| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: VGA to RCA  (Прочетена 4529 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: VGA to RCA
« Отговор #15 -: 29 Май, 2014, 20:09:36 »
Аз  съм с  Линукс  и  нещо  не се  разбраха  или  съм взел  "фалшиво" ,незнам   след  2 часа  пазарлък  то  тръгна   но  резолюцията   беше  потрес и замина  към  кофата   ....  А  видеокартата  си  тръгна  оше  при  инсталацията  на  Линукса  позна  я от раз  ,както и  ТВ  тунерите   и  те  тръгваха  от раз  с "Пингвина"    И то  още с "лайв  ЦД то" !!!!:master: :master:
« Последна редакция: 29 Май, 2014, 20:19:35 от gruyo »
Удрииии!!

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: VGA to RCA
« Отговор #16 -: 29 Май, 2014, 20:21:08 »
Не скучая има  си работоа, какво лошо има да попитам .  :) Нали затова са форумите . Или нещо се бъркам .  :drinks:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: VGA to RCA
« Отговор #17 -: 29 Май, 2014, 20:26:59 »
Линка на хлапето работи вече защото го оправих.Нямаше интервал от предната дума :)

Не е нужно задължително видеото да е AGP,има примерно Zoran ZR36120PQC.Намират се за малко пари все още ATI.Гледах преди време и USB tv-out се продаваха.Модул като флаш.Комплексен видеосигнал,обаче нямах интерес и не ме интересуваше.Варианти много.

Сашко,питай бе младежо.Ама питай грамотно :) аз ти дадох линк към поста на инженера.Ако беше прочел какво пише по линковете който той дава по въпроса ти щяхме да имаме тема за разговор.А така просто си наливаме от пусто в празно.

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: VGA to RCA
« Отговор #18 -: 29 Май, 2014, 20:28:19 »
Да, бъркаш, преди време ти казах, започни с граматиката, правоговора, правописа, никога няма да са ти излишни, не ги подценявай....
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 331
  • Населено място: София
Re: VGA to RCA
« Отговор #19 -: 29 Май, 2014, 21:29:05 »
Но на една видео карта беше изкарано от вга-то към чинча през един кондензатор и си вадеше цветно което ме учуди тогава и сега ми стана любопитно..

Веднага ти обяснявам, прав си - става така, на снимката по-долу е кабела. Веднага уточнваме че става само и единствено на видеокарти Matrox g450, g550. Просто на тях на свободните пера на VGA конектора е изкаран и композитен видеоизход (схемата по-долу). Подобно нещо на друг модел видеокарта НЕ СТАВА. Толкоз.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: VGA to RCA
« Отговор #20 -: 29 Май, 2014, 21:33:58 »
 :) Мерси за отговорите .Ще се опитам да направя нещо като преходник .  :master2: :master2:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: VGA to RCA
« Отговор #21 -: 29 Май, 2014, 23:10:17 »
Еми прави, казаха ти че няма смисъл. Относно конвертора - при мен работи на ВСЯКАКВИ резолюции напълно адекватно, не знам при теб какво не е било наред колега или си уцелил дефектен или е трябвало да поразцъкаш двете DIP ключета за стандарта на изходния сигнал.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |