| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: продавам стари компютри  (Прочетена 2839 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
продавам стари компютри
« -: 03 Октомври, 2023, 13:05:37 »
намерих в склада няколко стари компютъра. след продухване,преглед и тест поетапно ще ги предлагам за продажба за финансиране на мои проекти

1. 6x86-P150+ at 120MHz, 8Mb ram, 85Mb HDD, работещо флопи, мрежова карта за 10Мb мрежа с коаксиален кабел и PCI видео карта Realmagic64
На самото дъно няма изведен PS2 конектор за мишка, затова трябва да се ползва серийна такава. На планката със принтерския порт има извден и гейм порт, но той не е включен никъде защото няма такъв порт на дъното - ползвана е стандартна планка
Самия компютър е бил станция от NOVEL-ска мрежа и затова има инсталирани драйвери за връзка към такъв сървър - могат да се изключат от autoexec.bat
Има инсталиран Windows 3.11, но офиса и апис-а са били мрежово инсталирани и са нефункционални
Няма никакъв проблем мрежовата карта да се смени с такава за усукана двойка и да се ползва мрежа на  Microsoft или Линукс
бонус към компютъра е преходник за PS2 клавиатура към АТ
Намира се в Стара Загора и е желателно да се вземе от място
Цена - 100лв

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #1 -: 03 Октомври, 2023, 13:06:59 »
още снимки

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #2 -: 06 Октомври, 2023, 10:52:16 »
добавям още един подарък - ХТ/АТ клавиатура. има доста неработещи клавиши - най-вероятно трябва да се почистят пистите, където контактуват с контролера
на външен вид е в много добро състояние - подменял съм съвременни клавиатури, които за 12 месеца работа са в окаяно състояние


нова цена на конфигурацията  - 80лв

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #3 -: 09 Октомври, 2023, 23:18:59 »
Компютъра е заявен от cvasilev

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #4 -: 17 Октомври, 2023, 12:32:41 »
2. компютър IBM Aptiva
не работи - при подаване на напрежение захранването заработва и след малко изключва
няма диск - отделен е за друг работещ компютър
продава се за части
цена 40лв

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #5 -: 18 Октомври, 2023, 09:02:18 »
заявен от mvnaudio

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #6 -: 26 Октомври, 2023, 11:09:04 »
3. Компютър с процесор Intel 486DX2-S 66Mhz, 4Mb Ram, 1.2Gb HDD, DVD-ROM и Флопи 1.44
Един от най-старите компютри които имам - само един по-стар има от него но не съм стигнал до него още за да го прегледам
Дъното е интересно, защото е с ISA и с VESA Local Bus (бабата на PCI  :D   https://en.wikipedia.org/wiki/VESA_Local_Bus ), както и с възможност за два вида памети - 30 пинови и 72 пинови версии.
Флопито работи, както и DVD-то - ако на някой му се струва че е много ново и не пасва на епохата  8) имам по-стари модели но не давам гаранция че работят добре
Видеокартата е Trident и е най-хубавия модел избран от трите ми бройки - с външен дак за видео част-та. За този модел дъно с тези шини единствената по-хубава и бърза видео карта би била само 32бит. за VESA Local Bus - за съжаление практически ненамираема (то и когато бяха актуални да имаш такава беше чиста екзотика защото бяха голяма рядкост и доооста по-скъпи). Има сложени драйвери в инсталационната папка, но не съм си играл да ги инсталирам
Предлагам компютъра с Windows3.1 - все пак когато се е ползвал тази е била актуалната  операционна система. Има инсталиран и доста допълнителен софтуер - освен офис пакет има Корел, Нортун тулсове, Датекс кирилица, антивирусна защита  :lol: и още неща. Апис-а тъй като е била мрежова инсталация - не работи.
Между другото това е най-богатия на софтуер windows който имам, но нямам инсталационните файлове вече за съжаление
Към компютъра давам оригиналната налична клавиатура но има неработещи бутони затова я броя като неработеща. За да може да се ползва компютъра нормално  го давам с преходник АТ-PS2. За да се ползва  мишка тя трябва да бъде на сериен порт - с такава съм тествал всичко по компютъра.
В инсталационната папка има качени също и версиите на win3.1, win3.11, както и някакъв специален ъпдейт за win3.xx за който му се занимава  :P
Същата инсталационна папка е качена и на допълнителния 120Мб. партишън - за инсталации при форматиране на първичния партишън за чиста инсталация
Към машината подарявам и книжка за работа с Windows 3.1 - доста полезна между впрочем защото за 35г откакто не съм го ползвал съм позабравил доста неща
цена - 200лв
пътува по Спиди, но предпочитам взимане от място
актуални снимки


Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #7 -: 26 Октомври, 2023, 11:11:34 »
снимки

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #8 -: 26 Октомври, 2023, 11:13:37 »
снимки

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #9 -: 26 Октомври, 2023, 11:14:52 »
снимки на подаръците

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #10 -: 26 Октомври, 2023, 11:16:35 »
снимка на началния екран на видеокартата и версията на биоса й

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #11 -: 06 Ноември, 2023, 13:18:05 »
4. дънна платка от компанията Gateway 2000 - най-марковото дъно до което съм се докосвал през онези години. тогава и видях за първи път ATX захранване
тази дънна платка се ползваше за мрежови сървър под Линукс
процесорът е INTEL Pentium 75Mhz с външен кеш 256kb
Ram паметта е 32Mb EDO
повече снимки и информация за цена има тук
https://www.ebay.com/itm/186131426655?_trkparms=amclksrc%3DITM%26aid%3D1110025%26algo%3DHOMESPLICE.COMPOSITELISTINGS%26ao%3D1%26asc%3D20220405142716%26meid%3D06c2d6b7033d4de8a73ec0077cf7e827%26pid%3D101506%26rk%3D1%26rkt%3D25%26sd%3D134206829769%26itm%3D186131426655%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D3458402%26algv%3DAlgoIndex5SimRanker%26brand%3DGateway&_trksid=p3458402.c101506.m1851
цена за комплекта дъно, процесор и памет - 80лв
може да бъде окомплектован и цял компютър с диск и CD-ROM с каквато операционна състема си изберете - WINDOWS 3.1, WINDOWS 95 или WINDOWS 98

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #12 -: 12 Ноември, 2023, 11:17:57 »
към 4 позиция добавям и кутия със захранване - цената е непроменена

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #13 -: 13 Ноември, 2023, 09:33:40 »
снимка на кутията - естествено ще й трябва леко почистване  ;)

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: продавам стари компютри
« Отговор #14 -: 27 Ноември, 2023, 22:57:14 »
напомням  :flag_of_truce:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |