| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Колекцията ми след една година  (Прочетена 1839 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: Колекцията ми след една година
« Отговор #15 -: 30 Декември, 2021, 15:22:46 »
Привет на всички, весели празници и здраве.
Още малко попълнения към колекцията. Най накрая и из да се сдобия с лампомер. Neuberger
We 251.  Захабен е и имаше неразбираеми за мен интервенции. След като обърнах нета намерих приблизителна схема на предходният модел, според германците са еднакви.  Гледам схемата и се чудя   :reader:  тея хора подават променливо анодно. Но пък те лампите си го изправят сами, или съм в голяма заблуда ще кажат по опитните. Благодарение на темата на Кънчо   https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=7042.0     и чичко  " Gугъл  "  успях да направя няколко измервания. Мисля че показанията са приемливи, само при изправителните лампи показва по голям ток от реалното. Но за миродавно ще приемам показанията на волтметъра.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: Колекцията ми след една година
« Отговор #16 -: 30 Декември, 2021, 16:06:56 »
Още едно сандъче,Херцъ радио 861. За сега съм работил само по кутията, наложи се да сменя горната част от фурнира.
Радиото беше с присаден траф и селенов изправител. Намерих приблизително оригинален траф и възстанових  цокала на кенотрона.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |