| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Кои телевизори са по-добри CRT или LCD?  (Прочетена 20306 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: Кои телевизори са по-добри CRT или LCD?
« Отговор #30 -: 03 Ноември, 2013, 22:50:13 »
Трябва да добавим и това с кой клас матрици правим сравнението, че там нещата не се толкоз прости и евтини :) , да  добавим и колко битови матрици със каква обработка на сигнала ( вида и бързината на съответния процесор ) ,и имайки в предвид човешкото око колко цветни нюанса разпознава ( не ми казвай безкрайност ) една проста сметка дава правилния резултат , а той е че битовете стигат че и остават даже .Относно ъгълът на виждане все пак аз не съм в космоса та да гледам от там телевизора си та не го смятам въобще това за критерий , макар че на новите матрици определено ъгълът е достатъчно голям..Ако сравнявам някой телевизор за 1000 лв на който е пуснат смачкан сигнал от някой наш "сателитен " оператор то спора е излишен въобще.Моето мнение е че нещата се развиват и CRT - та трябва да се пенсионират.То и за лампите мнението ми е същото но не искам да го казвам че още ми се живее  :D.
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: Кои телевизори са по-добри CRT или LCD?
« Отговор #31 -: 03 Ноември, 2013, 23:09:25 »
Тук не въпроса да развиваме някакъв колекцинерски лампов шовинизъм.Просто тия неща така или иначе отиват в историята.Оставят следа в колекцийте и спомените.Старите матрици деиствително имаха много недостатъци,сега нещата не са както преди 5 години :) Зрителния ъгъл се усеща при някой по стари TFT матрици и LED от по старото поколение,все още някъде по магазините се срещат за жалост.За плазмените дисплей тоя недостатък не съществува принципно,за LCD въпроса с силуети на статични изображения, които оставят изображение "призрак"е решен с pixel orbitor и други подобни технологий.Пък кой за какво си е дал парите и кой къде какво видял е друга тема :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Кои телевизори са по-добри CRT или LCD?
« Отговор #32 -: 05 Ноември, 2013, 14:46:20 »
Съжалявам че съм обидил колегата с изказването си. Не съм искал да постигна този ефект. От това което чета тук излиза в такъв случай че аз не съм виждал свесно LCD защото това което съм виждал отговаря на описанията ви за "преди 5 години". До сега не съм попаднал на LCD на което като подадеш аналогов сигнал с ниска резолюция да изкара образ като на CRT. Като го прекарат през скейлинг процесора в опитите си да го нагодят към матрицата с висока резолючия резултата е плачевен. Друг е въпроса с компютърните монитори - там нямам забележки имам HP LP1965 и образа е перфектен, малко криви цветовете и контраста като се гледа под ъгъл но се преглъща. Но до сега не съм видял телевизор който да работи така добре.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: Кои телевизори са по-добри CRT или LCD?
« Отговор #33 -: 05 Ноември, 2013, 14:54:43 »
Принципно производителите на всякакви плоски матрици не са чак толкова много.Почти всички китайци или корейци :) Всички страдат от някакви недостатъци който с времето се изчистват.Технологийте се развиват и цените падат.Като си спомня за моя първи лаптоп 286 с TFT матрица,можеше да се гледа свястно само фронтално :--- преди повече от 20 години.

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: Кои телевизори са по-добри CRT или LCD?
« Отговор #34 -: 05 Ноември, 2013, 19:34:48 »
Съжалявам че съм обидил колегата с изказването си. Не съм искал да постигна този ефект. От това което чета тук излиза в такъв случай че аз не съм виждал свесно LCD защото това което съм виждал отговаря на описанията ви за "преди 5 години". До сега не съм попаднал на LCD на което като подадеш аналогов сигнал с ниска резолюция да изкара образ като на CRT. Като го прекарат през скейлинг процесора в опитите си да го нагодят към матрицата с висока резолючия резултата е плачевен. Друг е въпроса с компютърните монитори - там нямам забележки имам HP LP1965 и образа е перфектен, малко криви цветовете и контраста като се гледа под ъгъл но се преглъща. Но до сега не съм видял телевизор който да работи така добре.

Не се заяждам но и аз не съм видял CRT като му подадеш цифров сигнал с висока резолюция  да успее да я покаже :) . Пак казвам сравняваме различни устройства със неподходящи входни данни , няма как да изкараме от тях  съответните изходни .Козата си сака пръч , на аналоговото аналогово на цифровото цифрово .То ако някой е гледал под микроскоп и кинолентата е на точки така че въпрос на интерпретация .

П.С

   Има доста разлика във скалерите на различните телевизори  което в повечето случаи пряко зависи от цената на съответния телевизор ( имам телевизор за 1000 и за 6000 лева и има разлика в скалирането пробвал съм го )
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Кои телевизори са по-добри CRT или LCD?
« Отговор #35 -: 06 Ноември, 2013, 12:11:58 »
Именно и аз за това говоря :) И при положение че масово телевизиите у нас (с изключение на 3-4) са със стандартна резолюция, не виждам защо трябва да изхвърляме тръбите, просто този момент още не е настъпил. Като си купиш хубаво голямо LCD единственото нещо което можеш да гледаш свесно на него е HD филми от компютъра :) Просто нашите телевизии са изостанали спрямо света на поне едно десетилетие (както и всичко останало у нас) докато обаче на пазара вече се появиха последна мода телевизори, които просто няма как да се използват пълноценно.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |