерен телевизор. Дефектите които дадоха след 20 годишна служба са изгоряла памет на единия, а на другия съмнение за изгорял кинескоп. Липсва зелен цвят, странен шум от кинескопа при работа. Всъщност на този последния зеленото му изчезваше постепенно. ту идваше ту си отиваше докато накрая изчезна. Най вероятно е окъсил електрод. Въпреки това съм с добри впечатления от въпросните телевизори. Като цяло марките от преди 20 тина години са по добри от съвременните. Просто защото тогава експлоатационния срок който се е задавал при проектирането е бил доста по дълъг от сега. Ако през 1989г. при проектирането се е залагало телевизорът да работи средно 20 години, то сега този срок е свален драстично. Апропо тогава и не са имали такова ограничение към цената както сега. Ако се предлага телевизор за 100 лева със всички функции каквито би имал и такъв за 400 лева, какво би си казал купувачът? "За какво да давам 400 лева. Взимам го, 5 години да изкара ще го хвърля и ще си купя друг."
Сещам се че като по малък ми беше попаднал един "Филипс" най-вероятно от края на осемдесетте. Имаше телетекст, беше стерео, дистанционно с пълни функции, флуоресцентен екран с индикация на канала и разни други, каквито функции се сетите. Вътре имаше толкова платки, че го сравнявам единствено с руските Рубини дето тежат по 100 килограма и имат още толкова платки вътре. Естествено нямаше лампи. Този телевизор няма да го забравя никога.  :)

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #23 -: 19 Юни, 2014, 19:40:08 »
Добавих Sharp и Toshiba, не съм ги пренебрегнал просто забравих, имам 3 sharp-чета още си работят с оригиналните части!!!  :)

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #24 -: 19 Юни, 2014, 21:43:56 »
ITT/Nokia , Telefunken, Siemens , Grundig , B&o   Philips  SABA  Nordmende  Blaupunkt  ...... За  близо 18  те  години  като  кабелджия  съм ги видял  всичките   и съм имал   70% от тях  НЯМА  Японски ТВ да им стъпи  на  нивото .Темата е  бзсмислена  за мен !!! Говорим за Кинескопи {CRT} Браво  на колегата  забравих и LOEWE
« Последна редакция: 19 Юни, 2014, 21:53:00 от gruyo »
Удрииии!!

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 597
  • Населено място: Попово
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #25 -: 19 Юни, 2014, 21:44:21 »
За периода около 80-90 г. ORION са на ниво. Те за произвеждали и кинескопи. Те въвеждат и комбинираните STR чипове. Можем да добавим и SANYO. От немските, LOEWE.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #26 -: 19 Юни, 2014, 22:35:46 »
ITT/Nokia , Telefunken, Siemens , Grundig , B&o   Philips  SABA  Nordmende  Blaupunkt  ...... За  близо 18  те  години  като  кабелджия  съм ги видял  всичките   и съм имал   70% от тях  НЯМА  Японски ТВ да им стъпи  на  нивото .Темата е  бзсмислена  за мен !!! Говорим за Кинескопи {CRT} Браво  на колегата  забравих и LOEWE
И за мен точно телевизорите Nokia с протокола на ITT са перфектни , като на пример шаси Eurostereo на Nokia с протокол на ITT. Софтуер или протокол не знам как точно се нарича.
« Последна редакция: 19 Юни, 2014, 22:41:37 от eset2 »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #27 -: 19 Юни, 2014, 22:51:50 »
ITT/Nokia , Telefunken, Siemens , Grundig , B&o   Philips  SABA  Nordmende  Blaupunkt  ......

Подкрепям на 100%

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #28 -: 19 Юни, 2014, 23:14:58 »
С Universum-ите как стоят нещата?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: Най-качествените CRT телевизори?
« Отговор #29 -: 19 Юни, 2014, 23:27:38 »
И те са немски,имаше едно време такива и бяха добри.Гледахме ги само на картинки в Neckermann :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |