| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Поредния радиочасовник  (Прочетена 1282 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Поредния радиочасовник
« -: 12 Юли, 2016, 21:42:04 »
Този радиочасовник ми е подарък от човек от форума.Трансформатора беше прекъснал защото е за 120 волта 60 нц.Разглобих трасформатора,преброих намотките на първичната преизчислих броя намотки и диаметъра на проводника.До тук добре,приготвих проводник от едно старо телефонно реле 0.07 и пусто нямам муза...И така мноооого време.Но като ми дойде....за два часа намотах първичната,на другия ден на работа през почивката в 15 часа сглобих трафа,запоих и пробвах.Всичко е наред и пак нямам муза да го сложа в кутията.Днес музата в пълна сила ме споходи и през обедната почивка беше сглобен в кутията.Резултата е налице.

Неактивен ian

Re: Поредния радиочасовник
« Отговор #1 -: 12 Юли, 2016, 21:52:49 »
Браво! :good:
По-добре късно, от колкото никога. :D
Сега остава и да работи точно... :D

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Поредния радиочасовник
« Отговор #2 -: 12 Юли, 2016, 22:02:27 »
Може би ще работи точно.Мислех,че ще имам проблем с 60 те херца защото съм минал по този път с едно Сони но не ползва мрежовата честота за генератор.Обикновенно тези часовници ползват мрежовата честота и се налага промяна в схемата,някой имат превключвател,други мост,на други им липсват елементите за 50 хц.Сега имам още два за ремонт.На единия липсва трафа и няма за какво да се хвана,имам идея за напреженията но чакам човек от форума да измери на своя какви са напреженията.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Поредния радиочасовник
« Отговор #3 -: 12 Юли, 2016, 23:37:59 »
Ако се синхронизираше по мрежовата честота в дългосрочен план щеше да върви съвсем точно (има компенсации именно заради такива часовници) ако е с кварц има сериозни шансове да не върви точно, но и възможности при спохождане от музата да бъде направен да цепи секундата :). Браво!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |