| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Определяне параметри на стъпков мотор.  (Прочетена 704 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Попадна ми това стъпково моторче обаче е с неизвестни параметри пише само IW 4.5A
Напрежението неизвестно. По модела написан не излиза нищо. Може да е бил специфичен парт номер  на част от машината  не на самия мотор модел. Има 4 независими намотки. Тея 4.5А се постигат при 3.8 волта подадено напрежение на 1 та намотка.
Като данни от документацията имам само блокова схема на управлението му, драйверната платка се захранва с 60 волта.  И схема как е бил свързан при ползването в машината, за жалост е отдавна бракувана и няма как да се измери  нищо в действие.

Интересува ме как да разбера на какво напрежение е бил най вече и каква мощност е, дали ще движи щпиндел на бобинарка например с редукция 2:1 принерно

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 279
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Определяне параметри на стъпков мотор.
« Отговор #1 -: 13 Октомври, 2020, 21:37:04 »
Ами модела е бил на най-горният ред, но някой от "производителите" на машината са го изтрили. Според мен няма проблем да го ползваш за това което си писал. Трябва ти подходящ драйвер, ако не ти се занимава да чакаш от Китай, имаше предложения в продавалниците за около 18-20лв. А пък ако толкова имаш мерак да мериш погледни тук:
http://www.romanblack.com/stepper.htm

И да не забравя, не се изкушавай да гледаш "какво има вътре", не е полезно за здравето на моторчето.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: Определяне параметри на стъпков мотор.
« Отговор #2 -: 14 Октомври, 2020, 15:04:23 »
При подадени 3 волта и 4 А консумация не мога да го мръдна с пръст, като гледам клипове какви кекави ползват за шпиндел мотора. А това 200/400 трябва да са стъпките за оборот може да се свърже като униполярен. Ще видя от китай готов драйвер контролера който ще правя има възможност да управлява такива драйвери.
А това със "гледането вътре" беше когато бях малък 😁.
Има и други такива на които ако извадиш ротора, статора и оставиш без нищо вътре магнитното поле отслабва доста.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |