| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Чие производство е този СМ601?  (Прочетена 2651 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 333
  • Населено място: София
Чие производство е този СМ601?
« -: 30 Септември, 2014, 00:56:24 »
Чие производство е този СМ601? Предполагам че това "Е" във формата на ромб е старото лого на Института по Микро-Електроника. Може ли някой да потвърди или отрече със сигурност?

19062-0

Благодаря.

ПП А някой да има информация за СМ302 - какво представлява?

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Чие производство е този СМ601?
« Отговор #1 -: 30 Септември, 2014, 21:54:52 »
Според изданието на НПСК по полупроводникова техника Ботевград "Техническа информация - Интегрални схеми. Дискретни прибори" 1984-1985 г., стр. 112
МОС ИС  СМ 320 представляват унифицирани схеми за изграждане системи за контрол на земеделски процеси. Схемата е статична, реализирана по стандартна п-канална технология със силициев гейт.
/каквото и да значи това :) /
19074-0
ето и схема на разположение на краката
19076-1

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: Чие производство е този СМ601?
« Отговор #2 -: 30 Септември, 2014, 22:42:40 »
Почти винаги съм мислил че първите бройки от този вид процесори са си били или пренаписани оригинални или поне кристалите са били отвън а не сме си ги правили ние в началото само сме ги бондирали и затваряли в корпуси.Тези дни говорих с един който е участвал в производството и той ми каза че никога не са го правили това или е било изключение и то в много специални случаи. Та може би моята теория ще рухне все пак . Макар че имам някои подозрения. Иначе тези със бялата керамика са най старите произведени  бройки и са доста голяма рядкост . Интересното е че и по параметри се различават от пласмасовия корпус примерно (керамиката в този случай не се отнася за температурни параметри всички са били така в началото ) . Има платки които не тръгват с пласмасовите процесори ( от няколко партиди ) а с тези керамичните и оригинални мотороли върви което е малко странно за мен.
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 333
  • Населено място: София
Re: Чие производство е този СМ601?
« Отговор #3 -: 05 Октомври, 2014, 22:54:05 »
Gabo, благодаря за инфото. В книжката от 1987 вече го няма.

19271-0

Иначе ето няколко версии на 601 :)

19273-1

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Чие производство е този СМ601?
« Отговор #4 -: 23 Октомври, 2014, 11:23:13 »
Чиповете на ИМЕ , поне тези,които аз съм виждал и купувал от Института имаха лого, съставено от трите букви-ИМЕ, стилизирано свързани една с друга. Това ромбоидното Е го виждам з пръв път!
DRL  модули за всички видове автомобили!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |