| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Youtube и техните лицензи  (Прочетена 2376 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Youtube и техните лицензи
« -: 08 Май, 2013, 09:23:49 »
Както знаете, често като поправям някое радио правя клипове и снимам естествено със звук. Този звук обикновено идва от самото радио и е това, което са пуснали по ефира в момента на снимането. Да ама не. От Youtube ми направиха забележка няколко пъти, че качвам клипове с цитирам "Открито съответстващо съдържание на трета страна." И така вчера ми изтриха един клип, в който пееше кака Лили Иванова на немски от албум записан през 1983 година. Отправиха ми и първо предупреждение от което става ясно, че ако има още две такива, ще ми спрат акаунта.

За съжаление излиза, че вече и клипове, на който се чува българска музика, не могат да се качват защото все нарушаваме нечии права. Ами няма как да си избирам какво да се слуша по радиото по време на записа. Във Vbox7 не знам дали съществува този проблем, но там качеството е толкова ниско, че изобщо не искам и да си помислям да качвам нещо.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Youtube и техните лицензи
« Отговор #1 -: 08 Май, 2013, 11:17:43 »
Аз качвам само в  Vbox7 и нямам никакви проблеми  :good: А защо качеството да е ниско ,ако снимаш със свястна камера всичко си е ОК .

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Youtube и техните лицензи
« Отговор #2 -: 08 Май, 2013, 19:23:56 »
Наистина! Направо ме убиват да ти кажа, някакъв звук от грамофонна плоча и ли от ефира с фадинг и какви ли още не изкривявания, ми пишат коя точно песен е и чии правила съм нарушил..... направо ме убиват. Ами няма изход, да ти кажа просто няма да качвам, не ми пука. Принципно до сега не са ми махнали видеоклип, само някои бяха спрени в някои страни.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Youtube и техните лицензи
« Отговор #3 -: 08 Май, 2013, 20:29:38 »
Проблемът е не само в "Тубата", дори и други по либерално настроени сайтове. "Vimeo" например имат пряка връзка с "Тубата", та и от там се правят препратки към потребител.
@ Администрацията: Няма ли начин да се качват на сървъра на сайта, клипчета с определена дължина които да се запазват известно време?
Омраз!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
18 Отговора
2646 Прегледи
Последна публикация 11 Май, 2018, 08:54:07
от gotin108
3 Отговора
840 Прегледи
Последна публикация 29 Септември, 2022, 21:46:46
от Грет

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |