| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радиограмофон - Лира 68 запитване  (Прочетена 2930 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен savi_90

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: Пловдив
Здравейте, нов съм във форума. Наскоро ми попадна една Лира 68 но някой и беше обрал захранването. Днес намерих цяло шаси от Акорд което е същото като на Лирата, та разкачих трансформаторите и ги сложих както си бяха свързани на моето радио. Проблема е че няма никаква индикация нито от лампите нито от говорителя нито от крушките по таблото което е странно. Когато го включа в захранването се чува лекото бръмчене от трансформатора. С фазомер проверявах и до повечето пъпки достига ток. Каква може да е причината и дали някой ще се нагърби с тежката задача да ми помогне защото съм доста бос по тази тема. Ако има някой от Пловдив, който иска да помогне, моля нека да ми пише.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1905
  • Населено място: Пловдив
Re: Радиограмофон - Лира 68 запитване
« Отговор #1 -: 15 Юни, 2015, 20:06:53 »
На първо време може да се поинтересуваш как и с какво се правят измервания.
Напрежение се мери с волт метър. Напрежението което мериш може да е променливо или изправено. уреда с който мериш трябва да е на подходящия обхват.
Провери дали си запоил проводниците от трафа за  отоплението.(дебелите)
Направи си пробник с последователно свързана крушка на захранването. Така ще избегнеш взривове :master2:
Успех.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1905
  • Населено място: Пловдив
Re: Радиограмофон - Лира 68 запитване
« Отговор #2 -: 22 Юни, 2015, 09:31:22 »
Шасито вече е при мен
Ето и причината да свети.
Слави, тези проводници които си увил са лакирани, а лака не провежда електричество.
31647-0

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1905
  • Населено място: Пловдив
Re: Радиограмофон - Лира 68 запитване
« Отговор #3 -: 26 Юни, 2015, 13:27:27 »
Шасито е ремонтирано и готово за вграждане.
Очакваме със Слави да го сглобим към сандъка и да го снимаме.

Неактивен savi_90

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: Пловдив
Re: Радиограмофон - Лира 68 запитване
« Отговор #4 -: 26 Юни, 2015, 17:26:04 »
Много ти благодаря за указаната помощ, вярно че са покрити с нещо отгоре. Нямаше да се сетя. :)

Неактивен savi_90

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: Пловдив
Re: Радиограмофон - Лира 68 запитване
« Отговор #5 -: 23 Юли, 2015, 21:45:42 »
Ето го и радиото след ремонта за който много благодаря. Остана само да му се намери оригинална врътка и грамофона защото липсва. Ако някой има идеи за откриването им да помага :)33052-033054-1

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Радиограмофон - Лира 68 запитване
« Отговор #6 -: 23 Юли, 2015, 23:56:39 »
Имам работещо грамофонно шаси Grundig за радиошкафове. Би трябвало да се върже перфектно  :)  в концепцията. Шкафа е Моно. Шасито няма доза, но мога да ти дам и една руска моно доза-нова, която да му вградиш с топъл силикон в оригиналния шел на рамото и си в джаза  ;)
« Последна редакция: 24 Юли, 2015, 00:37:36 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Радиограмофон - Лира 68 запитване
« Отговор #7 -: 24 Юли, 2015, 14:24:29 »
Е, не тия цилиндрични моно руски дози са абсолютен ташак, безсмислено е да се занимава с тях, звука който вадят е човеконенавистен. Освен това немското шаси няма много да му ходи, все пак оригинално са окомплектовани с чешки и руски не знам полски дали са слагани някога.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Радиограмофон - Лира 68 запитване
« Отговор #8 -: 24 Юли, 2015, 15:19:45 »
Предложи му на човека качествена моно доза... И на мене ще ми е интересно за черния бакелитник на балкона, въпреки че той е точно с такава и не знам колко ще е гот да му разваля оригиналността , по скоро стерео да го направя...

Предложих му го щото Янтрите ми бяха с англисйки грамофонни шасита Garrard-  Спешъл едишън  ;) Не е нужно всички Бг Шакфове да са със полски или руски шасита- решили са го още в соца.

« Последна редакция: 24 Юли, 2015, 15:36:07 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Радиограмофон - Лира 68 запитване
« Отговор #9 -: 24 Юли, 2015, 16:03:15 »
Възможно е за специални серии са слагани всякакви други шасита, в ширпотребата май не са. Хубава доза която се намираше по 4лв. в София е Panasonic EPC-09 STAD в пансервиз за съжаление ги изкупиха и сега няма, иначе е прекрасна стерео пиезо доза със 1/2 захващане. Може би най-добре звучащата пиезо доза, давал съм в някоя тема сравнителен запис направен с нея и с магнитна Shure m-92e за съжаление не се сещам коя тема беше. В момента тая доза за съжаление май вече не се намира никъде, а по чужди сайтове е на цена по-висока от някои качествени магнитни дози.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |