| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Замяна на ТХО на телевизор Опера 3  (Прочетена 2979 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Пускам тази тема защото колегата "pana" проявява интерес да види как съм заменил оригиналното ТХО с Пиринско ТХО
http://postimg.org/image/v4ub4jmxr/
http://postimg.org/image/4xt48l4nz/

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Замяна на ТХО на телевизор Опера 3
« Отговор #1 -: 28 Март, 2013, 16:04:51 »
Боби благодаря че си извадил това копие . Аз затова и исках да го прочета. Е моите уважения към М. Серафимов но тая няма да стане . Причината е в разликата на навивките на ТХО за хор отклоняващата бобина.За кристалското са 57 с два пороводника в паралел0,40. А в Оперската бобина са 114 две навивки с 0,40 проводник . Двете отклонителни системи са коренно различнине само по ъгъла на отклонетие но и в свързването . В Кристал са паралелно свързани в Опера последователно . Може би ще се получи нещо но ако се преправи Оперския отклонителен блок на паралелно свързване за хор .откланящите бобини. Четох внимателно но такава препоръка нямаше .Аз ти писах пренавивам я бобината по данните  за Опера излиза си всичко и вече с VDR 680. Само трябва да се спази посоката на навиване.

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 351
  • Населено място: София
Re: Замяна на ТХО на телевизор Опера 3
« Отговор #2 -: 28 Март, 2013, 19:08:22 »
Правил съм я тази гимнастика с пиринско ТХО в Опера, ама толкова бе отдавна, че съм забравил подробностите. Но помня, че слагах допълнително дросел, свързан последователно на ХОБ, навивките определях опитно, и освен това повишаващата бобина вързвах към катода на демпферния диод, а не към анода на PL36.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Замяна на ТХО на телевизор Опера 3
« Отговор #3 -: 29 Март, 2013, 08:19:18 »
  Радко просто не ти е дошло на ум да превключиш бобините . Знаеш колко пъти в цветните кинескопа не пасва заради ОС . Все се налага да корегираш.  Аз срещнах някъде данни за фабричната бобина преди много години . Купих една от мургаш и я пренавих на ръка нямах машинка но имах голям мерак . Клиента ми беше много добър приятел стана без никакви други нагласи . Изкара си бостерното всичко . Работеше си с VDR 680 . И сега на последната Опера която правих и навих на риск данните от квадратната бобина стана .Дори пак имах една товарна от Осогово закъсала най долната навивка.Но вече я навивах с машинка . Използвах си дори същия проводник . Зора е да направиш двете навивки за ОС после проводника е тънък и върви лесно.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |