| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Луминисцентна лампа на 12V  (Прочетена 21007 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Луминисцентна лампа на 12V
« Отговор #45 -: 04 Април, 2015, 23:24:13 »
Браво! Честито, срещна ли някакви трудности в оживяването на схемата? За BD139 ли става въпрос че си купувал от Елимекс? От тях не купувам никакви западни полупроводници, единственото нещо за което си заслужава да се пазари от там са стари руски транзистори и тиристори. Нищо друго. Купувал съм западни интегрални схеми и мои познати са купували, и не веднъж са се оказвали ментета! Специално BD139 най-евтино вървят в Комет мисля, освен това си сигурен че не са ментета.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Луминисцентна лампа на 12V
« Отговор #46 -: 06 Април, 2015, 19:03:17 »
Никакви проблеми всичко си тръгна от раз .
Точно за BD 139 от елимекс (този при нас в Техническия) става въпрос , първо ми пробутаха някакви BC ХХХ защото на външен вид им приличали .... .
Та в крайна сметка пак ходих до Комет .  :D

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |