| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Край на карантината, начало на анархията  (Прочетена 739 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Може би от утре ще можем да се движим по-свободно макар и маскирани.Не съм оптимист за развоя на епидемията тук при нас. Карантината свърши. Аз от години съм си я наложил и това е нормалното ми състояние. Използвах хубавото време за разчистване на оборите,на някои неща които ми се мотаят в краката и за един експеримент ,който съм планувал много отдавна.Така че ще се получи шарена манджа и поне някои проявили интерес ще останат доволни.
1.След като направих профилактика на двата ИХ51 и ги изпробвах с разни транзистори преди час време подготвих една хитлеристка 2Т2 и я включих към характериографа на мястото на NPN тразистор.Какво се е получило-това е начало-може да се види от снимките по-нататък.Експериметът продължава.Елементът който захранва отоплението не държи,ще намеря по-сериозен.
2.Следващите снимки са поздрав за Драган от мърлявия и неподлежащ на ремонт неизвестен ОРИОН, който ми продаде преди нова година.
3. За Фараончето-лъскав капак за Блаупункт, според мен точния който му е нужен.

Неактивен sdjonov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2SPJ
Re: Край на карантината, начало на анархията
« Отговор #1 -: 31 Март, 2020, 21:09:16 »
Колега, радвам се на успехите Ви!

"2.Следващите снимки са поздрав за Драган от мърлявия и неподлежащ на ремонт неизвестен ОРИОН, който ми продаде преди нова година."

Надявам се, с присъщата Ви компетентност, да откриете модела на "неизвестния" ОРИОН.

УСПЕХ!!!


Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Край на карантината, начало на анархията
« Отговор #2 -: 01 Април, 2020, 15:29:57 »
Открит е доста отдавна, сега реших да го поизчистя .Има няколко особенности: 1.Шасито му се оказа алуминиево,няма ръжди и нужда от пребоядисване.2.Всички елементи от високочетотната част са оригинални и не са унгарски.3.Крайното му стъпало е двутактно, имам само още един ОРИОН двутактен и едно шведско с такива усилватели.4.Като модел е вариант на 55 и 77-по схема и лампов състав е 55,шасито и монтажа е като при 77.
Ако надживеем вируса мисля че ще стане отлично радио.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |