| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Идва 7 Май!  (Прочетена 3354 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1171
  • Населено място: Пловдив
Re: Идва 7 Май!
« Отговор #15 -: 08 Май, 2018, 07:58:08 »
Честит празник !  :drinks:
Честит празник и от мен
с благодарност към Билян за написаното

Неактивен gotin108

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: СОФИЯ
Re: Идва 7 Май!
« Отговор #16 -: 08 Май, 2018, 09:42:00 »
Благодаря за прекрасната статия!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Идва 7 Май!
« Отговор #17 -: 09 Май, 2018, 10:52:33 »
Нямаше как да се отмине без политизиране, макар че Билян се беше постарал и написал материала напълно обективно! Но няма надежда за тоя форум!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Идва 7 Май!
« Отговор #18 -: 09 Май, 2018, 12:09:41 »
Не, не бих казал, че има политизиране. По скоро нямаше как да предам неедностранчиво гледната си точка по тема, която не съществува изолирана от света. Опитах се да бъда обективен и да посоча факти, без да соча към хора. Смятам, че успях.
На 7 Май с дъщеричката ми успяхме да сглобим (въпреки нейната отдадена "помощ"  :D ) един двукръгов детекторен приемник. Нищо не може да замени нейното възхищение, когато си сложи слушалките на главата и чу музика! Е, Сателор, не България, но какво да се прави... После търчеше наоколо и викаше "Направихме радиооо!!!". Това донесе много допълнителен смисъл в моя празник. :)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Идва 7 Май!
« Отговор #19 -: 09 Май, 2018, 13:26:47 »
Публикацията ти е прекрасна! Аз визирах вица как Попов намерил радиото на Тесла :) Сигурно за някоя чешка „Тесла“ става въпрос. Това ми внесе неприятен привкус в една определена посока и ми напомни за споровете на политическа основа...
Да, още по-голяма радост от конструирането на приемника, носи радостта на наследника! И това че сте хванали Антена Сателор не е лошо. Лошо ще бъде когато с такъв приемник започнем да хващаме само предавателчето от съседната стая! Румънците имат много добро излъчване и са достойни за уважение!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Идва 7 Май!
« Отговор #20 -: 09 Май, 2018, 15:00:22 »
Публикацията ти е прекрасна! Аз визирах вица как Попов намерил радиото на Тесла :)
:off:
Силно ми напомни за една изкуствена блондинка, която във всеки виц който разказвах на масата виждаше себе си ......... Не знам защо така. А имаше и вицове за животни.  :lol:
По-забавното беше, че дори се сърдеше за което и ми натякваше  :unknown:
:off:

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: Идва 7 Май!
« Отговор #21 -: 09 Май, 2018, 17:44:17 »
Тесла и Попов са били велики личности,жалко че Попов умира сравнително рано на 46 годин.Тесла достига до почтенните 86.7 май е празник за всички имащи някакво отношение към радиото.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |