| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: за опера 3  (Прочетена 709 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
за опера 3
« -: 12 Февруари, 2020, 21:37:14 »
Здравейте,
на финала съм с реставрацията на поредната опера 3,но както обикновено все нещо се обърква :D .Та получих растер,добра яркост,но проблема е че просто не успява да хване картина,само смущения.Опитах да вкарам композитен сигнал в първа решетка на PL83,но пак не стана,и от тук има два варианта,или сигнала ми е слаб(за което се сънявам защото другата ми опера я подкарвам) или проблема с картината не е в каналният,а точно тук.Селена на телевизора го смених още в началото,защото беше деградирал...Още тогава си спомням че подбрах стойността на резистора да е точна.Понеже с телевизора не съм се занимавал от година и не помня точно,но напреженията бяха по схема.Сега обаче като ги меря,са с 30 - 40 волта по ниски,и се учудих.Като го включа ,в първите 20 секунди напреженията се нормализират,но като бостерното напрежение се покачва,и като се появява и звука,всичко пада надолу,като че ли нещо  замасява като загрее,прилича на лампа,но коя ще смъкне напрежението с 40 волта??

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: за опера 3
« Отговор #1 -: 12 Февруари, 2020, 21:56:48 »
Напреженията по изправитела?След селена колко има когато тръгне високото?Това че си го сменил не означава нищо без измервания.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: за опера 3
« Отговор #2 -: 12 Февруари, 2020, 22:06:00 »
Да ,замених го,и си работеше добре,с точни напрежения,но това беше преди година,сега са по ниски,а нищо не съм пипал

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: за опера 3
« Отговор #3 -: 12 Февруари, 2020, 22:51:37 »
Ние тука отдавна не гледаме на шарен боб,има схема има мултицет.Мериш,мислиш и ако искаш помощ тук пишеш какво и къде е мерено иначе няма как да се получи.Не сме ясновидци тука!Помогни да ти помогнем.
Отдавна трябваше да предупредя пишещите не само в тая тема!

По това което си писал излиза че анодното пада когато тръгне емисията на PL36 и PY88.Те са най големия консуматор там и ако селена не държи ще ти смъкне напреженията.За това питам пак,какви напрежения има по изправителя.
Да вкарваш сигнал директно на решетката на PL83 не е добра идея.Първо сигнала е слаб като за там.Сигнала след видеодетектора е от няколко волта до няколко десетки волта според максималната или минималната яркост.Второ този телевизор е с безтрансформаторно захранване и е опасно.Има и трето и четвърто,ама ще стане много дълго.Напиши какво си мерил по изправитела,какво има по изводите на PL36,колко е пада върху и катодния резистор.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |