| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Замяна на акумулаторни батерии  (Прочетена 5640 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Замяна на акумулаторни батерии
« Отговор #15 -: 05 Март, 2019, 17:53:27 »
Origo, това имах предвид онзи ден. И аз имам винтоверт на Worx на който вградих Ni-Cd елементи със същите параметри от пазара (не си спомням точно, Викиват май беше, ако ви интересува мога да се разровя в архива). И вече две години си работят. Вярно, не го ползвам ежедневно, но на 10-15 дни се случва и винаги е в готовност. Не се разправях с разни преработки, зарядното им е грамотно направено и комплекта ми излезе с десетина лв., заедно с доставката, по-малко, от новите оригинални на вносителя Новомет, които доколкото разбрах, са и били на склад вече 10 години?! А, дето писах за канони, имах предвид точковото заваряване. Но с моя метод, дето му казвам "капков" лепенето с припой май не нанесе поражения...Впрочем, трябва да попитам още двама познати от града как се държат техните, защото след моите се направих на майстор и смених по същия начин и техните?
0888981645, 072365106

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: Замяна на акумулаторни батерии
« Отговор #16 -: 06 Март, 2019, 07:42:45 »
Купувал съм  от тука:
https://batteryservice.bg/kategoria/baterii/ni-mh-ni-cd-baterii/ni-cd-za-vintoverti/
Два пъти съм слагал на един познат размер 4/5 от хартиените.  Втората смяна беше по негова вина защото изтърва винтовера в бидон с ракия :crazy: и батерията се окисли. Запоявам ги с капка флюс и мощен поялник 100/200w
За части от секундата за да няма продължително нагряване след спойката веднага парцалче студена вода.
Вадя оригиналните пластинки от старата батерия като предварително калайдисвам батериите и пластинките.
 Бих пробвал варианта на колегата ditronix щом е пробван..

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Замяна на акумулаторни батерии
« Отговор #17 -: 06 Март, 2019, 10:33:21 »
Колега, май сме учили в едно училище? Това е същия метод, дето му казвам "капков". Обадих се на "клиентите" ми. Казаха, че за сега се държат нормално, а те ги ползват по-често от мен.
0888981645, 072365106

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Замяна на акумулаторни батерии
« Отговор #18 -: 06 Март, 2019, 10:47:48 »
И аз запоявам, когато трябва да се слагат мостове- пластини. Къде да търся апарат за точкови заварки? Колегата е абсолютно прав- капка свестен флюс и мощен поялник, спойката става за секунда-две. Ползвам WELLER 100W който е абсолютно подходящ за целта. Иначе с пакетите от ЩАЙНБЕРГЕР дори да се наложи пренареждане на елементите, когато човек си направи добре сметката, спойките с малко. 
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 605
Re: Замяна на акумулаторни батерии
« Отговор #19 -: 10 Март, 2019, 11:29:04 »
Да докладвам докъде я докарах.Изчетох над 20 страници и разбрах,че проблема не е лесен.Затова в събота посетих нашия  битак и си купих това зарядно от снимките.То е на същата фирма и нещата заспаха електрически.Сега трябва да напъхам набора от литиеви батерии в корпуса на батерийната кутийка на винтоверта ,но така че да не се губят контактните елементи за зареждане.Много евтино решение намерих  за винтоверта,за разлика от ЛСД телевизора който купих от същото място.Хубавото е ,че данъчните не се занимават с крупни суми а дебнат за покупки около 1.50лв.Не ги дразнят мургавелите от битака а само тия които играят хоро.Не знам ако курса беше по усвояване на кючек и хвърляне на гюбеци дали щяха да са толкова зорки!

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Замяна на акумулаторни батерии
« Отговор #20 -: 10 Март, 2019, 13:18:49 »
Хубавото е ,че данъчните не се занимават с крупни суми а дебнат за покупки около 1.50лв.Не ги дразнят мургавелите от битака а само тия които играят хоро.

И да кажеш как и колко работи с новите акумулатори.

А за другото - живеем в държава на абсурдите. Срам!!!
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 605
Re: Замяна на акумулаторни батерии
« Отговор #21 -: 10 Март, 2019, 13:25:53 »
Добре ,само съм малко тежичък

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 605
Re: Замяна на акумулаторни батерии
« Отговор #22 -: 13 Март, 2019, 16:46:47 »
Ето какво се получи на края,по бързата процедура.Теглото не се увеличи.Увеличи се само височината на винтоверта с 5.5 см.Там където свети лампичката винтоверта върти ама не се вижда .Сега едно яко миене и почистване.Трябва да помисля за едно калъфче за закопчалката на зарядното да не се пълни с боклуци.Толкова за 22лв.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Замяна на акумулаторни батерии
« Отговор #23 -: 14 Март, 2019, 15:50:29 »
Ето информация за видовете акумулатори - https://www.youtube.com/watch?v=YEPKldGNLtk
Много полезно за тези, които смятат литиево-йонните за панацея :drinks:
« Последна редакция: 14 Март, 2019, 19:01:14 от Pichaga933 »
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Замяна на акумулаторни батерии
« Отговор #24 -: 14 Март, 2019, 19:01:39 »
@ pansim Благодаря за линка- много полезен!
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 605
Re: Замяна на акумулаторни батерии
« Отговор #25 -: 14 Март, 2019, 21:10:31 »
Много полезна статия!Трябва да стане важна.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |