| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Питане за китайски програматор Pickit3  (Прочетена 1314 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Привет колеги, някой ползвал ли е китайската версия на  Pickit3, разликата в цената от тази на оригинала  е доста голяма, пълноценна реплика ли е ?
   Благодаря !

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 279
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Питане за китайски програматор Pickit3
« Отговор #1 -: 18 Януари, 2019, 23:00:02 »
Имах един, който изглеждаше като оригинала вкл. кутийката и беше пълно копие. Продадох го преди време, защото имам оригиналния. Оставил съм си един китайски Pickit2, защото поддържаше някакви дъртюхи, липсващи в тройката. И двата не са ми правили проблеми, но съм ги ползвал само като програматори без дебъг и logic глупостите.

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Питане за китайски програматор Pickit3
« Отговор #2 -: 18 Януари, 2019, 23:07:16 »
Да и аз основно за програмиране ще го ползвам, имам Pickit2 на SiriusPCB но подържа малко модели чипове , затова мисля да се взема 3

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Питане за китайски програматор Pickit3
« Отговор #3 -: 19 Януари, 2019, 16:48:08 »
И аз имам пик кит 2 клонинг, собственоръчно направен, мисля, че поддържа малко чипове само за дебъг що се отнася до програмиране според мен трябва да поддържа всички налични пик микроконтролери. Та провери хубаво, преди да дадеш пари за тройката. Иначе няма проблем, че е клонинг, повечето неща си ги поддържа. Моя лично не поддържа варианта за захранване на контролера с по-ниски напрежения от 5 волта, нещо което оригинала може да прави. Но си мисля, че това не е яд.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Питане за китайски програматор Pickit3
« Отговор #4 -: 19 Януари, 2019, 19:00:55 »
Pickit 2 не подържа много чипове, не и със софтуера който върви с него...а с друг работи ли незнам. А за парите "тройката" излиза към 20 лв в "бай Али" така че не са пари това  :) но....колко е читав оттам това се опитваме да уточним :) Ще поръчам....пък после ще ви кажа :)))

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Питане за китайски програматор Pickit3
« Отговор #5 -: 19 Януари, 2019, 19:35:29 »
Аз лично не съм, но мой познат до колкото знам го притежава поръчван именно от там, и каза, че работи перфектно. Така че едва ли трябва да се притесняваш именно за това. И все пак, няма ли да опиташ да подкараш двойката? Може да се намери решение на този проблем. Да не забравяме, каква е единствената функция на един такъв програматор, която няма как цифричката след него да му я ограничава...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |