| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Излъчване на смущаващ сигнал  (Прочетена 34190 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Хасково
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #15 -: 13 Февруари, 2013, 20:31:47 »
Няма начин да няма начин, както се казва.  :D
1. Едно време БГ военно изобретение "Стършел" , ако се намери може и да свърши работа. Мисля, че беше с КТ 920 В.
2. Имам идея, и не казвам, че е лесна за реализиране. За тази идея от къде мисля, че ще свърши работа, не ме питайте.
Каква е  идеята?
Правиш един СВЧ LC  генератор  с честота около 1200 Мхз. Не е трудно, защото няма никакви  изисквания за стабилност на честотата, а е нужно точно обратното. Да кажем с  BFR 91  или някакъв друг подходящ. След него поне двустъпален или три стъпален СВЧ усилвател, за да изкара поне 3-5 вата.Ако не дава  нужния резултат, може да се наложи да се усили тази мощност, с проби става.Честотата я разклащаш с блокингенератор, за да покрие доста голям обхват. Правиш антенка диполче, или вибратор на горе долу тази честота, не е нужна прецизност защото ще се излъчва да кажем предполагаемо от 900 до към 1400 Мхз. Ако този обхват се покрие, е напълно достатъчно да му се качва кръвното когато  включиш това устройство.
Такааа, как се процедира ще попитате. Един кабел, независимо какъв е, дали е обикновен, ширмован или коаксиален - ако му се пусне ВЧ сигнал, той излъчва. Излъчва дали е като антена или захранващ антената. Ще кажете ама коаксиалния кабел не излъчва.... излъчва си той излъчва. Зависи от много фактори. Няма да  ги излагам сега.
Запомнете, коаксиалния кабел от кабелните ТВ излъчват и създават  смушения.
Значи да поразсъждаваме малко. Щом излъчва, значи сигнала прониква извън   оплетката. А щом прониква, може да му се въздейства и да приема. Стига сигнала,който му пускаме да е с по голяма мощност от тази , която тече по кабела. А мощността излизаща от изхода на конвертора не е голяма, пробвал съм го и знам че е така.
Желателно е  така приготвеното смущаващо устройство заедно с антената се включва в тъмната чст на денонощието, за да не се  забележи интервенцията.
Има два варианта:
-антената да е постоянно монтирана близо до коаксиалния кабел излизащ от изхода на конвертора, като се казва, че е за някаква интернет връзка. Този вариант рано или късно ще се издъни, така си мисля.
-другия  вариант е антената да се доближава в подходящо време максимално близо до коаксиала на САТ конвертора.
Ако се получи нужния ефект може би не трябва да има някаква система в интервенцията. Да кажем ако има някакъв важен футболен мач да се избягва да се включв, че то е очевадно, че е умишлено.
Нужно е да се създаде впечатление, че това е някакъв случаен смущаващ сигнал неизвестно от къде.
Дори за потвърждение, че и ти си засегнат от това смущение, може първи да казваш и се оплакваш наляво надясно, че някакво смущение има, даже когато не е включен смутителя. Отвреме навреме го пускай на някой друг комшия, ей така за потвържение на казаното от теб.
Е, това е от мене. Може идеята да ви се стори малко налудничава, ама нямам друга идея , поне засега.
Ако обстоятелствата налагат много, пък опитай. И докладвай за резултата.
 :drinks:
Който може, го може.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #16 -: 13 Февруари, 2013, 20:44:54 »
Един разрядник между две диполчета по 5 см върши добра работа,просто лесно и сигурно :D

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #17 -: 13 Февруари, 2013, 20:45:34 »
Сега остава някой да покаже или да намери :БГ военно изобретение "Стършел" . Мисля, че беше с КТ 920 В.Имаше навремето радиосонди с лампа 1с3а или имаше едни с три лампи,но за съжаление вече нямам.Може ако някой има да изпрати за опит.Ще ме зарадва.Тази с трите лампи беше с излъчваща лампа с резонатор и с болтче за настройка.Само това си спомням. ??? 8)

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #18 -: 13 Февруари, 2013, 20:46:59 »
Моля за малко пояснение:Един разрядник между две диполчета по 5 см върши добра работа,просто лесно и сигурно

Неактивен arksi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Горна Оряховица
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #19 -: 13 Февруари, 2013, 20:49:05 »
Ау, че лош го изкарахте този дядо, а той дали знае всичко това за себе, защото клюкари , които си измислят разни небивалици колкото искаш, че чак и по форумите, ужасни сте! :mad: :bad:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #20 -: 13 Февруари, 2013, 20:54:07 »
Не е сложно,по подобен принцип са работели първите предаватели :)

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #21 -: 13 Февруари, 2013, 20:55:33 »
Преди малко се върнах от събрание.Този дядка пак се заяждаше кой заел някой ъгъл в мазата,не ще да плаща тока на стълбището а той по цял ден стои в мазата и цепи дърва и боклуци.Бил ме топлил псува комшийката.Дори и домоуправителя който псувал му каза"съжалявам,че не те набих ама то не ти се е разминало".Недоказано луд.Входа се е видял в чудо с него.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #22 -: 13 Февруари, 2013, 20:56:59 »
Що се занимаваш с дебили :D тегли му една българска нелитературна :)

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #23 -: 13 Февруари, 2013, 20:59:19 »
Конвертора е насочен към чинията,дипола как трябва да е насочен,на каква честота трябва да излъчвам и какви трябва да са размерите на дипола?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #24 -: 13 Февруари, 2013, 21:01:36 »
Честотата зависи от диапазона,обикновенно е около 10 гхц,значи 3 см.Това генерира в широк диапазон

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #25 -: 13 Февруари, 2013, 21:04:35 »
Да разбирам две пръчки от по 3 сантиметра?Как да ориентирам спрямо конвертора и чинията?

Неактивен arksi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Горна Оряховица
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #26 -: 13 Февруари, 2013, 21:07:56 »
Преди малко се върнах от събрание.Този дядка пак се заяждаше кой заел някой ъгъл в мазата,не ще да плаща тока на стълбището а той по цял ден стои в мазата и цепи дърва и боклуци.Бил ме топлил псува комшийката.Дори и домоуправителя който псувал му каза"съжалявам,че не те набих ама то не ти се е разминало".Недоказано луд.Входа се е видял в чудо с него.
Малко не ти се връзва разказа, пускаш тема, после изведнъж хоп събранийце за не знам си за какво, за нещо дето не виждам изобщо защо да се прави туй събрание, на теб ЧИНИЯТА ли ти пречеше или дядото или изобщо всичко ти ПРЕЧИ!?!?

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #27 -: 13 Февруари, 2013, 21:18:22 »
От този дядка е пропищял входа.Давам просто пример със събранието тази вечер.То беше на тема парното и др въпроси.За чинията не е ставало дума.Тя пречи на мен.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #28 -: 14 Февруари, 2013, 01:09:08 »
Има си "Закон за управление на етажната собственост". Като не ви понася дядката /според теб/, спокойно можете да наемете адвокат и да го изгоните от жилището му. Всичко друго е самоуправство.
Както казах и в първия си пост по тая тема, това, че някой човек ти е неприятен, не е повод да ходиш да го биеш./а съвета който искаш, с нищо не се различава от боя, все нарушаваш закона, ама ти понеже си страхлив, си оставяш вратичка "АКО МОЖЕ, ДА НЕ МЕ РАЗБЕРАТ"/
Смешни са ми колегите, дето инфантилно продължават да ти дават нелепи съвети.

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Хасково
Re: Излъчване на смущаващ сигнал
« Отговор #29 -: 14 Февруари, 2013, 10:10:34 »
Има си "Закон за управление на етажната собственост". Като не ви понася дядката /според теб/, спокойно можете да наемете адвокат и да го изгоните от жилището му. Всичко друго е самоуправство.
Както казах и в първия си пост по тая тема, това, че някой човек ти е неприятен, не е повод да ходиш да го биеш./а съвета който искаш, с нищо не се различава от боя, все нарушаваш закона, ама ти понеже си страхлив, си оставяш вратичка "АКО МОЖЕ, ДА НЕ МЕ РАЗБЕРАТ"/
Смешни са ми колегите, дето инфантилно продължават да ти дават нелепи съвети.

gabo, дай боже да не попадаш от другата страна, да видим тогава какво ще приказваш.
Моето мнение е, че някои хора са с вродена способност да те направят на луд. Това са откровени простаци. Със всеки можеш да се разбереш- със простия човек, с умния, с неразбрания след продължителен разговор, с нетърпеливия , в някои случаи можеш даже да се разбереш и с лудия и пияния - но забележи :
 С ПРОСТАКА НЕ МОЖЕШ ДА СЕ РАЗБЕРЕШ !
Не знам какво е твоето мнение по този въпрос.

Колкото до съветите, това са технически съвети и ако  се поровиш в нета, ще намериш доста по остроумни.
Да не стане като в този виц :

Цитат
Генчо, арестуван си за производство на нелегален алкохол!
- Ма аз не произвеждам!
- Ето - имаш казан за варене на ракия.
- А за изнасилване ще ме арестувате ли?
- Що?
- Щото и за изнасилване имам инструмент, ма за казана са фанахте...
Който може, го може.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |