| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: 82C55AFP2 Тест  (Прочетена 1129 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
82C55AFP2 Тест
« -: 11 Януари, 2021, 17:16:17 »
Как и може ли да се тества интегрална схема 82C55AFP2 смд. Понеже разполагам с ползвани бих искал преди да запоя да съм сигурен в изправноста на чипа. Някой беше казал, че с програматор може да се тестват ттл-ки. Тази дали може да се тества с нещо или със този програматор?
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 279
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: 82C55AFP2 Тест
« Отговор #1 -: 11 Януари, 2021, 22:24:35 »
Някои модели програматори го поддържат (в режим тест на IC). Аз имам два модела програматори на различни производители и единият се справя добре, на другият явно тестовата таблица в софтуера не е наред защото винаги дава грешка (дефектен чип) без значение, че схемата е напълно работоспособна. Но с този СМД вариант ще ти трябва и преходник, така, че по-добрият вариант е да си купиш нови чипове или да рискуваш с твоите.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: 82C55AFP2 Тест
« Отговор #2 -: 12 Януари, 2021, 10:36:01 »
Какво ти е мнението за този TL866II PLUS, дали се справя с тестовете на ттл-ки? Кажи някой дето работи.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен mkrumov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 36
  • Населено място: Пловдив
Re: 82C55AFP2 Тест
« Отговор #3 -: 12 Януари, 2021, 15:07:28 »
Можеш да пробваш това примерно:
https://www.instructables.com/Arduino-IC-Tester/

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 279
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: 82C55AFP2 Тест
« Отговор #4 -: 12 Януари, 2021, 23:12:52 »
Цитат
Какво ти е мнението за този TL866II PLUS....

Ами никога не съм имал такъв програматор, прекалено "млад" е за моя вкус  :D В моят арсенал от дъртюхи, най-новият работи максимум с win XP, а другите са под ДОС, но за сметка на това поддържат всякакви екзотични чипове. Като цяло мнението за TL866, че е едина от най-добрите бюджетни джаджи и китайците си я поддържат и обновяват софтуера регулярно. Само имай в предвид, че тестера за IC е много полезен инструмент, но в никакъв случай не е панацея.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: 82C55AFP2 Тест
« Отговор #5 -: 13 Януари, 2021, 07:04:15 »
Разбира се, проблема в момента е, че при нас магазините са затворени и да чакам един месец доставка на Чип на нормална цена? Ако има възможност за тест е по- добър вариант . И като слушам нещата вървят на още повече затягане. Иначе в екстрени моменти теста си е полезен. Не винаги с осцилоскопа виждам всичко. Особено с по сложните Чипове като този. По крачетата има сигнали но дали бърка със сметките няма как да хвана. Благодаря за инфото, пожелавам здраве на всички.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен digi2577

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 238
  • Населено място: Бургас
  • Димитър А. Димитров
Re: 82C55AFP2 Тест
« Отговор #6 -: 13 Януари, 2021, 10:03:49 »
Аз имам TL866II PLUS и бях писал, че съм тествал TTL на него. Някой път ми е давал, че работещ чип е повреден, но след слагане на друг работещ и връщане на първия показва, че работи. Демек няколко теста да се правят за всеки случай. Но не е имало случай дефектен чип да покаже, че е здрав.

Що се отнася до 82C55AFP2 - софтуерът има в списъка си 8255, така че вероятно би могъл да го тестваш, но ще ти трябва преходник.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |