| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Помощ за Студио 2  (Прочетена 6043 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BalkAnton

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 48
  • Населено място: гр. София / гр. Пирдоп
Помощ за Студио 2
« -: 07 Януари, 2013, 21:46:36 »
Здравейте! Вчера си взех Респром Студио 2. Свири нормално, за да не се сърдят съседите съм сложил потенциометъра за силата на звука на втората чертичка. Обаче в това положение забелязах, че стрелковите индикатори се движат съвсем малко и даже понякога не се и движат. Когато увелича силата на звука или ниските и високите честоти, стрелките се раздвижват значително повече. Чудя се защо става така, проверих всичко от изходите до индикаторите, но не намирам нещо повредено. Мисля, че напрежението не е достатъчно, за да се отпушат диодите, все пак не го усилвам много. Тримерите съм ги сложил в най-дясно положение. Реших да го пусна без колони, въпреки че не трябва, и нямаше разлика, т.е. пак трябваше да завъртя потенциометъра до средата, за да почнат да се движат. Но дори тогава не стигаха до нулата. Когато измервам самите индикатори, се отклоняват в крайно положение, т.е. те са здрави. Моля за помощ!
« Последна редакция: 07 Януари, 2013, 22:30:51 от BalkAnton »

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Помощ за стрелковите индикатори на Студио 2
« Отговор #1 -: 07 Януари, 2013, 22:01:56 »
Е, какво искаш? Едвам да се чува, а индикаторите да блъскат в края!  :o :D
Щом си намерил тримерите, ще видиш и две съпротивления. Дай ги накъсо и виж какво ще стане.

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Помощ за стрелковите индикатори на Студио 2
« Отговор #2 -: 07 Януари, 2013, 22:03:31 »
Така са си. Имам У202 http://www.kn34pc.com/sch/sch_ampl/u202.html и въпреки че е със светодиоди, те се влияят от положението на потенциометъра за усилването.

Неактивен BalkAnton

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 48
  • Населено място: гр. София / гр. Пирдоп
Re: Помощ за Студио 2
« Отговор #3 -: 07 Януари, 2013, 22:30:41 »
И аз мислех, че е от това, ама все пак силата на звука е на границата да влуди съседите! Ето например преди малко си слушам една плоча на Тангра с грамофона, оставен на пода, и въпреки че "едвам" се чуваше, трептенията достигнаха иглата и се чу смразяващо изгърмяване, което ме принуди да намаля още звука. Тук е мястото да отбележа още, че като включа на грамофон с магнитна доза и се чува брум, за разлика от другите източници, пък екранираният кабел не е заменян с друг. Освен това като го отворих след час и половина свирене, трите големи кондензатора на платката зад стрелките се бяха загрели, пък крушката беше по-студена от тях?!
Благодаря за бързите отговори, но не смятам да давам резисторите накъсо, нали важното е да свири.
Ще сменя заглавието на темата, че и други неща се появиха.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Помощ за Студио 2
« Отговор #4 -: 07 Януари, 2013, 22:53:11 »
Ами нали искаш да показват повече?! Като дадеш накъсо съпротивленията, увеличаваш сигнала към индикаторите. Нищо няма да се счупи.  :D
А за греещите кондензатори - кои са тези кондензатори, че нямам такъв усилвател пред мен. Пък и греещи кондензатори  :o

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Помощ за Студио 2
« Отговор #5 -: 08 Януари, 2013, 00:02:14 »
Е честито - сдоби се най-накрая с усилвател :) . А за твоя проблем в момента , би трябвало да има тримери за регулировка на нивоиндикаторите. С времето (не на графита естествено) контактната повърхност на пъпките се окислява и не правят добър контакт. Може и  от това да ти е проблема .
Отстраняване - специален спрей за почистване на ел-контакти - моят струваше около 5 лв. , в  става и  с медицински вазелин , който породават в аптеките - намазва се графита или в краен случеш с финно масло за шевни машини , смесено с чист спирт. По този начин се отстранява и получаващия се неприятен звук от преместването  на потенциометрите за усилването и тонкорекциите !

Иначе обявата за тунингования  "Студио 2", който бай Атанас продава чрез мен е още валида, врътките за бутоните и потенциометрите ,  както и споделяте в форума и мен ме разубедихте не са му оригиналните , който са че рни на цвят   но иначе освен тунинга нищо по него не е пипано. страничните капаци са с ламарини , не са пребоядисвани в сиво. Остава като отида и следващия път при собственика да видя за краката , може и да са махнати , има 2 винта на лицевата част поставени допълнително , може би заради допълнителните странични капаци , които са добавени  и понеже сстои на тях може и заради това да са махнати краката. Още веднъж напомням , че усилватела се продава за 45 лв.

Поздрави !
« Последна редакция: 08 Януари, 2013, 17:42:49 от Ricarq »

Неактивен BalkAnton

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 48
  • Населено място: гр. София / гр. Пирдоп
Re: Помощ за Студио 2
« Отговор #6 -: 08 Януари, 2013, 17:18:44 »
В началото и аз мислех да дам резисторите накъсо, ама няма смисъл, дали ще се движат стрелките или не, няма значение. Просто исках да разбера дали това, че съвсем не се движат при по-слабо усилване е нормално. Е, сега вече знам и благодаря за разясненията! Всички потенциометри ги почистих вчера по подобен на описания от колегата Рицаря начин, само че с разтвор на спирт и глицерин. Сега се въртят по-лесно и не пукат. А иначе на Рицаря му пожелавам успех в продажбата, просто това не беше нещото, което търсех.
Кондензаторите, за които писах, не съм ги гледал по схема за какво са, но и аз не мисля, че греят, а по-скоро се загряват от лампата зад индикаторите. Те са за доста по-високо напрежение от захранващото и са български, така че няма да ги сменям. Засега усилвателят свири много добре.
Имам и въпрос към тези, които имат такъв усилвател или подобен, на колко чертички поставяте потенциометъра за силата на звука? Аз на 2 от 13 и вече ми се струва доста силно, но това все пак зависи и от стаята, където е сложен.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Помощ за Студио 2
« Отговор #7 -: 08 Януари, 2013, 17:45:06 »
БГ, електролити КЕА, като оригиналните на твоите усилватели има на много места и са бесно евтини, ако се наложи да сменяш имай го в предвид, устройствата ти пак ще са в 100% оригинален вид.  ;)
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |