| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Касетофон Вега 326 азимут  (Прочетена 5272 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Касетофон Вега 326 азимут
« Отговор #15 -: 24 Август, 2014, 22:53:55 »
Тук идеята е да въстановяваме уредите като експонати, така че съвета който щеше да ми дадеш да го изхвърля е неуместен :). Все пак касетофона е надежден, не нанася повреди на касетите когато е изправен и скоростта е стабилна, това е все нещо. Пък си има соц техника която става за употреба, не ги бива в много фините неща, но да се оплачеш от ВЕФ 206?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: Касетофон Вега 326 азимут
« Отговор #16 -: 24 Август, 2014, 23:30:42 »
Точно ВЕФ206 в сравнение с ВЕФ201 примерно и близко не стой по качество на изработката.Самите руснаци го признават че с всяка изминала година качеството падало.Механиката на Вега 326 е от добрите за тоя период.Има обаче проблеми.Погледни тук където е червената стрелка има зегер и щифт.Там да не е прекалено голям луфта.Ако има луфт и лентата на касетата не е добре навита се получава едно леко люлеене на цялата касета.От там повлича и главата ако луфта на пластината на която е главата голям.Въобще крепежа на подвижната пластина. IS35-113 е яка механика обаче и тя понякога се поврежда.Имаше такъв случай.Мотора му ME-9V ли е или руски.Ще го оправиш,такъв екземпляр си струва.Дизайна му е малко необичаен за 70-те години на миналия век.Както се казва прилича на японски :) нещо рядко срещано за съветска битова техника от тоя период.Мисля че на работа има някаква механика,утре ще видя дали се е запазила.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Касетофон Вега 326 азимут
« Отговор #17 -: 25 Август, 2014, 12:05:42 »
Ами да ти кажа там при зегерката има малко луфт но мисля че е нормален, освен това тази зегерка не крепи изобщо планката с главите. При мен тя си е добре и няма никаква хлабина, сега я проверих с ръка, не мърда изобщо, така че проблема не е там. Проблема е това че като цяло пластмасовия корпус на касетата не се фиксира много стабилно в отделението, макар че си има пружини за притискане където трябва. Но основния проблем за мен е воденето на лентата от притискащата ролка и нейния механизъм. Там оста на детайла с ролката, се нанизва в квадратни отвори които са по-големи, дали е било предвидено да има втулки или какво не знам, но е хлабаво към оста, по този начин ролката не винаги контактува адекватно с тонвала явно. Като цяло мисля че успях да го наглася прилично, поиграх си с ролката, оста й и опъна на лентата на прибиращия възел и сега на повечето касети си свири съвсем приемливо, мисля съвсем в рамките на нормалното. Да, и аз оставам с впечатление че механиката е приличва за времето си, скоростта ме изненада колко е стабилна, няма никакво влачене. И главите са качествени, има много доби високи, като цяло прави впечатление на хубав звук като възпроизвежда. Въпроса за мотора не знам какво общо има с проблема, но мотора е полски с външен регулатор завинтен от долната страна на механизма. Гоних като луд смущения от мотора - "игли" в звука при преминаване на четките от една пластина на колектора на друга, особено когато затормозя мотора с ръка. Търсих търсих, чистих колектора и четките, филтри му слагах не става и не става, накрая няма да повярваш какво се оказа, проводника с който е замасен корпуса на мотора беше твърде тънък и дълъг, и се явява твърде голяма индуктивност за честотите на смущенията, сложих късо парче звънчев кабел и от иглите не остана и следа. Гледам на механизма на ONZI също са правени разни опити да се потискат смущения от мотора, така че който има проблем от такъв характер да слага късо и дебело парче проводник за замасяване на мотора и нещата заспиват.
« Последна редакция: 25 Август, 2014, 12:13:20 от origo »
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен W6344

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: София
Re: Касетофон Вега 326 азимут
« Отговор #18 -: 26 Август, 2014, 21:11:37 »
Ако смениш притискащата ролка или в краен случай я поизравниш с шкурка (по време на въртене) може да получиш резултат. Но проблемът е в притискащата ролка... ;)
W6344

Неактивен W6344

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: София
Re: Касетофон Вега 326 азимут
« Отговор #19 -: 26 Август, 2014, 22:04:21 »
Това идиотче го имах аз и го подарих на един приятел заедно с много други радиа...
W6344

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |