| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Реставрация на заден капак  (Прочетена 730 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ji4kajiata

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Ботевград
Реставрация на заден капак
« -: 14 Април, 2023, 22:53:47 »
Здравейте колеги,
един бърз въпрос - преди време гледах снимки из форума, но не мога да ги намеря сега за да му пиша на лични. Един колега беше снимал реставрация на някакво радио (примерно което и да е радио със заден капак като на Мелодия сивкав или Тур М2), и ми направи впечатление, че беше намазал с нещо, лакирал или каквото и да е задният капак на въпросното радио. Капакът изглеждаше като излезнал сега от фабриката. Не беше направен лъскав, а просто му беше възстановен тъмният красив цвят.
Много ще съм ви благодарен ако някой сподели опит и технология относно реставрирането на тези мукавени капаци. Моят капак е здрав като цяло -  искам да го освежа просто. Бая труд се хвърли по радиото снимки като довърша. Не знам до колко е уместен и интелигентен въпроса, но бих искал да чуя мнение. Имам 5 6 идей как да стане, но по добре да попитам и да се посъветвам колкото и да е елементарно и тъпо - преди да съсипя нещо, и да се чудя после от къде да изнамеря капака. На принципа питай преди да счупиш.
Моето е Тур2 някой го беше намазал с черен лак и разменил лампи - скъсах се докато го направя автентично с нови лампи дори.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Реставрация на заден капак
« Отговор #1 -: 15 Април, 2023, 05:24:05 »
На моите приемници свежестта на капака е постигах като ги мажех с течен парафин няколко слоя.Целта е не да се импрегнира целият капак,че да се размекне от парафина.
Ето може да видиш как изглежда https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=15663.0

Неактивен ji4kajiata

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Ботевград
Re: Реставрация на заден капак
« Отговор #2 -: 15 Април, 2023, 23:08:56 »
Много благодаря. Аз още преди да пусна темата купих парафин, но исках да чуя и друго мнение с памуче или тензух евентуално без много напояване и триене трябва да стане. Благодаря. Иначе самото радио я да пусна няколко снимки беше зле мазано с черен лак и на парчета го купих на снимка 1 го возя на парчета на задната седалка в колата надолу вече е горе долу завършено.
Още малко работа остана. Немога да намеря приставка ще пиша ако някой има да ми прати. Имам всичко генератори осцилоскопи честотомери обаче нямам време да се занимавам, иначе не е проблем. в русе ги правеха изкупени са всичките. Ако някой има да пише. После в дял купувам евентуално ще пиша ако не намеря.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1900
  • Населено място: Пловдив
Re: Реставрация на заден капак
« Отговор #3 -: 18 Април, 2023, 08:28:26 »
С това ги мажа аз, но ефекта е за около седмица.

Неактивен ji4kajiata

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Ботевград
Re: Реставрация на заден капак
« Отговор #4 -: 19 Април, 2023, 02:11:11 »
Да имам го супер е, но само за дървото за кутиите. За капака и аз забелязах, че не кара много. Отдавна съм купил парафин и други препарати, но нямам време да го довърша - утре евентуално ще се занимавам с него.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1620
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Реставрация на заден капак
« Отговор #5 -: 19 Април, 2023, 11:48:45 »
Аз използвам лак мат (спрей). Ако капака е деформиран го навлажнявам и поставям между две плоскости, затиснати с тежести да съхне. След това го пръскам еднократно от външна страна с лака. За проба може да се използва долният капак. :-[

Неактивен ji4kajiata

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Ботевград
Re: Реставрация на заден капак
« Отговор #6 -: 21 Април, 2023, 02:52:42 »
Не си носех телефона днес в сервиза, иначе щях да го снимам. Начи с парафин го минах напоен памук не много и бързо минаване без да се търка много да не се изтрие някой надпис, или пък да се напой и да се огъне. След 1 минута пое парафина горния слой. От едно минаване стана като нов - все едно сега е излезнал от завода. Идеално.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |