| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телефон с жетони - останки от близкото минало  (Прочетена 13216 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #15 -: 11 Октомври, 2013, 10:34:50 »
Защо не се опитате да срежете винтовете между телефона и стената с лист ножовка без лък? Така колко работи съм срязал, просто не е истина...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #16 -: 11 Октомври, 2013, 11:32:49 »
И аз си мислех за ножовката, но според мен няма да стане защото трябва листа от ножовката да е поне 50% по-дълъг, за да има мегдан да търкат. Другото е че вероятно телефона е прилепнал доста добре към стената и няма да могат да промушат листа.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #17 -: 11 Октомври, 2013, 11:50:43 »
          Идиотския начин е да се пробие патрона,пък после да се мисли за присаждане от руски катинар. :flag_of_truce:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #18 -: 11 Октомври, 2013, 11:52:07 »
Мхм, така е, няма да се получи. Не знам значи как да стане... значи трябва да се потърси ключ евентуално, или ключар ако може да се справи. Пробиването на патрона не съм сигурен че ще доведе до отваряне, пък и може би не трябва да вдигат много шум все пак е полу-законно.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #19 -: 11 Октомври, 2013, 11:53:50 »
Хора ще ме извините но това за мен си е кражба на имущество на БТК.На село изоставиха кабелната мрежа на телефоните. Поставиха безжични телефони.Един тарикат извади кабела близо 1.2 километра и издаде на вторични суровини.Сега е следствен.Защо не отидете в БТК и да помолите хората ако има възможност да ви го дадат.Кажете,че сте колекционери на такива неща и само такъв нямате.Може и едно шишенце да прикрепите към молбаата...Блага приказка железни врати отваря. :empathy2:

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #20 -: 11 Октомври, 2013, 18:41:34 »
            Никой не казва да се краде, човека от пощата е попитан, но няма ключ за да го свали. Не може да се сравнява километър кабел с отписан от активите апарат.

Неактивен ian

Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #21 -: 11 Октомври, 2013, 21:49:01 »
Колеги, не става с ножовката да ходя и да режа там като последния мангал жаден за скрап! А и технически е почти невъзможно, телефона все едно, че е бетониран в стената! Има по легални и цивилизовани начини за свалянето му, просто време трябва и настоятелност. Лично на мен той не ми е нужен, защото у дома само него го няма и жената вече ще ме изгони да спя при радиата си, но за някой от форума, които ще го цени и съхрани ще му е по-полезен.

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #22 -: 11 Октомври, 2013, 22:19:48 »
Ще го гледам като писано яйце.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #23 -: 11 Октомври, 2013, 22:51:56 »
         И какво - няма ключар ???

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #24 -: 11 Октомври, 2013, 23:06:28 »
Ами те и в нащо село смениха телефоните с безжични (чудя се за кво ли още не съм се отказал от тоя телефон, вече и жица няма и не мога да си включа античния телефонен апарат, та не виждам с какво ще ме задържат) и кабелите си стоят така неизползвани (ей много ме е яд че разкараха хубавата A29 сега просто не е същото!) и не виждам проблем някой да ги смъкне, били собственост на БТК, ДА БЕ със сметките си за телефон всеки от нас е купил по 10тина километра кабел МИНИМУМ! Така че да ви кажа, никаква кражба не е, няма да им се накриви капата на БТК, а то даже вече не е БТК а ВИВАПЕДАЛКОМ - ЗАД ТЕБЕ Е! От както махнаха А-29 и дори не си направиха труда да поддържат кабелите, ами ми дадоха един боклук дето се захранва от МОЯ ТОК и ме облъчва с микровълни и ми смущава радиоприемниците направо вече не ги понасям!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен doctorZizi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 55
  • Населено място: София
Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #25 -: 12 Октомври, 2013, 08:52:40 »
дано да съм полезен с моето мнение-имам такъв чисто нов апарат- има два вида ключове единият е за техническата част, които е еднакъв за всички апарати и вторият е за касичката, който си върви със "собствената" касичка. Моят апарат няма касичка и може би никога в него "не е влизала" касичка. За съжаление достъпа до апарата в момента е невъзможен , за да снимам всичко казано.

Неактивен ian

Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #26 -: 12 Октомври, 2013, 10:22:22 »
Колега, ако имаш ключ за техническата част и ми услужиш с него, или ми направиш дубликат, мисля, че ще мога да сваля апарата, с помощта на моя познат от пощата разбира се.

Неактивен doctorZizi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 55
  • Населено място: София
Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #27 -: 12 Октомври, 2013, 21:06:49 »
и ключ има, но както писах достъпа до апарата в момента е невъзможен. Ще се опитам през седмицата да си проправя път , но нищо не обещавам- дано да имаш късмет.

Неактивен ian

Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #28 -: 12 Октомври, 2013, 21:29:02 »
Не е спешно, когато стане тогава.

Неактивен ian

Re: Телефон с жетони - останки от близкото минало
« Отговор #29 -: 01 Септември, 2015, 09:34:00 »
Все още не съм намерил ключ за този телефон.  Някой няма ли???

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |