| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: за всеки по нещо 2020-та ... Lite Edition  (Прочетена 3891 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Здравейте, приятели !
Нямам много свободно време през последните години, но почти изцяло го загубих тази, та накратко - "по-добре нещо, отколкото нищо" или "по-добре късно, отколкото да се забравиме"  :drinks:

Ще Ви предложа някои неща, които не ще са ми нужни, а съм прибирал с една или друга цел, но не ще ги използвам !
Ще допълвам при наличие на време темата с нови неща, както и ще съм все така експедитивен в отговорите си и изпращането към заявилите нещата от обявите ми ...
Упоменал съм каквото ми е известно, както и ще се радвам да бъда полезен в комуникация на лични ( или телефоните, на които от Вас съм дал ) !
Всичко е в гр.Плевен и винаги ще бъде изпращано в здрава опаковка с ЕКОНТ !

1. скромно комплектче от хубави неща, което е от вчерашното ровичкане за стар грамофон с механично навиване ( обещах да потърся втората си бройка за уважаван от всички Ви потребител на сайта ) ...
Комплекта пак включва грамофон, макар и от социалистическите времена и страни - UNITRA по лиценз на TELEFUNKEN !
Модела е UNITRA FONICA Mister Hit 71 !
Уникално запазен и работещ със забележки - по-високи обороти на въртене на моторчето, както и слаб звук - иглата не е читава, както и теста бе набързо днес с приложените плочи към него !
Касетофонче, което върти, но не възпроизвежда ...
Хубава настолна лампа, но без "пуричката" ...може да се пригоди към всеки тип цокъл !
Тунер за цифрова ефирна телевизия NEO DVBT-2200HD+ - без кабели, антена и дистанционно и  с единствена интервенция от мене нов захранващ кабел - работи прекрасно ( свързан за тест вчера към безупречен 21"-ов CRT Panasonic ) !
Два симетрични алуминиеви радиатора за всякакви проекти ( размери ще дам при запитване ) !
Стар наш индукционен поялник със срязан захранващ кабел и липси ... не съм го тествал, наследство ми е от познат техник, който е в САЩ от доста години !
Програмируем клапан на Irritol Systems с употреба на 2 броя АА батерии ( няма в комплекта ) - механична настройка и тест преди няколко години на фирмена площадка, че там имах как да го сторя ... после прибран и ненужен !
Няколко грамофонни плочи на БАЛКАНТОН към грамофончето ...
2 броя прецизни стъпкови мотора от медицинско оборудване ...
Към комплекта ще добавя и още неща, че утре ще продължа евентуално с ровичкането !

ЦЕНА - 40.00 лева за всичко на фотосите ... и извън тях  :drinks:

 :good:
« Последна редакция: 20 Юни, 2020, 15:15:52 от cmdj7 »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2020-та ... Lite Edition
« Отговор #1 -: 20 Юни, 2020, 14:50:58 »
... и още фотоси  :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2020-та ... Lite Edition
« Отговор #2 -: 28 Юни, 2020, 13:46:55 »
2. два стари транзисторни радиоприемници, единият от които е пазен над 30 години от мене и определено интересен дори днес !
И двата са рожба на съветската електронна промишленост и определено са компактни откъм размери !
Не са тествани и прибирани някога покрай събирането на голяма колекция радио касетофони и транзисторни радиоапарати !
В прекрасно състояние откъм визия, но не са тествани никога за работоспособност !

Моделчетата са следните :

1. радиоприёмник звёздочка !

Инфо - http://www.rw6ase.narod.ru/00/rk1/zwezdochka.html

И още - http://nashehobby.narod.ru/zvezdochka.html

В нета има схема и приемника е единствено с изведени проводници за външно захранване !

2. радиоприемник ОРЛЕНОК !
Модела е експортен и е брандиран като ORLJONOK !
С наличие на оригинално, метално синджирче и кожен калъф, който незнайно защо е брандиран с надпис ORLIONOK !
Това е най-компактното руско радиоприемниче, което е минавало през ръцете ми !
Изключително красив и в прекрасно състояние - надписите по врътките са перфектни , въпреки, че не се виждат на снимките от силното слънце днес !

Инфо - http://www.rw6ase.narod.ru/00/rp_p1/orlenok.html

Предлагат се като НЕработещи за колекция !

ЦЕНА - 10.00 лева за двата !
 :good:
« Последна редакция: 28 Юни, 2020, 13:58:25 от cmdj7 »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2020-та ... Lite Edition
« Отговор #3 -: 01 Август, 2020, 17:34:30 »
Позиции 1 и 2 не са налични !

3. Този компонент е прибиран преди над 20 години при участие в опис и ликвидация на старо военно оборудване и съхранено досега, въпреки, че не съм наясно напълно с приложението му към ден днешен ...
KENWOOD RA-3-W е точното означение на компонента и е със старият шрифт на TRIO / KENWOOD !
Интернет не дава никаква информация за него, но е ролково, лентодвижещо устройство ( имаше стара лента, която се разпадна вчера и махнах ) !
Главите след премахване на малкото капаче са TESLA, което няма как да бъде фабрично в KENWOOD  :D
Не съм го включвал и не ще го сторя - просто го извадих от кашона, позабърсах прахта и наснимах на терасата ...
Към него подарявам и радиокасетофон от колекционерските ми години, който съм прибирал за донор !
Модела му е SONY CFS-204 и най-вероятно е работещ на радио - не съм го тествал, не ще го правя и състоянието му е видно и е с перфектни говорители !

ЦЕНА - 10.00 лева от сърце и пожелание да има мераклии да ги възстановят ...

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2020-та ... Lite Edition
« Отговор #4 -: 01 Август, 2020, 17:35:22 »
... и още фотоси  :drinks:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2021-ва ... Lite Edition
« Отговор #5 -: 18 Март, 2021, 15:38:09 »
Предходните предложения не са налични !!!

Май отдавна не съм писал в сайта, но пък си влизам редовно ...  :drinks:

4. Поредно разчистващо предложение за стар касетен дек на UNITRA от серията "Финезия", прибиран преди поне 15 години и забутан до миналите почивни дни !
Модела е UNITRA M536SD !
Много добро визуално състояние и с минимална нужда от почистване на корпуса !
Почти тотално разпаднали се ремъци !
Превърта, върти на касетна едвам, но с зор изключва при превъртане назад ( трябва да му се помогне ) !
Индикатори, както и бутоните и индикацията работят изрядно !
Капака на касетката е със счупени държачи, но не е проблем - отваря се перфектно и после затваря след поставяне на касетката !
Плеара на JVC е подарък ! Точен модел JVC XL-V120 !
Много добра визия на преден и заден панел, но нажулено по капака отгоре !
Понякога разчита матрични дискове ( с такъв го тествах ) и чете перфектно, но за кратко време - от минути до половин час !
След това не разчита поставения диск !
Не е ровичкан и е подарък към дека !

И двата уреда ще бъдат изпратени без захранващи кабели !
Към тях изпращам и една касетна механика от дек на Pioneer или TEAC ( наистина не мога да се сетя от какво е сваляна някога ) !

ЦЕНА - 20.00 лева за всичко на снимките !

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2021-ва ... Lite Edition
« Отговор #6 -: 18 Март, 2021, 15:39:28 »
.... и още фотоси  :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2021-ва ... Lite Edition
« Отговор #7 -: 18 Март, 2021, 15:42:49 »
5. Предлагам Ви нещо от разхвърлянето през изминалите почивни дни, което познат ми бе оставил преди над 2 години при покупката на помещение, използвано за магазин - баркод четец на Datalogic !
Модела е Datalogic Magellan 2300HS и се води стар, но изключително надежден хоризонтален скенер !

Инфо - https://www.sistechnology.com/hardware/datalogic-magellan-2300-hs-489

В комплект е със съответните си интерфейсни кабели и оригинално захранване !
Стъклото на защитната рамка е напукано, но може лесно да бъде подменено, а и цената ще е символична !
Компонента е за почистване, но е свалян работещ, а и изминалата неделя при включване и "прекарване" на баркодове отчиташе всеки и пищеше !
Уреда е с с холограмният си стикер и не е отварян, въпреки, че малко е загънат по краищата !
Ако Ви трябва и би Ви бил от ползва - пишете тук !

ЦЕНА - 30.00 лева за всичко на снимките !

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2021-ва ... Lite Edition
« Отговор #8 -: 18 Март, 2021, 15:45:21 »
6. Предлагам Ви оригинални захранващи кабели за адаптери на преносими компютри, известни като "Мики Маус" !
Кабелите са ми излишък след като ми разбиха мазата и отмъкнаха няколко найлонови чанти тип LIDL със захранващи адаптери ( това бе малка част от отнесеното ), събирани много, много години, но "пренебрегвайки" голямата чанта с кабеляци - захранващи за компютри и лаптопи !
Излишни са ми и след заделяне на няколко броя, нека Ви предложа остатъка !
Кабелите са все маркови, тежки, солидни и ...с медни жила, а не като повечето "китайски" реплики с "косъмчета" алуминиев проводник в тях !
Наистина тежат, както и наистина съм ги подбирал през многото години !
8 броя са ми в излишък и цената ще е за тях !

ЦЕНА - 20.00 лева за всичките 8 броя

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2021-ва ... Lite Edition
« Отговор #9 -: 18 Март, 2021, 15:49:54 »
7. три захранващи блока от добри марки !
Захранванията са ATX формфактор !
И трите са сваляни от мене преди години от маркова техника и вчера тествани отново с товар и замерени с висок клас оборудване !
Работещи стабилно и с единствена забележка нуждата от смазване или подмяна на големия вентилатор на FORTRON-а ( завърта, но със зор ) !
Ако са Ви необходими за някой проект или подмяна на Вашето захранване, пишете !
Предлагат се в комплект и цената е за трите броя !

ЦЕНА - 30.00 лева за трите PSU-та ( и един кабел за трите подарък )
ЦЕНА - 35.00 лева за комплекта + 3 броя качествени кабела

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2021-ва ... Lite Edition
« Отговор #10 -: 18 Март, 2021, 15:53:49 »
8. Ако на някой са му нужни стари карти памет с малък капацитет, нужни за колекционерско оборудване, мобилни телефони, органайзери, игрови конзоли и стара цифрова фототехника, нека види предложението ми от днешното ровичкане и пише тукна лични или е-майл !
Комплекта и типа памет е видна на фотосите !
Всичко е форматирано и изрядно в работно състояние !
Фотоапаратчето на OLYMPUS е компактно и непретенциозно, ставащо за ежедневна употреба на някой начинаещ любител, риболовец или къде ли не ... !
Модела е OLYMPUS FE-4000 !
С оригиналната си батерия е и изключително ценен преходник за памет тип micro SD към xD - само преходника някога струваше колкото целият комплект, предлаган днес !
НЯМА micro SD памет в комплекта !
НЯМА и зарядно, но ще бъде изпратен със заредена батерия и Ви давам снимка на масовите универсални зарядни в магазините за левче ( то е мое и с него си зареждам екзотични неща и струва 2-3 лева )

ЦЕНА - 15.00 лева за всичко на снимките !

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2021-ва ... Lite Edition
« Отговор #11 -: 18 Март, 2021, 15:58:49 »
9. Понеже знам, че има и доста потребители с часовникарски наклонности тук, то нека предложа скромно комплектче от стари часовници, които съм прибирал през годините и след поредно разчистване извадил !
Часовниците са оригинални и мисля, че ще предизвикат интерес сред някои от Вас !
Комплекта е съставен от два дамски автоматични SEIKO 5 и ORIENT, стар механизъм от швейцарски DAMAS и рядък електронен руски ЕЛЕКТРОНИКА 5 !
Всеки ще опиша подробно и наистина ще се радвам да намерят стопани !

ORIENT - работещ изрядно, точно ! Стълко за подмяна, че е нажулено, както и верижката трябва да се снади - просто липсващо колче, но е в цялост !

SEIKO 5 - работещ до последно миналата седмица след изваждане от шкафовете, изтърван на около 0.70 - 0.80 метра на ламинат и спря ! Не е правен опит за ремонт, нито отварян ! Работеше точно с някакви минимални минутки отклонение за денонощие !
Добра визия и малки драскотини по стъклото ! Същи за колче на верижката, която е в цялост !
Гарантирам, че спря след изтърването

DAMAS - механизъм от швейцарски механичен часовник ! Има нужда от профилактика - при побутване тръгва, но след 10-20 секунди спира !

ЕЛЕКТРОНИКА 5 - имам го от поне 10 години, но така и бе захвърлен и дори не съм извадил едната батерия, която е останала ! Нямам подобни батерии за тест ! 2 броя са ! Разпаднало се е едно пластмасово пръстенче вътре, фиксиращо механизма ( зеленото на цвят ) ! Чист и здрав дисплей !

ЦЕНА - 50.00 лева за всичко на снимките

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2021-ва ... Lite Edition
« Отговор #12 -: 18 Март, 2021, 15:59:43 »
... и още фотоси  :drinks:
« Последна редакция: 18 Март, 2021, 16:14:00 от cmdj7 »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2021-ва ... Lite Edition
« Отговор #13 -: 18 Март, 2021, 16:03:36 »
10. комплект от 3 броя механични руски часовници !
Всички са марка ЧАЙКА ( CHAIKA ) и са прекрасно запазени, въпреки възрастта си !
И трите часовника са с реална позлата, а не както повечето съвременни с имитиращо злато покритие !
С оригиналните си верижки са два от моделите, които също са позлатени и в перфектно състояние !
Единият е тип медальон и е без синджирчето си, но може да се постави на всякакво подобаващо - халкичката е на мястото си !

Ето и работното им състояние :

- "заоблената", овална ЧАЙКА ( в крайно ляво на първата снимка ) е абсолютно изрядно работещ !
Перфектна визия и на часовника, а и на верижката !


- "медальона" е неработещ - все едно е пренавита пружинката му ! При настройка на часа е с плавно и леко движение ! Перфектна визия, без ожулено или окислено !

- "квадратната" ЧАЙКА е перфектна, но за профилактика - при разклащане тръгва, но за кратко и спира ! Прекрасна визия, циферблат, стъкло, корпус и верижка !

Закопчалките и на двата модела с верижка са изрядни и стегнати !

ЦЕНА - 90.00 лева за трите часовника

 :good:

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: за всеки по нещо 2021-ва ... Lite Edition
« Отговор #14 -: 18 Март, 2021, 16:04:35 »
... и още фотоси  :drinks:
« Последна редакция: 18 Март, 2021, 16:14:28 от cmdj7 »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
232 Отговора
46015 Прегледи
Последна публикация 11 Март, 2018, 15:47:20
от cmdj7
5 Отговора
1279 Прегледи
Последна публикация 19 Декември, 2018, 15:30:52
от Concord
9 Отговора
1395 Прегледи
Последна публикация 07 Март, 2020, 16:42:54
от bogi1954
11 Отговора
1783 Прегледи
Последна публикация 15 Юни, 2020, 23:48:57
от lz2xl
1 Отговора
1211 Прегледи
Последна публикация 23 Октомври, 2023, 12:14:54
от NKK

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |