| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Микрофонен усилвател с 741, какво е мислел Кътьо 2АВ  (Прочетена 1270 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Единия е раритет,завод имени Козицкого :) поне 50 годишен :)

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Вий ся самолетен билет ли ма кандардисвате да си вземам.  ;) Тука съм нощна и чета форума. То аз ще го пусна ама къде да го пробвам като нямам антена тука.
« Последна редакция: 29 Април, 2024, 01:15:36 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 415
  • Населено място: България
 
Релета Omron G5V-1-12V ;питам го продавача нови ли са отговорът е дословно: Hello, the product is new. Please rest assured that it will be sent after testing.
Kак ще ги тества всичките не ми стана ясно уж нови пък ще ги пробва лично. Нещо невиждано. :)
Вярно е че са без пари 0,3 евра бройката.


Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански

Релета Omron G5V-1-12V

Минали са покрай Омрон. Виж им недъгавите надписи. Това според мен е евтин ментак.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 331
  • Населено място: София
От пет такива релета, едно не работи. Купувал съм от китайците подобни. Отворих едно, не са направени никак добре. По-добре си вземи от Комет, има подобни които не са Омрон, не са скъпи но са много добре направени и работят.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
И моите не са скъпи по 99 цента ги взех от Райхелт, а дали са читави ще видим. По принцип части купувам само от реномирани магазини, Райхелт, ТМЕ, Фарнел, Маузер. От алито си вземам само пасивни елементи или някой готов модул. Имаче е мъка. Купих си еди дисплейчета по 3,8 инча за 3-4 долара бройката без пари. Добре че взех 5. От тях един тръгна за сега, позлатата е отврат не контачат в куплунга. Контактните повърхности на черни петна, чудя се как да ги оправям. Добре че си взех розе да се опитам да калайдисам ако успея, абе мани мани китайска му работа.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 415
  • Населено място: България
От пет такива релета, едно не работи. Купувал съм от китайците подобни. Отворих едно, не са направени никак добре. По-добре си вземи от Комет, има подобни които не са Омрон, не са скъпи но са много добре направени и работят.

За кой модел подобни релета става дума?

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 415
  • Населено място: България
Всичките са един дол дренки.Пазарна икономика. Цената се определя от това колко гръмко звучи името на изделието или на фирмата която ги препродава. Едва ли ще попаднеш на такива с позлатени контакти въпреки че цената е х 2 или х 3. Естествено ако са с подозрително ниска цена вероятно са втора ръка което за механични релета е неприемливо.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Всичките са един дол дренки.Пазарна икономика.

Не съм съгласен.
Отвори нормален магазин /онлайн/ за подобни елементи и ще видиш че даже е дадено съпротивлението на контактите в милиОма.
Нещо което при евтини боклуци няма по подразбиране :D
Не може да слагаме всички в графата "маскари" :rofl:

Аз например употребявам едни релета на 30 Ампера, с които нямам проблеми с години. И то в тежък режим на работа.
Е как да кажа че са боклуци, като не са :drinks:
Обаче не се купуват от...някъде...
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен veso74

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 342
  • Населено място: Силистра
  • LZ2WSG
И аз не съм съгласен. G5V са G5V. Смени магазина.
Вярно, на друга цена са там: едното реле е по-скъпо от лота по-горе.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Не вярвам райхелт да са ми пробутали боклуци за по 1 евро. Иначе са по 2 евра тия релета. Но от алито както казах такива неща не се купуват.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 415
  • Населено място: България
И аз не съм съгласен. G5V са G5V. Смени магазина.
Вярно, на друга цена са там: едното реле е по-скъпо от лота по-горе.
Добре. Купих сега едни от нормален магазин (утре пристгат)и ще ги сравнявам с тези купени от Алиехпрес преди година (на снмката които са)ама как ще разбера кои са менте не знам кое ще им мера и кое ще гледам. Да не се окаже че са същите.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 597
  • Населено място: Попово
Добре. Купих сега едни от нормален магазин (утре пристгат)и ще ги сравнявам с тези купени от Алиехпрес преди година (на снмката които са)ама как ще разбера кои са менте не знам кое ще им мера и кое ще гледам. Да не се окаже че са същите.
При съмнения, има и др. производители да не са китайски. Напр. Fujitsu - Takamisawa, Японски. И същите релета, но цената е друга, SY-12-К
https://www.tme.eu/en/katalog/?queryPhrase=Sy12k
Schrack, също призвеждат. Означенията по каталог на фирмите е различно. Но размерите, пинойта на релетата са същите,  12,5 х 7,4 х 9,4 mm.
« Последна редакция: 02 Май, 2024, 16:46:24 от didov »

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 415
  • Населено място: България
От чисто любопитство купих скъпи релета от реномиран магазин. Открийте разликите. Няма да коментирам.
« Последна редакция: 03 Май, 2024, 16:22:13 от lz2lx »

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Изглеждат еднакви релетата. С еднакво недъгави надписи. Явно са си такива.  Макар че...виждал съм Омрон, съвсем други.Може би са от ерата преди чайниците :)

Още нещо което е важно според мен. Попада се и в алито на читави неща. Лошото е че не може да се знае кое е добро и кое тотален боклук.
И поради тази причина, избягвам покупки от там.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |