| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)  (Прочетена 2057 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sawow

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)
« -: 21 Януари, 2019, 19:35:15 »
След много годишно "чакане" успях да си намеря "моето радио", радиото от детството ми,
 Körting Amatus 40 WK.
За съжаление със счупена скала. Запазени са само две парчета, които показвам тук.
За изчертаването на скалата нямам доста голяма част от информацията и.
Молбата ми е, който има достъп до това радио, да направи качествена снимка (информационна), на която могат да се четат надписите и символите и да я покаже или тук или да ми я прати по имейла.
Другата възможност (доста невероятна) е, някой да знае къде има снимка на този апарат, на която се четат надписите (примерно някой германски радио-колекционер.
Такива радиа има г-н Мезински от Смолян в неговата колекция.
Писал съм му, но не ми отговаря.
Ще бъда много благодарен за помощ по въпроса.


Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1900
  • Населено място: Пловдив
Re: Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)
« Отговор #1 -: 21 Януари, 2019, 21:44:40 »
Мога да ти съдействам за отпечатване на стъкло, но чертежа трябва да е в coreldraw

Неактивен sawow

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
Re: Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)
« Отговор #2 -: 21 Януари, 2019, 22:11:47 »
Благодаря, но за чертежа трябва още доста информация.

Неактивен sawow

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
Re: Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)
« Отговор #3 -: 26 Януари, 2019, 17:20:35 »
Скала намерих.
Снимал съм я за информация.
Моя апарат е с обектив "рибешко око" и изкривява правите линии.
Компютъра ми не приема програмата CorelDraw x7.
Инсталирам версия х5, но тя пък не тръгва (изписва, че не е инсталиран някакъв файл).
Има ли колега, който да ми помогне и да направи тази "скала" във вид за лазерно гравиране?
От Гугъл ("лазерно гравиране в София") се оказа, че има много такива "фирми".
Не съм разговарял засега с никоя.
Предполагам, че обясненията трябва да стават на живо, с показване на скалата.
Само по телефон няма да стане.

Стъклото е с размер 12 х 35 сантиметра.
« Последна редакция: 26 Януари, 2019, 17:26:53 от sawow »

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1900
  • Населено място: Пловдив
Re: Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)
« Отговор #4 -: 26 Януари, 2019, 17:48:18 »
Прочети тази тема
https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=12520.0
Не ти трябва гравиране е печат с мастило на стъкло.
Има фирми които правят гърбове за кухни от стъкло, те иамт такива принтери.
Трябва принтера да е с висока резолюция и графиката да е векторна в corel

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)
« Отговор #5 -: 27 Януари, 2019, 21:01:04 »
110062-0

Качвам ти я оправена в Растер- PSD файла е в прикачения архив.

Някой ако има Ilustrator, може директно да я конвертира във векторна графика- 3 минути работа е на автоматични настройки. Бялото е изрязано, черното е заменено цялото с един тон. Конверсията ще е бърза.

Размерите не съм ги пиапал. та преди да се експортират финално е нужно да се настроят по дадени.
« Последна редакция: 27 Януари, 2019, 21:10:44 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен sawow

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
Re: Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)
« Отговор #6 -: 31 Януари, 2019, 17:02:50 »
(Връзка към прикаченият файл)

Качвам ти я оправена в Растер- PSD файла е в прикачения архив.

Някой ако има Ilustrator, може директно да я конвертира във векторна графика- 3 минути работа е на автоматични настройки. Бялото е изрязано, черното е заменено цялото с един тон. Конверсията ще е бърза.

Размерите не съм ги пиапал. та преди да се експортират финално е нужно да се настроят по дадени.
Благодаря за положения от Вас труд, но :
- инсталирах илюстратор CS6.Той отваря файла psd, но аз съм кажи речи до тук. На височина скалата е точна - 12 см., но на широчина е 31,5 см., а трябва да е 35 см. Няколко дни се мотая и не мога да се справя с това. Освен това, хабер си нямам как да предизвикам конвертирането във векторна графика. Синовете ми нямат време да се занимават с моите проблеми. Тук, във форума ми е спасението. Или някой да ми обясни как да продължа в Илюстратор, ама бутон по бутон, като за новичок, или той да ми свърши работата. Следващия проблем ще е дали този векторен файл (в psd  формат) ще го приемат във фирмата. Нали Кънчо каза, че файла трябва да е изработен в КорелДроу ?

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)
« Отговор #7 -: 01 Февруари, 2019, 18:25:38 »
...как да продължа в Илюстратор, ама бутон по бутон, като за новичок
 Следващия проблем ще е дали този векторен файл (в psd  формат) ще го приемат във фирмата. Нали Кънчо каза, че файла трябва да е изработен в КорелДроу ?
Колега, след като нямате базата за работа с подобни програми, няма как да ви се обясни 'Бутон по Бутон" как се управлява самолет (пък дори и автомобил).
Ще опитам тези дни (но без да обещавам, че съм зле с времето) да видя мога ли да направя нещо по въпроса.
(а Corel Draw е само инструмента, както примерно inkscape или Adobe Ilustrator, формата най-универсално би било да е EPS или PDF)

Допълнение - от така прикачения файл, няма как да стане автоматично, трябва да се прерисуват и препишат надписите наново, по груби сметки е 4-5 часа. Ще видим....
« Последна редакция: 01 Февруари, 2019, 18:33:46 от Gabo »

Неактивен sawow

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
Re: Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)
« Отговор #8 -: 01 Февруари, 2019, 19:35:24 »
Здравейте колега,
Мислех си, че "бутон по бутон" е достатъчно да ми се обясни, тъй като се доверявам на предишния колега, че : (цитирам) "Някой ако има Ilustrator, може директно да я конвертира във векторна графика- 3 минути работа е на автоматични настройки."
Просто си помислих, че ще е достатъчно няколко бутона и автоматичната конверсия е налице.
Както вече писах инсталирах Илюстратор, отворих снимката и почнах да търся продължение, но разбира се не направих нищо, т.е. не намерих начина за автоматична конверсия. Дори въобще не видях нещо с тема векторна конверсия.
Копието на колегата е и скъсено (31,5 вместо 35 см.) Опитите ми да го удължа - също без успех.
Програмата виждам за първи път и нямам никакви претенции нито към нея нито към когото и да било. Просто се опитвах да си помогна.
Има и още един проблем в тази скала - надписите (буквите и цифрите) са в три цвята  - червен, бял и зелен, но това са прозрачни цветове, то ест, те трябва да пропускат светлината от лампичките зад скалата, до като  правоъгълничетата и  трите писти на обхватите са без цвят, прозрачни.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)
« Отговор #9 -: 01 Февруари, 2019, 22:02:12 »
Ако ще ги даваш за печат върху стъкло, те така или иначе мастилата ще се светлопропускливи, та се надявам да се постигне желания ефект.
(колкото то конвертирането с 3 бутона - не е толкова лесно. Все едно е ти да ремонтираш радиоприемник, а съседа, примерно - учител по флейта, да те гледа. За него си мушнал 2 клечки, погледнал си едни цифри на някаква кутийка, препсувал си, после си нагрял на няколко места и то радиото просвирило ... та така е и с обработката на изображения с Векторни и Растерни програми, случвало ми се е любопитни клиенти да питат, дали може да гледат докато работя и после да споделят - ама ти натисна 2 копчета, щракна с мишката и то стана, без да разбера как ... а че 28 г. съм тренирал ... няма как да го видят :) )

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1900
  • Населено място: Пловдив
Re: Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)
« Отговор #10 -: 01 Февруари, 2019, 22:13:58 »
Габо, не знаех че чертаеш векторно.
Приемаш ли поръчки.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Скала на радио Körting Amatus 40 WK (WKD)
« Отговор #11 -: 02 Февруари, 2019, 17:22:25 »
С Image Trace в CC има доста голям напредък. Функцията е доста по-ефективна и полезна от предишните версии, спорили сме с доста колеги които седят още на cs6 или разни кракнати. В момента за съжаление нямам нито платен лиценз за онлайн версията нито налична инсталирана нито възможност да инсталирам. Малко ми е сложна ситуацията. Ако се гледа   едно приемливо качество и кръгчето за окото + марката се направят отделно останалото на автомата с предимство на квадратестите форми и ъглите ще излезе доста бързо с малко  мърдане на настройките , ама за съжаление не ми е под ръка софта в момента.

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
12 Отговора
3927 Прегледи
Последна публикация 14 Декември, 2014, 15:58:05
от radio-hobi
17 Отговора
6317 Прегледи
Последна публикация 05 Март, 2016, 11:40:35
от Валери
4 Отговора
1510 Прегледи
Последна публикация 19 Юли, 2016, 18:21:03
от simo_
9 Отговора
1687 Прегледи
Последна публикация 21 Декември, 2017, 21:52:01
от vilsa
20 Отговора
2380 Прегледи
Последна публикация 06 Май, 2021, 23:39:33
от lampamp

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |