| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Един много интересен търг в Ebay за KÖRTING Transmare 39W  (Прочетена 13221 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 455
  • Населено място: Пловдив
« Последна редакция: 30 Март, 2014, 15:41:56 от dinev66 »

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Мда!Луд народ колко си щещ! То че радио,добре,ама шасито му сигурно е направено от алтъни,а дървенията е от някоя римска галера, та на толкоз пара се е оценило!!? Динев, я бързо моля качвай твоята SABA в ebay!Като гледам как си я издокарал 10 бона не ти мърдат! Ама после да не забравиш да почерпиш?!!Ей на, аз пръв те светнах как да действаш... ;)  :blum2:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Според мен, радиото е наистина скъпо, много е запазено и е с легендарните крайни лампи AD1, т.е. може и толкова да струва (е чак пък толкова). Тези лампи са много скъпи, някой от стария форум беше писал, че са създадени да предават точно гласа на Хитлер.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3528
  • Населено място: Варна
Нормална цена за радиоприемник в перфектен вид.И по скъпи са се продавали,просто ние не можем да свикнем с мисълта че колекционирането на раритети е доста скъпо хоби :) Прави впечатление хартиените пломби на бобините,вероятно са били презалепвани.Реставрацията е правена от специалист :good: няма начин след довоенен приемник да е в такова състояние след почти 75 години без никаква профилактика :good:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
 Асене, струва ми се, че нищо не е реставрирано по него, т.е. пълен оригинал е. Може би само отвън кутията да е освежена за да е толкова лъскава и да е почистен праха отвътре.

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Може да не е реставрирано, но е правена профилактика със сигурност. Ако пък не е, на новия собственик скоро най-вероятно ще му се наложи да прави :D Кьортинг е била много сериозна марка, апаратите им са изпипани до съвършенство. Още повече, че точно това, както каза и Валери, е с прочутите лампи AD1, които лично аз не съм слушал и виждал, но се носят легенди за тях. Това с гласа на Хитлер според мен са легенди, които тръгнаха от А. Лихницки в руския интернет. Който иска да прочете повече: http://www.aml.nm.ru/articles/telefunken.htm
Истината по мое мнение е, че по това време просто нещата са се правели както трябва, и на теория и на практика. Още повече, че дори да приемем, че това с хипнотичното предаване на гласа на Хитлер е вярно, лампите AD1 са се слагали само в приемниците от най-висок клас и това важи и за Телефункен, и за Кьортинг и за Блаупункт. Тоест не за обикновените хора. В радиоапаратите за "простолюдието" се е използвала предимно AL4, а по-късно и EL11/12, които също свирят много добре, имам ги и съм ги пробвал, но за тях не се носят чак такива легенди и слава :D Така че всичко е в сферата на фантазията.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Реставрирано е от специалист, отдолу има описание на немски и с помощта на гугъл-преводача прочетох, че е реставрирано и ремонтирано. В корпусите на оригиналните елементи са слагани съвременни. Добро е, може би за нашите представи е много скъпо, но сигурно в чужбина могат да си го позволят.
« Последна редакция: 30 Март, 2014, 22:19:45 от Валери »

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
За AD1 не знам ,но за тия пари трябва Хитлер да ми пее ,че да ги дам  :D

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Над 300 долара е само една АД1:
http://www.ebay.com/itm/RARE-TUNGSRAM-NOS-AD1-TUBE-STRONG-VALUE-/171228626318
Сигурно "Лили Марлен" би звучала страхотно от тази лампа  :) .

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 455
  • Населено място: Пловдив

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Един много интересен търг в Ebay за KÖRTING Transmare 39W
« Отговор #10 -: 31 Март, 2014, 07:46:22 »
Гледам че всички забравяте за една дребна подробност. Какъв е стандарта на живота у тях. Предполагам че той ще го има това радио за еднодневната си надница. Така че не се учудвайте на търга толкова. Това и у нас ще дойде някой ден. Там някои не си знаят парите какво им коства да си купят такова радио.

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Един много интересен търг в Ebay за KÖRTING Transmare 39W
« Отговор #11 -: 31 Март, 2014, 08:28:34 »
pana, малко ти е грешна информацията. Средния немец работи за около и малко над 7 евро на час. Този, който ще го купи вероятно е някой хирург или учител.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Един много интересен търг в Ebay за KÖRTING Transmare 39W
« Отговор #12 -: 31 Март, 2014, 15:11:55 »
Сега пак го погледнах видях одеве съм го видял неправилно. Но въпреки това за техния стандарт това е малко. Доста професии са с  завидно заплащане. То и у нас вече върви нататък .Лекари адвокати в съботния вестник труд имаше статия за ново повишение на минималните адвокатски услуги. Човек трябва добре да размисли като реши да се жени .Във вестника пишеше 400 лева най малка такса за бракоразводно дело. За докторите да не говорим предполагам че на теб са ти до болка известни.

Неактивен ubl1

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 58
  • Населено място: пловдив
Re: Един много интересен търг в Ebay за KÖRTING Transmare 39W
« Отговор #13 -: 31 Март, 2014, 21:16:10 »
Легендарен модел !!!!!!
Само като чуя за него и трепвам!!!!!!

Неактивен ubl1

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 58
  • Населено място: пловдив
Re: Един много интересен търг в Ebay за KÖRTING Transmare 39W
« Отговор #14 -: 31 Март, 2014, 21:47:03 »
Все пак кьортинг през 30-те са били най скъпи и най качествени радиоприемници в Бг.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
7 Отговора
3209 Прегледи
Последна публикация 26 Януари, 2015, 10:26:06
от Bengata
20 Отговора
5480 Прегледи
Последна публикация 13 Октомври, 2016, 17:56:47
от Петър Драганов
1 Отговора
1959 Прегледи
Последна публикация 25 Ноември, 2016, 10:48:11
от Gabo
10 Отговора
3144 Прегледи
Последна публикация 12 Декември, 2021, 09:20:49
от CVT
3 Отговора
1026 Прегледи
Последна публикация 15 Декември, 2022, 19:17:16
от CVT

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |