| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся схема на цифров домофон LM-8W-6  (Прочетена 1458 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 791
  • Населено място: София
Търся схема на цифров домофон LM-8W-6
« -: 10 Октомври, 2018, 19:40:40 »
Здравейте търся схемата на платката на цифров домофон LM-8W-6. Състав: 74HC40103D. HEF4093BT. 
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 597
  • Населено място: Попово
Re: Търся схема на цифров домофон LM-8W-6
« Отговор #1 -: 10 Октомври, 2018, 21:05:49 »
Здрасти, в какво се изразява проблема, какво не му работи? Ето за него схема. Поляците са го коментирали и има отбелязване по схемата от тях. Понеже тука във форума има ограничение за размера на снимката, схемата съм я намалил.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 791
  • Населено място: София
Re: Търся схема на цифров домофон LM-8W-6
« Отговор #2 -: 10 Октомври, 2018, 22:09:31 »
Здравейте нищо му няма на домофона. Понеже един човек от София си го е поръчал от Варна и понеже не разбира, е купил цифров домофон за стара аналогова инсталация. Помоли ме да го преработя в аналогов, което става много лесно. На кутийката пише че има предусилвател за електретния микрофон, точно изхода на предусилвателя ми трябва и захранването за него да го преработя за 12v. И слушалката ми трябва нищо друго. Схема с общ минус е във входа на блока, направил съм така че да работят съвместно стари с нови домофони. Кой какъвто има.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 791
  • Населено място: София
Re: Търся схема на цифров домофон LM-8W-6
« Отговор #3 -: 31 Октомври, 2018, 21:07:19 »
Много ви благодаря за схемата. Цифровите схеми са различни, но схемата на микрофонния усилвател е пълен еквивалент. Не съм преработвал нищо. Направо включих към цифровите изходи L+ и L- един стар домофон с въгленов микрофон и 200 ома капсула. Получих много силен сигнал от микрофонния предусилвател (T3, T4, T5,) по стандартната схема на свързване. Извадих един извод от телефонната капсула 150ома. Премахнах всички дъмбери че  пада чувствителността, и се уверих че и двете вериги преминават през комутатора и готово. От цифров домофона стана аналогов!
« Последна редакция: 31 Октомври, 2018, 21:16:44 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |