| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Неща за проекти... може би  (Прочетена 249 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен analogovashemotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Пловдив
Неща за проекти... може би
« -: 22 Януари, 2019, 19:35:37 »
Здравейте! Отново реших да се разделя с някои щуротии, които съм събирал, но няма изглед да ги използвам в скоро време :D. Ще започна с два модула на YASKAWA, които са много удобни за трансформация в проект за някакво захранване или електронен товар например. Посочените цени, не са крайни, ще се радвам, ако някой оползотвори устройствата, така че не е проблем цените да се коментират!

1. YASKAWA DR2-04ACY14-= по-големият от двата модула, беше пълен с мощни резистори, като по-голяма част от тях вече съм ги използвал. На снимките ясно се вижда какво е останало: има си мощен грец, който е от долната страна на платката, филтриращи кондензатори, до колкото си спомням имаше и специализиран импулсен стабилизатор(май до 200 волта или нещо такова) и много  други. Кутията е удобна за използване и преправяне в зависимост от приложението, което ще и се намери. Тя е с размери приблизително 25/22/5.5 см. Радиаторът е 25/22см. Модулът е работел до последно, преди на мен да ми харесат резисторите, с други думи елементите са изправни. С оглед на това че, има доста чарколяк по него и голям радиатор цената на този модул е 40лв.

Неактивен analogovashemotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Пловдив
Re: Неща за проекти... може би
« Отговор #1 -: 22 Януари, 2019, 19:36:23 »
Още снимки:

Неактивен analogovashemotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Пловдив
Re: Неща за проекти... може би
« Отговор #2 -: 22 Януари, 2019, 19:38:35 »
2. YASKAWA DR2-02ACY14-= по-малкият от двата модула, не съм го отварял, но през отворите на кутията се виждат отново 4 кондензатора, предполагам е аналогичен на предходния(ако някой проявява интерес може да го отворя и да снимам какво има вътре). Неговите размери са 20/22/5.5см, а на радиатора му 20/22см. Цена-30лв.

Неактивен analogovashemotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Пловдив
Re: Неща за проекти... може би
« Отговор #3 -: 22 Януари, 2019, 19:40:25 »
3. Импулсни захранвания- параметри видни от снимките. Голямото е с цена 25лв, а малкото 15лв

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |