| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Электроника 24-01, ИМ 02  (Прочетена 3550 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Электроника 24-01, ИМ 02
« -: 10 Ноември, 2020, 22:11:46 »
На някой да му се намира залежала счупена платка или игра от Ну погоди със счупен дисплей?  :help:
Веселия готвач я подкарах, Ну Погоди е с изгорял процесор.
Търся такова чудо КБ1013 ВК1-2
Дори почнах да мисля вариант сам да създам схема, програма и платка за нея. Къртовски труд  :master2:
73!

Неактивен Koceto8_5

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 52
  • Населено място: Пловдив
Re: Электроника 24-01, ИМ 02
« Отговор #1 -: 11 Ноември, 2020, 10:46:15 »
Намерих тук един ентусиаст дето си е направил с PIC18F2455 https://cxem.net/mc/mc460.php

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Электроника 24-01, ИМ 02
« Отговор #2 -: 11 Ноември, 2020, 16:52:03 »
Яко! Но не е същото с матрица на пиксели , подсветка обаче на оригиналният LCD дисплей не бих отказал  :D
Аз пък имам нужда от прпводимите гумички за дисплеят. Имам работещ Ну Погоди, но не рабощет Тайни Океана  :(

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Электроника 24-01, ИМ 02
« Отговор #3 -: 11 Ноември, 2020, 18:43:16 »
Намерих тук един ентусиаст дето си е направил с PIC18F2455 https://cxem.net/mc/mc460.php
Това го разглеждах няколко дена. Целия му проект го свалих, имам и чаркалъците. Но няма да е същото,просто имитация. Трябва си в оригинална кутия с дисплей. Проблема на оригиналния дисплей е управлението на течните кристали. При стандартно включване няма да изкарат дълго, трябва си специален чип за управление. Софтуера не е проблем, но накрая пак няма да показва анимация :))). Имам една много луда идея как да управлявам оригиналния дисплей ако сам си правя проекта от нула. Обаче захранването трябва да е 5 волтово  :nea: . Затова търся оригинален процесор.
73!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Электроника 24-01, ИМ 02
« Отговор #4 -: 11 Ноември, 2020, 18:48:13 »
Яко! Но не е същото с матрица на пиксели , подсветка обаче на оригиналният LCD дисплей не бих отказал  :D
Аз пък имам нужда от прпводимите гумички за дисплеят. Имам работещ Ну Погоди, но не рабощет Тайни Океана  :(
Колега,пълно с гуми в дисплеите 8x2,16x2,16x4,128x64 . Всички вдигнати дисплеи над платката са с гумички :). 4x2 8x2 са къси.
73!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Электроника 24-01, ИМ 02
« Отговор #5 -: 18 Ноември, 2020, 11:22:16 »
Кофти работа с намиране на процесор, дори в русия са изкупени по сайтове.
Идеята ми е да се имитира работата на процесора с ATMega128A + нова платка.
За отрицателно напряжение (за дисплея) да се ползва делител на два резистора.Захранване стандартна 3 В батерия 2032. Не ми се ползват сдвигови регистри заради увеличаване на консумацията, Мегата има достатъчно крачета. Според вас на каква честота работи дисплея на играта 50-300 Хц ?

Долу качих самата игра за PC по логика свалена от процесора.
73!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3528
  • Населено място: Варна
Re: Электроника 24-01, ИМ 02
« Отговор #6 -: 18 Ноември, 2020, 17:34:10 »
Имам някъде забутан оригинала Nintendo EG-26 Egg.Само че там някаква котка събираше яйцата,гадина някаква беше.Не си спомням вече.Не знам дали са напълно еднакви да я изровя.Проца там дали е идентичен или поне аналог?Ако знаеш нещо по въпроса.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Электроника 24-01, ИМ 02
« Отговор #7 -: 18 Ноември, 2020, 20:34:36 »
Няма значение дали е Котка,Вълк,Мики маус или друго с четери бутона. Просто дисплея е сменен с друга рисунка. Руския процесор е пълен клонинг на ползвания в Game&Watch - Sharp SM5xx фамилия. Ако намериш платката,мисля че ще стане без проблеми. Схемите са почти еднакви.
Имаше разни версии на дисплея в зависимост от завода производител. Вълка с шорти на цвечета,звездички и др... Кокошките нарисувани различно. Тогава също внасяли творчество :).
73!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Электроника 24-01, ИМ 02
« Отговор #8 -: 21 Ноември, 2020, 21:07:54 »
Помалко създавам проекта за  играта,  от играта ще остане само корпуса и дисплея, досега не ми се е налагало да управлявал течни кристали директно вързани към процесора. Интересно какво ще се получи, любопитството е движеща сила...
73!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Электроника 24-01, ИМ 02
« Отговор #9 -: 22 Ноември, 2020, 17:17:13 »
Интересен проект и добро начало.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Электроника 24-01, ИМ 02
« Отговор #10 -: 25 Ноември, 2020, 23:23:04 »
Доработена схема на платката (грешка в предишната рисунка).
Процесор ATMEGA128 с 5V захранване, оказа се че нямам ATMEGA128A с 2,7V. За проба ще стане и 5 волтов.
Започна най сложното, имитиране на сигналите и управление на логиката.
Процесора с работна вътрешна честота 1 Мегахерц с възможност за външен кварц (ако реша да активирам и часовника :) )
73!

Неактивен freesofia

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 127
  • Населено място: София
  • Фен на Commodore/AMIGA :)
    • Групичка на Феновете, на Commodore & Amiga в България
Re: Электроника 24-01, ИМ 02
« Отговор #11 -: 21 Май, 2021, 16:01:18 »
Яко! Но не е същото с матрица на пиксели , подсветка обаче на оригиналният LCD дисплей не бих отказал  :D
Аз пък имам нужда от прпводимите гумички за дисплеят. Имам работещ Ну Погоди, но не рабощет Тайни Океана  :(
Здравей!
Тайны океана в какво състояние ти е че имам една неработеща и и издирвам дисплей!?
Освен ако някой не даде ноу-хау как се оправя пукнат диплей горе в ляво - едно мъничко парченце но точно там под наклон има проводник в стъклото или както там се зове и има + :)
« Последна редакция: 21 Май, 2021, 16:11:56 от freesofia »

Неактивен freesofia

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 127
  • Населено място: София
  • Фен на Commodore/AMIGA :)
    • Групичка на Феновете, на Commodore & Amiga в България
Re: Электроника 24-01, ИМ 02
« Отговор #12 -: 16 Септември, 2023, 21:02:51 »
Да поизтупаме малко прах от темата!

Издирвам дисплей за Ну-погоди!!!
Ако някой мисли да се разделя с такъв - моля да се свърже с мен на лични (рядко гледам тук) но в Telegram съм активен постоянно! https://t.me/freesofia

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |