| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Новия ми китарен усилвател :)  (Прочетена 5638 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fender_str

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 59
  • Населено място: Варна
Новия ми китарен усилвател :)
« -: 08 Юни, 2013, 16:20:26 »
Трафовете са от бг уредба, при измерване на изходния траф се оказа, че при анодно 380V и ток на покой 50mA в изхода може да се включи озвучително тяло с имеданс 16 ома, което ме устройва! Копие е на солдано (доста познат на китаристите) с известни модификации. 5 ЕCC83, 2 EL34 Страхотен тон!











Трябва да си изработя една планка, която да сложа в левия край на изходния траф, да изработя кутия и ще се наложи да изправя и филтрирам отоплението на предусилвателните лампи :)

Тук е момента да благодаря на lz2xl за екранираните цокли, за предусилвателните лампи! Благодаря ти!  :hi:

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Новия ми китарен усилвател :)
« Отговор #1 -: 08 Юни, 2013, 19:00:20 »
Е това се казва усилвател  8) Направил си го по-добре от оригинален !   :good:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Новия ми китарен усилвател :)
« Отговор #2 -: 08 Юни, 2013, 19:30:58 »
 :bravo: Страхотна изработка, браво. Искам да попитам: защо използвате 5 бр. ЕСС83, по 2,5 лампи на канал ли е схемата, т.е. нещо като каскадно предусилване за да се "разклатят" крайните ЕЛ34  :unknown: , интересно ми е, затова питам  :blush: ?

Неактивен Fender_str

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 59
  • Населено място: Варна
Re: Новия ми китарен усилвател :)
« Отговор #3 -: 08 Юни, 2013, 19:48:09 »
Благодаря ви!
Ето схемата за да не говорим напразно.
http://www.prowessamplifiers.com/schematics/post/soldano_slo100.pdf
Две и половина са лампите в предусилвателя, втората половина на 3-тата лампа е повторител, с делител след него, за осигуряване на ниско изходно съпротивление и ниво за евентуално включване на ефекти между предусилвателя и крайното, 1-вия триод на 4-тата ECC83 компенсира делителя в катода на 3-тата лампа, а втория триод е отново повторител, следва тон коректора, 5-тата е фазоинвертора :)

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Новия ми китарен усилвател :)
« Отговор #4 -: 09 Юни, 2013, 12:46:27 »
Благодаря ви!
Ето схемата за да не говорим напразно.
http://www.prowessamplifiers.com/schematics/post/soldano_slo100.pdf
Две и половина са лампите в предусилвателя, втората половина на 3-тата лампа е повторител, с делител след него, за осигуряване на ниско изходно съпротивление и ниво за евентуално включване на ефекти между предусилвателя и крайното, 1-вия триод на 4-тата ECC83 компенсира делителя в катода на 3-тата лампа, а втория триод е отново повторител, следва тон коректора, 5-тата е фазоинвертора :)
Ха така ,сбрахме се Фендере!Много,сме силни сме! :DПровокираш ме и аз да кача някое друго фото от моята продукция!Поздравления за добрата работа!Специално този преамп на Солдано съм го модвал по 1000 начина-класика си е кучето!!

Неактивен Fender_str

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 59
  • Населено място: Варна
Re: Новия ми китарен усилвател :)
« Отговор #5 -: 09 Юни, 2013, 13:57:55 »
Чудесно, това е само крайно стъпало нали? Добави му един презенс, не е трудно, но ти си знаеш! :good:

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Новия ми китарен усилвател :)
« Отговор #6 -: 09 Юни, 2013, 15:49:14 »
Чудесно, това е само крайно стъпало нали? Добави му един презенс, не е трудно, но ти си знаеш! :good:
Да.точно,това е крайното стъпало,а отделно е преампа с идея да се ползва за всевъзможни комбинции ,според мястото и клубното пространство.Презънса си го има,но за да не изкушава много,много ползвателя е скрит под черната капачка до жака за кабинета ;) В преамп-компресора са 7х ЕCC83 :2xЕCC81 ...ще менкаме схеми,то е видно :drinks:

Неактивен Fender_str

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 59
  • Населено място: Варна
Re: Новия ми китарен усилвател :)
« Отговор #7 -: 09 Юни, 2013, 16:22:34 »
 :drinks: След като приключа с тоя усилвател(ще има и промени) Смятам да си спретна x88r, а в него да вградя 5W SE усилвател с 6V6GT за ползване у дома, истината е, че тоя си иска да се поусили, а в къщи не става!

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Новия ми китарен усилвател :)
« Отговор #8 -: 09 Юни, 2013, 16:53:20 »
:drinks: След като приключа с тоя усилвател(ще има и промени) Смятам да си спретна x88r, а в него да вградя 5W SE усилвател с 6V6GT за ползване у дома, истината е, че тоя си иска да се поусили, а в къщи не става!
Ако питаш мен, я мушни двечки 6V6 в ПП  по подобие на Аватара ти, примерно 5Е3.Няма да сбъркаш,гарантирам ти.В SE 6П6С е все пак лабава,и лично нещо кривоча е омазнен прекомерно.Иначе ми е фаворитно ламбе тук кадифено звучащо 6V6/6П6С.След седмица, ще кача и една от версиите на мой проект- компактно комбо с 2х6П6С и 4х6Н2П ,за да е напълно с руски лампи,говорителя е 12"Гама -шведски, звучи перфектно ;)
П.П.Дано не ни дърпат ушите модераторите, че май рок започна да тресе Сандъците! :D А.... това едно животинче за изяви на стадиони.... 12ХГУ50... трудят се честно и стилно,противно на мнението че ГУ50 не ставали за музиканти :batt:стават ,стават и още как :---От2004 та се трудят и още стискат.лампа с невероятен ресурс :good:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |