| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: 8 битова игра mega terminator 3  (Прочетена 2619 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
8 битова игра mega terminator 3
« -: 27 Май, 2020, 13:03:42 »
Изпадна ми...И въпреки че е пълен боклук искам поне да се опитам да я оправя... Първото нещо е че дори не знам какво и е свързването. На някои буксите отзад са композитни и се включват директно,на други са RF  и трябва модулатор... Не знам тази  от кои е... Не пише... Другото нещо е имаше гръмнал електролит в захранването,смених го. Опитах да я свържа към телевизор със композитните изходи и единственото нещо което получих беше бяла лента отдолу... Сега не знам играта ли е изгоряла или просто трябва някакъв модулатор?Макар че щом има взривен електролит значи е подадено повече напрежение може би от грешен траф ... И е изпържена не знам... Въпреки че то вътре няма какво толкова да се изпържи... До сега не съм виждал игра , чипа на която е в дискетата с игрите но...
« Последна редакция: 27 Май, 2020, 13:10:54 от kortex »

Неактивен Kamona

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: Пловдив
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #1 -: 27 Май, 2020, 14:14:14 »
Тази игра трябва да има оригинален траф.
Адаптора е 9V като буксата в повечето
случаи е обърната на обратно ( + ) е на корпус.
Средното жило е ( - ).
Провери 7805 на ихода трябва да има 5V.
На капака трябва да има надпис захранване (V) и полюси.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #2 -: 27 Май, 2020, 14:32:21 »
На капака пише само AC in ... Вход за променлив ток...

Неактивен lz3sf

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Чужбина
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #3 -: 27 Май, 2020, 14:47:47 »
Здравей,
Това е кертридж - навремето масово са ги ползвали в доста домашни компютри + игрови конзоли. По скоро е от света на Амига света, за това по нашите ширини не е много разпространен. И да, Сега-та навремето са били всичко друго, но не и боклук. Търси схема или user manual за Sega Genesis.

 :drinks:

Поздрави,
lz3sf
« Последна редакция: 27 Май, 2020, 14:58:25 от lz3sf »

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #4 -: 27 Май, 2020, 17:13:53 »
Ха, това е NES клонинг от Ending Man, имах такъв навремето...

Ето малко повече инфо - https://en.wikipedia.org/wiki/Ending-Man_Terminator

Неактивен lz3sf

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Чужбина
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #5 -: 27 Май, 2020, 17:23:58 »
"На мен картинката + надписите по-скоро ми приличат на това:

https://polycount.com/discussion/177788/terminator-2-video-game-console"


Terminator 2 (Chinese: 终结者二; pinyin: Zhōngjié zhě èr; Super Design Ending-Man BS-500 AS) is a video game console sold in Czech Republic, Slovakia, Poland, Serbia, Croatia, Bulgaria, Romania, Bosnia and Herzegovina, Albania, Montenegro, India, Kenya and Hungary. It was also sold in Italy as "top consolle". It is a hardware clone of the Nintendo Famicom.


Така... излиза, че все пак е клон на Нинтендо.   :hi:
« Последна редакция: 27 Май, 2020, 17:30:46 от lz3sf »

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #6 -: 27 Май, 2020, 22:50:13 »
Аз съм специалистът по тия боклуци  :master2:  :D един познат ми даде миналата година една купчина от подобни ментаци фамиклонинги и от сигурно 35 бройки поправих към 20.
Много вероятно е да са ти фалшиви А V изходите и на такива дебилщини съм попадал , възможно е или да липсват елементи от платката за към Audio Video чинчовете или просто да не съществуват писти водещи към конекторите . Но погледни, щото с RFа е още по-голяма мъка да се бориш и не ти го препоръчвам щото е вероятно да ти е кофри образа и звука.
Също така тия ментаци Terminator 2 са без вградени игри, така че и да я подкараш, ако нямаш кетриджи с хубави игри ти е безполезна.

Както горе ти споменаха смени 7805цата и филтриращите кондензатори на входа и изхода на регулаторът , препотъчвам ти на вход 1000 uF 16V и на изход 220 uF 5V .Тури и едно радиаторче на регулатора, а за адаптор ,както ти споменаха дупката е - другото е + , За адаптор можеш да позлваш всякакъв от 8V до 12V , но за да не грее препоръчително е около 9V и задължително да е постоянен токът, щото в конзолата няма грец, Все пак ако намериш гол траф пускащ променливо напрежение можеш да си сториш сам грец в конзолата ,и такива магарии съм правил  :master2: :rofl:
И провери за видеото вързано ли е изопщо.Ако не е аз съм правил видео усилватели на такива ментаци щото са им липсвали елементи или са били без писти или, с много кофти образ , схемата е лесна един транзистор два резисотра и кондензатор , мога да ти я дам ,подобрява образа дори :) Ако стигнеш до там де да ти се ръчка толкоз много по тая кочина  :master2: :D

« Последна редакция: 27 Май, 2020, 23:05:14 от FAMICOM_87 »

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #7 -: 27 Май, 2020, 23:19:46 »
Щом съм започнал ще я правя на къде да ходя... Занимава ми се ,как  :D Ще видя какво мога да направя и ще пиша пак, и да,може схемата да я видя  :drinks:

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #8 -: 27 Май, 2020, 23:28:07 »
ето я схемата супер елементара е и може да се ползва за всички оригинални и неоригинални NES и Famicom конзоли :) пин 21 е пинът, който вади видео сигналът от PPU (виде чипът), в твоят случай понеже си с NOAC (Nes On A Chip) и всичко ти е в един лят чип (процесор видео и рам) видеото ще го грабнеш от една от 4те жици дето връзват захранващата платка с средната (дъното) те са : Audio, Video, 5V , земя. проследи ги разбери кое кое е, понякога китаеца ги писал на платката, но в повечето сличаи не си е направил труда  :master2:

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #9 -: 24 Август, 2020, 16:33:26 »
От любопитство реших да изровя моя "Терминатор 2" от тавана изпод 20 години боклуци. Едва сега си добивам представа за каква китайщина всъщност става въпрос при тези famiclone-ове от 90те години... Всичко е специално замислено да привлече вниманието на външен вид с веселата опаковка и дизайнът напомнящ SEGA Megadrive 2, но колкото по-надълбоко се вгледа човек нещата започват да стават все по-тъжни. Вътре ако някой елемент е предназначен да се държи на два винта, задължително е завинтен само със един. Композитните Видео и Аудио изходи наистина не са свързани, като просто не са попълнили нужните елементи за тях. Ако бях прочел коментара на колегата FAMICOM_87 щях да си спестя час и нещо мерене и чесане по главата защо RF изходът работи, а Composite не...

Платката с модулатора се различава от тази на kortex - линейният регулатор липсва, а на негово място са измислили сериен регулатор от транзистор, ценер и два резистора (единият от които е черен и изгорял). На самата платка има предназначени дупки за стабилизатор - явно идеята е да може да се изпълнява и в двата варианта, в зависимост от това какви елементи са налични на Шенженския битак в момента на производство. Тъй като единият резистор е изгорял, на изхода получавам 2.9В вместо 5В и чипа едва смогва да зареди  менюто на картриджа. Тук имам един въпрос - струва ли си да слагам стабилизатор 7805 там, или ще е по-добре направо да преправя буксата от center-negative към center-positive и да си ползвам конзолата с модерен истински 5-волтов адаптер?

Относно видео изхода, при мен схемата изглежда така:

136934-0

В сиво са липсващите елементи. Някаква представа колко ома трябва да бъде липсващия резистор? Или май ще е по-добре просто да модна изхода да е като в схемата на 80sfreak...
« Последна редакция: 24 Август, 2020, 16:53:07 от Nprod »

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #10 -: 24 Август, 2020, 21:06:38 »
Хаха да картинката е тъжна. Иначе аз задължително слагам 7805 дори да бачка оная трагедия с ценера и резистори те, само сложи по убаво филтриращи кондери на входа и изхода на регулатора, примерно на вход 1000 мФ на 16В и на изход 100мФ 6В. Но ако ти е кеф бодни един USB адаптор директно на 5В пренебрегвайки регулатора :) гледай да е поне 500 ма. За видеото направо направи мода :)  :master2:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #11 -: 24 Август, 2020, 23:03:43 »
Аз моята я бях забравил  :D   Започвам я  скоро  ;)

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #12 -: 25 Август, 2020, 01:11:11 »
Хм добре, ще пробвам и видео мода. На платката няма много място, но със SMD елементи ще стане :)

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #13 -: 25 Август, 2020, 17:14:42 »
Хм добре, ще пробвам и видео мода. На платката няма много място, но със SMD елементи ще стане :)

Недей се мъчи с SMD елементи освен, ако не си ецнеш мини пларчица (и това съм правил с един по-добър видео усилвател с 2 транзистора и повечко резистори даващ по-хубави цветове)

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: 8 битова игра mega terminator 3
« Отговор #14 -: 08 Юни, 2022, 11:53:02 »
Айде и още една  :) Благодаря на derser за подаръка .

Мисля че е клонинг , но поне малко от малко - качествено направен  :)  Имаше прекъснали трасета , и лоши спойки по буксите за джойстиците . Ако се вгледате много внимателно , можете да видите финните мостчета , с които прескачам трасетата  :D  Отворих и джойстиците , да ги пръсна с контактен спрей . Сега си работи . Добре че има вградени игри , че нямам такива касети  :) На пиринчето естествено 

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
485 Прегледи
Последна публикация 24 Юли, 2015, 18:43:40
от raziel90
2 Отговора
859 Прегледи
Последна публикация 22 Април, 2022, 14:01:32
от help40

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |